Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » " Sátánista " és " Isten-hívő...

" Sátánista " és " Isten-hívő " lehet jó barát vagy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom gyerekesen hangzik, csak érdekel a szabályok miatt, hogy lehetséges-e ilyen.

Van egy sátánista ismerősöm, bővebben nem tudom melyik ága a sátánizmusnak, mivel nem állok készen arra, hogy ilyeneket megtudjak mélyebben, azt tudom, hogy abban van, ami foglalkozik másokkal, nem az Önmagát előre helyező, hanem akik képesek másokat is szeretni és segíteni.

Az a problémám, hogy a szabályok.

Én úgy érzem szeretne bele vinni, de Én nem akarom megváltani, hogy legyen Isten hívő, de a tudtom nélkül teremtett azért olyan helyzetet, amivel bele szeretett volna vinni ebbe.

Ha ki maradok az ilyen dolgaiból, attól még lehetünk jóba vagy inkább nem?

Isten hívők főleg, szerintetek Isten nem nézné jó szemmel ha a szabályok betartásával, tehát hogy nem folyunk egymás vallásába, attól még jóban vagyunk?

Nekem jó Isten hívőnek lenni, nem szeretnék átállni.

Valamint szerintetek az elég, ha véletlenül rosszat csináltam ilyen értelemben, de kiváltom jó cselekedetekkel?

Vagy mit tegyek, ha a tudtom nélkül olyanba visznek, amivel rosszat teszek? Hogy váltsam ki, hogy Isten ne haragudjon rám és " dobjon ki a kezeiből "?



2023. márc. 17. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"az Önmagát előre helyező, hanem akik képesek másokat is szeretni és segíteni."

A kettő nem feltétlen zárja ki egymást.


"Isten hívők főleg, szerintetek Isten nem nézné jó szemmel ha a szabályok betartásával, tehát hogy nem folyunk egymás vallásába, attól még jóban vagyunk?"

Inkább azt nézné jó szemmel ha jóban vagytok mint azt, hogy ellenségeskedtek.

2023. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szseretnék Vele ellenségeskedni, mivel tiszteletben tartom a vallását, de próbált bele vinni olyan helyzettel és ez nem tetszik, mert Én sem akarom az Enyémet ráerőltetni, tiszteletben tartom és érdekesnek is igazság szerint, de nem szeretnék csatlakozni.

Szóval Magáért azért, mert jóban vagyunk, akkor Isten nem haragszik, hanem még jobb is-

Szeretnék jóban maradni Vele, csak nem tetszik amikor ez történik és nem akarok büntetést sem kapni érte vagy, hogy Isten haragudjon rám, ne szeressen, mert öntudatlanul belenyúlok olyanba, amibe nem is szerettem volna.


Ja nem is arra gondolta, hogy kizárja egymást a kettő, csak Ő így hangsúlyozta ki Nekem (még annyira a mélységekre nem állok készen), hogy van olyan ág, akik inkább Magukat, ez a gyökere, a másiknak meg a más emberek a gyökere.

2023. márc. 17. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó barátok lehetnek, de a párkapcsolatot nehezen tudnám elképzelni.
2023. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt miért #3-as?
2023. márc. 17. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Hát kiskoromban eléggé sátánista voltam. Mivel ovis korom óta gyűlöltem istent és kisikolásként valaki beszélt sátánról, sok év után, mikor iskolát váltottam, egy eléggé keresztény barátom lett. Egyikőnk sem vette a hitet alapnak, csupán a saját személyiségünket. Mindketten gyerekként megtört egyének voltunk, akik a saját életfilozófiájukkal járkáltak. Az enyém a sátánizmusra, az övé a kereszténységre volt harmonizálva, de kb ugyanolyanok voltunk. Sátánista zenémet hallgattuk, de voltak zenék, amiknél pont az ellentétes részt szerettük benne, és ő teljesen máshogy élte meg. Áhitatos zenéket is hallgattunk, meg a rap-jét, amiket meg én éltem meg hasonlóan, ahogy ő az én zenéimet.

Azt is mondták, hogy cigis és nem cigis nem lehetnek barátok.. Hát mai napig tudunk egymásról...

2023. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szóval inkább Maga amiatt a párkapcsolat, hogy vannak dolgok, amikkel kellemetlen helyzetbe lehet hozni a másikat.

Vagy van más nagyobb hátulütője ennek?

2023. márc. 17. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Őt vagy a testét kívánod? Melyiket tiltja a Biblia?

Bűnös? Neked alkalmazkodnod kell? Vagy hagynod kell msghalni? Melyik rész problémás?

A gyerek csak akkor ölheti meg a tulkot, ha a kövérjét jehovának áldozza?

2023. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy keresztény és mi ténylegesen beavatott sátátnisták nem házasodhatunk.Most az elég érdekes lenne,ha belegondolsz egy keresztény templomba egybe kellni egy kereszténnyel 🤣 azt nem tudom,hogy csak úgy együtt lenni lehet-e de meg is kérdezem majd az egyik sátánistát erről én mindenesetre próbálok olyan párt találni aki szintén sátánista.Persze a szívnek néha nem lehet parancsolni.Egyébként,ha beavatott akkor sosem fog keresztény lenni belőle mert mi tudjuk az igazságot és sosem dobnánk el a jót.Ismerek fiatalkoromból valakit aki egy hittan tanárral jött össze pedig nem hisz a keresztény Istenbe és utálja minden vele kapcsolatos dolgot.Mégis jól el vannak így szült is neki.Azt mondta annyit elért már,hogy pár darab kereszt ki legyen dobva a házból. 😄 na most ő számít ateistának ami a sátánista egyik ágazata,ha az akit írsz szintén az a fajta akkor igen lehetséges főleg hogy igazából nincs köze sátánhoz csak azt mondják viszont,ha olyan mint én egy beavatott spirituális sátánista akkor viszont a házasság kizárt templomba sőt lehet,hogy nem csak te (te biztos bűnt követsz el) de viszont mi sem jót cselekszünk mert ellenségek vagytok viszont minket nem büntet meg sátán érte.Nemikapcsolat vagy sima kapcsolat nem tudom de majd meg is kérdezem valamelyik magasabb szintű társam.
2023. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat kommolyan srácok, főleg ezeket a részletesebb kifejtéseket, de komolyan!
2023. márc. 20. 18:21
 10/11 anonim válasza:
8-as vagyok.Annyit még hozzá fűznék,hogy szerintem nem sok esély van rá mivel barátságok sincsenek keresztény és S.Sátánista között.Többen ki dobtuk a nagyon keresztény ismerősöket is nem hogy barátkozni velük.Ezt azokra értem akik ténylegesen gyakorolják a vallást pl imádkoznak vagy olvassák a szenny bibliát és stb. Tehát kizárt hogy egy ilyennel se én se ők jó barátok legyünk és nyilván így más sem.Aki pedig nem olvassa a bibliát és a fent írtakat akkor azoknak el szoktuk mondani mi is van benne és alá támasztjuk tényekkel hogy miért is Sátán az igazi Isten a kezdetektől aztán ha legalább igazat ad már jobb de ha még mindig a keresztény istent isteníti az tuti nem lesz barát 😁 mi nem erőszakolunk bele senkit ebbe a vallásba el fogadjuk ha valakinek más a hite és vallása és tovább állunk ennyi de nem leszünk barátok sem soha 🙂
2023. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!