Úrvacsorán csak az vehet részt, aki konfirmált? Egyházfenntartás mit jelent?
Aki nem konfirmált, de hívő, rendszeresen Istentiszteletre jár, az nem vehet részt az Úrvacsorán?
Az egyházfenntartás mi? Az adó 1%-a + a heti ezer forint vasárnaponként a perselybe, vagy még ezeken felüli adomány?
Köszönöm a válaszokat!
Reformátusokról van szó. Valami tévedés van, hiszen a családban kereszteltek református templomban gyereket úgy, hogy a keresztszülők katolikusok voltak, nem hinném, hogy az esperes úr tévedett.
A “pénzt kér az egyház” érthető és rendben is van, a kérdésem arra irányult, hogy ezt a támogatást fedezi az 1% és a heti adomány, vagy ez egy másik, külön fizetendő összeg?
Az úrvacsorához való jogosultság szabályai eltérőek lehetnek az egyházaktól függően. Általánosságban elmondható, hogy az úrvacsorán való részvételhez általában szükséges konfirmált tag lenni, vagyis aki már elvégezte a konfirmációt, az hivatalosan tagja az adott egyháznak. Az úrvacsorához való jogosultság szabályait minden egyház maga határozza meg, így érdemes megismerni az adott egyház szabályait ezzel kapcsolatban.
Az egyházfenntartás fogalma arra vonatkozik, hogy az egyházak finanszírozásához szükséges pénzeket az egyháztagság biztosítja. Az egyházfenntartás a tagdíjak, adományok, vagy más adókból befolyó összegek révén valósul meg, és lehetővé teszi az egyházak számára a szolgáltatásaik fenntartását, az épületek karbantartását, a lelkészek fizetését és más költségeket. Az egyházfenntartásra vonatkozó szabályok és követelmények az adott egyház belső szabályzataiban rögzítettek, és eltérhetnek az egyházaktól függően.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!