Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem álszentség csak az Örök...

Nem álszentség csak az Örök Élet miatt hinni Istenben / Krisztusban?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani a "ha nem hiszel Istenben, elkárhozol vagy a pokolra kerülsz" és társai figyelmeztetést - többnyire nagyszülőktől, vagy pl az én régi öreg hittantanárom mondta mindig, de hallottam már random hittérítőktől is.

Nem képmutatás az , ha valaki csak azért hívő, mert ellenszolgáltatást vár érte?



2023. jan. 25. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem "ellenszolgáltatás", hanem a hívő annyira szereti Istent, hogy vele akar lenni a halála után.
2023. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
De igen, az egy helytelen motiváció, ha azért akarunk "hinni" Benne, hogy bebiztosítsuk a jövőt, vagy félelemből, hogy elkerüljük a jövő szenvedést. Jóllehet ezek vmeddig segíthetnek az úton Krisztus felé, de önmagukban nem elegendőek ahhoz, hogy Őt valóban megtaláljuk és egy élő kapcsolatunk legyen Vele, max csak vallásosságig jutunk. Amúgy mi az örök Élet? A Vele való együttlét. Ha nem ez amire vágyunk már most itt, akkor célt tévesztettünk.
2023. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szadduceusok nem hittek a halál utáni életben, mégis hittek Istenben. Akkor mindenki más képmutató volt, csak ők nem?
2023. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha csak azért hisz benne valaki, mert ellenszolgáltatást lát, akkor nem csak álszent, de igazából elég elbizakodott. Mert attól még, hogy hisz Istenben, még egyáltalán nincs bebiztosítva neki az, hogy üdvözülni fog.
2023. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor miért kérkednek vele? Vagy miért használják megfélemlítésként? Vagy mások orra alá dörgölik, magukat a mennyekbe emelve, míg a többieket - akik nem az ők saját értékrendjük szerint élnek - kárhozatra ítélik? Ez utóbbi a legvisszataszítóbb és sokáig azért nem voltam hívő, mert a kedves rokonság miatt azt hittem minden vallásos ember ilyen.

Nyilván nem minden hívőre értem, mert vannak akik tényleg társként gondolnak Krisztusra / Istenre, de ők azok, akik nem gondolják magukat mások fölé a hitük megléte miatt.

De lehet csak magamból indulok ki. Én, mint bűnös ember, nem vagyok szent életű, így nem is számítok az örök életre, mert nem érdemlem meg, mégis szeretek Jézussal élni és - ezt a hozzászólást kivéve - nem flexelek vele.

2023. jan. 25. 13:13
 6/18 KZitus ***** válasza:

Szia

De álszentség, csak az aki ilyeneket mond, ezt nem látja, vagy nem látja be. Különben is milyen álszentség lehet leplezetlen Isten előtt? Végül is minden ember megmentése, vagy ahogyan írták üdvössége Istentől függ, és ez így helyes, mert "„nincs olyan teremtés, amely nyilvánvaló ne volna az ő tekintete előtt, hanem minden mezítelen és leplezetlen annak szeme előtt, akinek számot kell adnunk” Héberek 4:13.

nem ez a lényeg? A szívünk állapotán múlik minden, hiszen a szív teljességéből szól a száj Luk 6:45b.

Mindig az a lényeg, Isten mit gondol rólunk, milyennek lát. Amilyennek látni szeretne, sok helyen sok féle képen, módon leíratta a Bibliában. Ez nagyon megnyugtató.

2023. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó viccem, kicsit morbid de szerintem nagyon jó és találó!!!


Van egy buszvezető és van egy vallásos pap. Egy nap mindketten meghalnak és a Menny kapuja elé kerülnek. A Buszvezető élet könyve szerint bekerül a Menyországba, ám amikor a Vallásos papra kerül asor ő kint reked. Erre a pap felháborodva megkérdezi, hogy ő miért rekedt kint. Erre Szent Pétertől a következő választ kapta.


Tudod gyermekem, amíg ez a buszsofőr ittasan vezetett, addig minden utas szívből és lélekből imádkozott és könyörgött Istenhez, ám amig te celebráltál és miséztél addig mindenki aludt a padokban!!!


Szerintem nagyon jóóó..

2023. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Van egy másik nagyon jó viccem, ami nagyon találó!!!


A vasárnapi Istentiszteleten megjelenik egy ápolatlan, hajléktalan ember, hogy meghallgassa Isten igéjét. A mise, istentisztelet után a pap odamegy hozzá és közli vele, hogy örül az új tagoknak, de legközelebb jöjjön tiszteletre méltó és tiszteletet adó ruhában.

A következő alkalommal ugyanabban a kopott, koszos, ruhában jelenik meg az ember. Az istentisztelet után a pap ismét odamegy hozzá és közli vele a megjelenési elvárásokat, amivel gyakorlatilag Istent tiszteljük meg, majd hozzáfűzi, hogy imádkozzon és kérdezze meg Istent hogyan-is kell megjelenni egy Vasárnapi Istentiszteleten.

A következő Vasárnapi Istentiszteleten változatlanul ugyanúgy van jelen az illető személy. A pap ezt látva kicsit indulatosan a mise után megkérdezi az illetőt: - Mit beszéltünk meg multkor, hogy kell megjeleni? Imádkozott, megkérdezte a jó Istent????

Mire az illető: - Igen imádkoztam és beszéltem és megkérdeztem a Jó IStent.

Erre a pap - és mit mondott???


- Azt, hogy Ő sem tudja hogy kell itt megjelenni, mert még Ő sem járt itt!!!!

2023. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Láttál már futót cél nélkül futni?

Én még nem!

Mindig van valami célja a futásnak.

Lehet, hogy pusztán kedvtelésből teszi valaki, de itt is a "jól érzem magam" motivál és ez a cél.

Ha versenyzek, akkor mondanom sem kell, mi a cél.

Ha egészség a cél... vagy stb.

Mindig van egy cél ami buzdíthat, ösztönözhet vagy csak szimplán félelemből teszed ezt.

Félsz, hogy elhízol és megbetegedsz, majd egészségügyi problémáid lesznek és ezért futsz.

Mitől más bármi, akár a vallás vagy a hit?...

Minden így működik ezen a világon.

Célra koncentrálsz, azaz az örökéletre.

Igen létezik önzetlenség is és önzetlen átadás is, de tegye fel mindenki azt a kérdést, - Mit tudna adni Istennek, ami nincs meg Neki?... Kvázi semmit! Ő viszont bármit!

Szentírás viszont rengeteg helyen utal a "jutalomra".

Azt mondja a Zsoltárok 145:16: "Megnyitod a kezed, és minden élőnek megadod, amire vágyik."

Mire vágyhat egy hitben jártas vagy nem jártas élő? A jó egészségén kívül az örökéletre!

Miért baj az, ha valakinek ez a célja és reméli ennek bekövetkezését? Igen, reméli és nem tényként dicsekszik vele. Senki nem lehet biztos abban, hogy érdemes erre!!!

Ezt az örökéletet kikell érdemelni és tenni kell ezért. Mert a hit halott cselekedetek nélkül. (Jakab 2:17 és 26). Teremtő ezért elvár valamiket cserébe. Amik a: szeretette, ismerete és cselekedetet. Ezek nélkül nincsen örökélet!

Ha valaki felajánl neked egy "jutalmat" egy munkádért, kvázi munkabért, akkor Te nyílván szégyenlősködsz és nem kérd azt vagy az mondod, ingyen is elvégzem ezt a munkát.

De nem várja el ezt ingyen Isten!

Nem mi kértük a jutalmat, felajánlották. Vagy is nem bűn és gyarlóság erre vágyni.

Nem képmutatás lenne, jutalom nélkül serénykedni?...

Ez olyan, mintha egy férfi aki egy szépnő körül forgolódna, de csak lóg vele és semmit nem akar tőle.

Nem akar, de jól esne ez-az bizonyára, titkon remélve. Ebben az esetben, van már némi önzőség és nem csak önzetlenség. Hol van az a határ és ki dönti el, Te vagy más, hogy ki önös és nem önös céllal akar, örökké élni? Isten ezt látja és tudja a döntés is az Övé.

Nem az édenkert "almájából" szeretnénk lopni, ez egy "meghirdettet" jutalom, ami, mellesleg paradicsom. :D

2023. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

"Nem képmutatás lenne, jutalom nélkül serénykedni?..."

Egy szerető apa/anya-gyerek kapcsolatban a gyerek örül, ha örömet szerezhet az édesapjának/édesanyjának, nem azért serénykedik vagy engedelmeskedik, mert jutalmat vár, hanem szeretetből, mert szereti a szüleit és örömet szeretne okozni nekik.

2023. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!