Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely tényezők határozzák meg...

Mely tényezők határozzák meg a lélek döntéseit? Mi alapján választunk a minket befolyásoló lehetőségekből?

Figyelt kérdés

Ha Isten Istent teremtett volna ember helyett, akkor neki is meg lett volna a lehetősége elkárhozni? Bármikor elkárhozhat Isten, ha hibázik?

Ha tökéletes, miért teremtett hibás, bűnös, tökéletlen világot, ami elpusztul? A mennyországot miért nem fogjuk lerombolni? Mi rá a garancia?



2022. okt. 30. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
nincs isten. ebből következnek a válaszok
2022. okt. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem teljesen holdkóros tudósok szerint 20% az esélye annak, hogy az Univerzum egy virtuális szimuláció. Ha ez netán egy magasabb rendű intelligencia tudományos kísérlete, talán csak elindították és beavatkozás nélkül megfigyelik hová fut ki a dolog.
2022. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat Luci baratom, ez 3 kulonbozo, nagyon sulyos kerdescsomag. Ittal valamit, hogy ezt igy osszehoztad? Nekem ehhez elkelne egy kis gin... igy hajnal fele

Nem vagyok a dolgok nagy szakertoje, de

1 a lelek tanit minket, legalabbis Jezus ezt mondta, hogy o visszamegy az apjahoz, es ne feljunk, mert elkuldi nekunk a Szentlelket punkosdkor, es majd azon a Szentlelken fog velunk kommunikalni, vagy uzenni.

Szerintem sokszor ha intuicio alapjan meg oszton alapjan valamit nagyon erzel, hogy az lenne jo, de esetleg a szabvanymegoldastol elter, az lehet a szentlelek vezetese. Na de nem olyanban, hogy most 3 gin&tonic utan ejjel elmegyek szaguldozni...csak egy valodi dilemma, ahol belul zsigerbol ugy erzed, nem az lenne jo, ahogy mindenki gondolna.

En mostanaban naponta egy kanadai romai katolikus pap 5 perces meditacio otleteit hallgatom a YT-on. 60 eves, motyog, hadar, (hatterzaj: mintha eppen szetbontanak az epuletet). 5 perc alatt elolvassa az episztola es az evangelium reszletet, de mindkettorol mond 4-5 olyan mondatot, ami nekem tok erdekes, hogy min meditaljunk, vagy gondolkozzunk el utana. Es pont valami olyasmit mondott a napokban, hogy a Szentlelek folyamatosan szivarog belolunk, ha nem potoljuk, nem imadkozunk, nincs istenkapcsolatunk. Szeretem az ilyen rovid, hetkoznapi tapasztalt atyakat, jobban, mint azokat, akik 20 percig finomkodva eloadjak magukat, de csak klisek lesznek belole. Amugy nem is katolikus vagyok.


2, kerdes, ha Isten masik Istent teremtett volna, az nem karhozna el, hanem tokeletes lenne, szerintem


3. ez gyakori kerdes: "Ha tökéletes, miért teremtett hibás, bűnös, tökéletlen világot, ami elpusztul?"

Nem tudom, de o tudja. Ez az allaspontom, eddig nem zavaro az eletemben ez a dilemma.

2022. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

"Mely tényezők határozzák meg a lélek döntéseit?"

Ha kimutatod hogy az emberi agyra hatással van valamilyen nem látható, érzékelhető dolog, ami itt-ott az energia megmaradás törvényét áthágva aktivál neuronokat akkor majd vissza térünk rá.


"Mi alapján választunk a minket befolyásoló lehetőségekből?"

Emlékeid, tapasztalataid, aktuális gondolataid, aktuális érzelmi és fizikai állapotod,...



"Ha Isten Istent teremtett volna ember helyett, akkor neki is meg lett volna a lehetősége elkárhozni?"

Az ember halála után kárhozik el. Isten nem hal meg, így nem tudd elkárhozni. Ettől függetlenül attól függ az egész hogy Isten mit akar. Már mint az eredeti. Ha azt akarja hogy eltudjon akkor olyat teremt.



"Bármikor elkárhozhat Isten, ha hibázik?"

Ha olyanra teremtették akkor igen.


"Ha tökéletes, miért teremtett hibás, bűnös, tökéletlen világot, ami elpusztul?"

Mert bűnös, elpusztuló világot akart. Mivel ezt akarta így nem hibás és tökéletlen mert pont olyan amilyennek akarta.


"A mennyországot miért nem fogjuk lerombolni? Mi rá a garancia?"

Senki nem jut be ezért nem tudja senki sem lerombolni. :D

Viccen kívül pedig a mindenhatóság lehetővé teszi hogy ezt megtudja akadályozni HA akarja.

2022. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Onnan kéne indulnunk, hogy bebizonyítod, hogy van lélek, és akkor haladhatnánk tovább az állításaidon/kérdéseiden. Erre meg nulla bizonyíték van.
2022. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dosztojevszkij Egy nevetséges ember álma témába vág, olvasd el.
2022. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
Nagy esélyel csak az ember találta ki magának Isten-t és a vallásokat. Adott nép adott vezetőnek hit és így kialakult az a vallás. Természetesen az ember élni akar ezért könyen elhitethető vele az hogy egy nap örök élete lesz a menyben. Hátha mégsem kell meghalnunk, igaz? Nos, az embert teremtő isten-t melyik isten teremtette? És az ezt teremtő isten-t? Pont a felmerűlt kérdéseid igazolják hogy nincs isten.
2022. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!