Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetség nem vonatkozik...

Az Ószövetség nem vonatkozik a keresztényekre?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 01:52
 1/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
57%

Az a része ami az újban van vonatkozik rájuk.


Kivéve a vér evés tilalmat. Nem tudom miért.

2023. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem értem. Úgy érted, hogy az Újszövetség vonatkozik rájuk? És mi a helyzet a vérevéssel, most akkor az tiltva van vagy nincs?
2023. febr. 23. 06:59
 3/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
77%

"Úgy érted, hogy az Újszövetség vonatkozik rájuk?"


"És mi a helyzet a vérevéssel, most akkor az tiltva van vagy nincs?"


Tiltva van az újszövetségben, de ugy gondolják hogy nem vonatkozik rájuk.


Apostolok cselekedetei 15,28-29:



"Mert tetszik a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,


"Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; amelyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!" (Károli fordítás)"

2023. febr. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
71%

KIEGÉSZITÉS (Elírás miatt):


"Úgy érted, hogy az Újszövetség vonatkozik rájuk?"


Igen.

2023. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A keresztények nem csak az Újszövetséget használják! Ahány egyház, annyi nézet, de a keresztény Szentírás része, tehát nagy fontosságú.

Pl. a Tízparancsolat is az Ószövetségben van, mégis a szombat kivételével elfogadják a keresztények. Az adventisták meg még a szombatot is elfogadják, a mózesi étkezési előírásokkal együtt.

2023. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Krisztus János evangéliumában azt mondja hogy a vallási vezetők túl sok terhet tettek a népre.

A másik indok hogy nagyon sok szabályt az ember talált ki, és nem Isten közvetítette a profétakon keresztül vagy közvetve Mózesnek.


Harmadrészt sok olyan isteni mondat van, ami kifejezetten a zsidó népre vonatkoztatva hangzik el.


Például a Kánaán meghódítása miatti isteni megnyilatkotatások a kiválasztott népre vonatkoznak.


Ha viszont Krisztus ezt megerősítette volna akkor ránk is vonatzona, de nem, sőt a harc háborúval ellentétes viselkedést tanított.


És mivel Krisztus kijelentette hogy mindent elmondott amit az Atyától hallott ezért nincs okunk azt feltételezni hogy valami még hiányzik.


A tozparancsolatot megerősítetté Krisztus.

2023. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A keresztényekre az vonatkozik az Ószövetségből, amit Krisztus és az apostolok elrendeltek belőle. A vér tilalma kicsit kérdéses, mint már említette egyik hozzászóló. Én személy szerint nem eszem, mert nem szeretem, viszont nem tartom aggályosnak se, ha valaki fogyasztja például hurkában. A vérhez régen rendkívül sok, sokszor nagyon súlyos pogány rituálé kapcsolódott, még az apostolok korában, sőt utána is, ezért lehetett egy erősebb tiltás.


A másik pedig, hogy bármit csinálhatunk, fejre is állhatunk, a húsban akkor is marad vér. Én még a csirkemellből is ki szoktam vadászni a pici ereket, de bármennyire figyelmes vagyok, sose sikerül teljesen. Így ha tilos és súlyos bűn a vér fogyasztása, akkor marad a vegetariánus étrend. Máshogy nem tudjuk elkerülni.

2023. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 Timoteusz 3/16
2023. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A keresztényekre az Ószövetségből a 10 parancsolat és Noé 7 törvénye vonatkozik.
2023. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!