Jézus miért dobta el a zsidóságát? Miért nem maradt meg izraelitának?
Jézus nem dobta el a zsidóságát. Milyen buta gondolat és következtetés ez? Jézus nem tanított más hitet sem. Honnan vetted ezt? Áss egy kicsit mélyebbre és tanulmányozd jobban Jézus életét és a mondatait, beszédeit.
A baj az volt, hogy a fő vallás akkor Farizeus vallás volt amely, akkor már rég nem az Isten igazságában járt, hanem saját emberi rendeléseik szerint. Elferdítették Isten igazságát.
Mt.15,3. Ő pedig felelvén monda nékik: Ti meg miért hágjátok át az Isten parancsolatját a ti rendeléseitek által?
Mt.15,6. És erőtelenné tettétek az Isten parancsolatját a ti rendeléseitek által.
Mk.7,8. Mert az Isten parancsolatját elhagyva, az emberek rendelését tartjátok meg, korsóknak és poharaknak mosását; és sok egyéb efféléket is cselekesztek.
Mk.7,9. És monda nékik: Az Isten parancsolatját szépen félre teszitek, azért, hogy a magatok rendelését tartsátok meg.
Mk.7,13. Eltörölvén az Isten beszédét a ti rendelésetekkel, a melyet rendeltetek; és sok effélét is cselekesztek.
Jézus pedig maga személyében nyílvánitotta ki Isten eredeti szándékát és akaratát. Ezért aki Istent akarja megismerni az Jézushoz megy, mert Ő a közbenjáró.
Mt.11,28. Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
Jn.6,37. Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.
Jn.6,44. Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.
Jn.6,45. Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.
Jn.6,65. És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.
1Tim.2,5. Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,
Zsid.9,15. És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.
Zsid.12,24. És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.
Jézus nem eltörölni jött az Isten törvényét, hanem betölteni azt.
Mt.5,17. Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.
1Kor.8,6. Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.
2Kor.1,20. Mert Istennek valamennyi igérete ő benne lett igenné és ő benne lett Ámenné az Isten dicsőségére mi általunk.
Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;
Kol.1,17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.
Kol.1,19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;
Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,
1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.
1Jn.4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;
"A baj az volt, hogy a fő vallás akkor Farizeus vallás volt amely, akkor már rég nem az Isten igazságában járt, hanem saját emberi rendeléseik szerint. Elferdítették Isten igazságát"
Tévedés: 1) A farizeus soha nem volt külön vallás, a farizeusok egy közösség, egy iskola volt. Abban az idõben 3 fõbb csoport volt Izraelben: farizeusokat a szadduceusok és az esszénusok.
Jézus igenis elismerte a farizeusok tudását:
Mt. 23,1 Akkor Jézus így szólt a sokasághoz és tanítványaihoz:
Mt. 23,2 „Az írástudók és farizeusok a Mózes székébe ültek.
Mt. 23,3 Tehát mindazt, amit mondanak, tegyétek meg és tartsátok meg
Katolikus fordításban:
Mt 23,1 Jézus ekkor a néphez és a tanítványokhoz fordult,
Mt 23,2 ezekkel a szavakkal: „Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek.
Mt 23,3 Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek
Nem véletlenül tartják ma is a farizeusokat a zsidóság igazi letéteményeseinek.
Bár úgy tűnik, hogy Jézus másik hitet terjesztett el, de valójában ez nem így volt. Ugyanannak az Istennek az imádatát tanította, aki adta a mózesi törvényt.
A mózesi törvény törvények gyűjteménye. Minden törvény mögött létezik egy alapelv, amin az nyugszik.
Erre egy példa a Máté 5: 21- 24- ben van. Ebből egy részlet:
"Hallottátok, hogy megmondták azoknak, akik régen éltek: »Ne gyilkolj! Aki pedig gyilkosságot követ el, annak számot kell adnia a bíróságnak.« Én azonban azt mondom nektek, hogy mindannak, aki haragtartó a testvérével, számot kell adnia a bíróságnak."
Jézus már a gondolatokat is elítéli, melyek Isten törvénynek a megszegéséhez vezetnek.
Ebben az 5. részben több példát is mond Jézus. Jézus ezeket az alapelveket tanította meg a követőinek.
Ha megismerjük ezeket az alapelveket, akkor bármilyen helyzettel kerülünk is szembe, képesek leszünk olyan döntést hozni ami Istennek is tetszik és nekünk is a javunkra válik. Míg a törvények konkrét esetekre korlátozódnak. Ezért kell az emberi törvényeket is folyamatosan bővíteni. Ezzel szemben Isten alapelvei állandók, mindig minden helyzetben alalmazhatóak.
#5#
Igen ez így van abban az esetben, ha Isten parancsolatáról és törvényéről szóltak a Farizeusok. Ám ez már nem vonatkozik azokra amelyeket emberi rendelésekkel saját elképzeléseik szerint szineztek ki és bővítettek ki és ragasztottak ISten parancsolatjaihoz. Ezek miatt lettek aztán fenemód képmutatóak és fene büszkék és gőgösek és álszentek. Na ezt már nem kell követni. A farizeusok csak prédikálták isten igéjét és parancsolatját, de de nem cselekedték meg az Isten akaratát. Ezért volt szükségük a "pót" cselekedetek megalkotására emberi rendelések alapján, mert ezeket ők is megcselekedték csak Isten Tiszta akaratát és parancsolatát nem.
Ez a hozzáállása és motívuma szinte minden vallásnak, ettől lesz valójában vallás és nem tiszta meggyőződéses hit.
A zsidóságot nem lehet eldobni, ő megtehette volna, de nem tette.
Az igaz, hogy a zsidó vallást újította meg, mert az emberek már eléggé eltorzították akkorra.És ezt a megújított vallást nevezik kereszténységnek.
A biblia is ennek meg felelően áll ószövetségből és újszövetségből.
Ószövetség- A zsidó nép és vallás kialakulása, kezdeti története, Isten 1. szövetsége az emberekkel.
Újszövetség- A kereszténység kialakulása, és Jézus és apostolainak tettei
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!