Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik gyakorló vallásosak...

Akik gyakorló vallásosak voltak,de megtagadták a vallásukat, miért tagadtátok meg? Megbántátok később?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Én azért, mert rájöttem, hogy amiben nevelkedtem, hazugság és igen igazag lábakon áll (mármint a kijelentés, hogy isten letezik). Nem bantam meg, miért tettem volna?
2022. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Mert rájöttem, hogy isten nem az isten, az égő csipkebokornál nekem azért több kell. Oké, a Biblia egész jó iromány, de inkább low (dark) fantasy, mint igaz történet, hiába tartalmaz történelmi elemeket.


Hogy megbántam e?

Inkább hiányzik

-> a közösségbe tartozás.

-> a bizonyosság, a feltétlen hit istenben, és hogy a halál után nem elenyészek minden ismeretemmel együtt, hanem...a pokolra jutok. (mert a mennybe csak a mormonok kerülnek)

Látva azokat, akik vallásosságban nevelkedtek, felmenők által egységes hitben, vakon bíznak "jóistenkében" és szerintük az "őrangyal megvéd", néha arra gondolok bár én is ilyen lehetnék...

...hm...persze nem a fröcsögő nyállal térítőkre gondolok...

...tökéletes pótlása a rég elveszett gyermekkornak, mintha egy mesevilágban élnék(hehe)...

...aztán megacélozom magam - vagy talán mégsem.

(...de sírni csak akkor szoktam, ahol senki se lát/hall).


(Ha valaki tud közösséget, aki befogadna egy eltévelyedett lelket, az kérem...nem, mégsem...nem szabad. (Az elvek ugye, a Kőkemény Elvek. (Isten gyűlöl mindannyiu...na várjunk csak!)))

2022. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!