Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vagy héber nevén Yahusha...

Leilor kérdése:

Jézus vagy héber nevén Yahusha léte bizonyítható e a Torah szövegéből?

Figyelt kérdés
Amennyiben a Torah, a Teremtő, Yahuah sosem beszélt arról, hogy neki van egy fia a jobbján, aki majd leszületik hibrid lényként a földre egy szűz által, és majd meghal bűneinkért, akkor hogyhogy hitelesnek tartsuk, sőt teremtőnek, megváltónak meg miegymásnak, csupán mert holmi ellentmondásos,régi iratok erről szólnak? Hogyhogy nem azokat vetjük el és vonjuk kétségbe a Teremtő szava helyett? Nem hogy a Torah, hanem az egész Tanach (Ószövetség), még csak a nevét sem említi, egyszer sem.

2022. okt. 6. 09:44
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

#29

Sajnos SEHOL az általad megadott igehelyeken, nem találkoztam semmivel, aminek köze lenne a kommenteidhez.


De lássuk csak:


1. 1Móz 22:18 És megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei, mivelhogy engedtél az én beszédemnek.


2. 1Móz 49:10 Nem múlik el Júdától a fejedelmi bot, sem a vezéri pálca térdei közül; míg eljő Siló, és a népek neki engednek.


3. 1Móz 3:15 És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.


A fenti, kontextusukból kiragadott igeszakaszok, így magukra eléggé nem egyértelműek. De az még durvább, hogy emberek képesek ezekhez hozzáragasztani hasztalan filozófiákat, és makacs módon azt mondani, hogy még egyértelmű is, hogy ezek a szakaszok nem szólnak másról mintsem balga koholmányaikról. Nem is tudom melyik a rosszabb, ha hozzáteszünk ígéjéhez vagy ha elveszünk ígéjéből?!

Röhelyes az egész és szégyen, mert ez nem más mint az Atya szavának kigúnyolása.


Jó lenne megszívlelni Yahuah Elohim következő instrukcióját:


5Móz 12:32 Mindazt, amit én parancsolok nektek, megtartsátok, és aszerint cselekedjetek: semmit ne tégy ahhoz, és el se végy abból!


5Móz 4:2 Semmit se tegyetek az igéhez, amelyet én parancsolok nektek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok Yahuának a ti Elohimeteknek parancsolatait, amelyeket én parancsolok nektek.

2022. okt. 19. 22:46
 32/38 anonim ***** válasza:
71%

#30


És miért nem lehet a véleményedet anélkül elmondani, hogy inzultálnád mások hitét? Attól, mert azt gondolod, hogy a keresztények tévednek, attól még lehetsz tisztelettel feléjük, vagy fogalmazhatsz tisztelettel, úgy ahogy pl én is tisztelettel fogalmazok és viszonyulok azok felé is, akiknek a hitéről azt gondolom, hogy hamis vagy téves. De sajnos sokan nem képesek a mondanivalójukat úgy elmondani, h közben ne minősítsék és becsmérelhék a másikat pl a különböző hite miatt (legyen az igaz vagy hamis).



#31 Kérdező


Feltettél egy kérdést, úgy, hogy igazából te tudod rá a választ (ezzel még semmi gond nincs), s amikor mások megpróbálnak rá válaszolni, akkor te minősíted hogy "Röhelyes", "koholmány", meg hasonlók... A kérdésem feléd ugyanaz, mint a 30ashoz: miért nem lehet tisztelettel kezelni a különbséget, akkor is ha te meg vagy győződve a saját véleményed igazáról s miért nem lehet kulturált, tiszteletteljes kommunikációt folytatni? Hány kereszténységben hivő válaszolt itt neked, s azok,közül hányan minősítették a te hitedet, amiről ők ugyanúgy meg vannak győződve, h téves, ahogy te a keresztényekéről? Miért nem lehet tisztelettel lenni egymás felé? Vajon az segít-e egy tévelygőnek (ha a te szempontodból nézem a dolgot), ha tücsköt bogarat rámondunk,s azt hajtogatjuk, h amit én hiszek az igaz, amit te az hülyeség, vagy inkább az, ha tisztelettel és szeretettel megpróbálunk segíteni neki meglátni miben téved és miért? De persze lehet csak kötekedés céljából és becsmérlésre való lehetőségként írtad ki a kérdést, nem tudom eldönteni ezek után...

2022. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 munyamunya ***** válasza:
61%

Kérdező,

Szerintem azt, hogy létezik/létezett egy külön szellemi lény, aki az Örökkévalót képviselte az emberiség, és legfőképp Izrael felé, eléggé könnyen meg lehet érteni Mózes könyveiből. Számos esetben beszélnek olyan "angyallal" a pátriarkák és maga Mózes is, aki teljes isteni felhatalmazással, YHWH nevét használva és nevében beszél, de aki nyilvánvalóan nem lehet maga az Egyedüli Isten. A teremtett szellemi lényeket pedig az Ő fiainak mondja máshol az Írás (habár nem a Tórában, de talán Jób könyve pl. elég ősi ahhoz, hogy szavahihetőnek vegyük), ami így vonatkoztatható erre a különválaszott angyalra is. Megváltónak is van nevezve ez a bizonyos küldött, Jákob által: ""Amaz Angyal, ki megszabadított /'gaal' azaz megváltott/ engem minden gonosztól"".

Az állatáldozati rendszer jelképességéről lehet vitatkozni, de pl. az a mozzanat, hogy Izrael elsőszülötteit ugyanúgy ki kellett váltani, mint az állatok első fajzását, és ennek magyarázata az egyiptomi elsőszülöttek halála, szerintem elgondolkodtató. Nem sok értelme van teremtményeket rendszeresen leöldösni, ha nincs mögötte tanítás, gondolat, hasonlat. A bűnöket egészen bizonyosan nem oldja meg semmi ilyen cselekedet, ehhez csak magunkba kell nézni.

A 'hibrid'ezést meg szerintem felesleges erőltetni (amúgy is csak gúnyból használod). Ha valóban megszületett a földön emberi testben a Mindenható Isten küldöttje, akkor ő teljes mértékben ember volt és pont.

2022. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
76%

Nem emlékszem hol transzliterálta a Magasságos a héber nevét "Yahuah"-nak a Mózes könyveiben (ilyet csak egy bizonyos hamis "Izraelben", néger csuhás, sapkás férfi által beiktatott szektavezér, Bubble infós yutuber nagydumás, rabbinikus csoport pénzbeszedője, szektavezére használ... nyilván ti a követői vagytok. Lerí a stílus, a nagy pofa és Mózes székébe való felpöffeszkedés...), nyilvánvalóan már itt eltértetek az - Isten helyett - oly imádott és bálványozott "Tórah"-toktól, amit tanítást jelent, és nem korlátozódik Mózes 5 könyvére (Dávid szerint Isten minden beszéde Tórah, és ő urának nevezte a Messiást, aki egyúttal a méhének(!) gyümölcséből születik, ezért nevezhető Dávid utódjának. Ugye ti is olvastátok ezt a szakaszt és azt is, ahol azt prófétálja: „Fiam vagy te, ma szültelek téged?”), de hát ti tudjátok, ti modern szadduceusok, új szektások... Majd elszámoltok az utolsó napon az Örökkévaló Fiával, akinek gyilkosai közé számítottátok magatokat... (ugyanis a papok, Lévi fiai ölték meg őt, a szadduceusok pártja, mint ti is a gyilkosainak követőivé válva csak Mózes írásait fogadjátok el (igazóból azt se!), de hol a ti fizikai Templomotok? Ja, hogy Isten lerombolta gyilkos atyáitok vétkei miatt... szóval hogy is van ez? Hol is tarjátok ti a Tórah állatáldozati előírásait? Hol a földetek, ahova Józsué (ja, Mózes se mentet be, mert vétkezett, csak Jahósua, azaz Józsué, így ti se fogtok bemenni a nyugalomba! Ugye azt se látjátok, ami a szemeteket veri ki?) bevezetett, hogy megtartanátok a Yóbel évet? Sehol, tehát csak dumáltok a Mózesről, de nem tartjátok, lévén képtelenek is lennétek rá a Mindenható hatalma nélkül). Ez szól rólatok is, és a mi Messiásunkról is egyúttal:


"Simeon és Lévi testvérek, erőszak eszközei az ő fegyverük. Zsinagógájukban ne légyen részes lelkem, gyűlésükkel ne egyesűljön dicsőségem, mert haragjokban Férfit öltek, s kedvük telve inát szegték az ökörnek. Átkozott haragjok, mert erőszakos, és dühök, mivel kegyetlen; eloszlatom őket Jákóbban, és elszélesztem Izráelben."


Ennek az erőszakosságába léptetek bele, ez feltett gúnyolódó álkérés is ezt szolgálja.


Ja, és hogy ne legyen válasz nélkül, lám Bileám Isten szellem által példabeszédben prófétált a Messiásról, akit mi a Jahósuával azonosítunk be. Ja, hogy ti sem olvastok itt nevet? (ezért példa a példa, nem?), mert nem is lett közölve, éppen azért, hogy ti ne érhessétek, nehogy megtérjetek és meggyógyuljatok (ahogy az úrunk, a Messiás is megmondta a fajtátokról) a vétekből (értsd felfuvalkodás, kevélység és hasonlók).


"És elkezdé az ő példázó (Ugye-ugye, hogy van példázó beszéd a Mózesben is!) beszédét, és monda: Bálámnak, Beór fiának szózata, a megnyilt szemű ember szózata, Annak szózata, aki hallja Istennek beszédét, és aki tudja a Magasságosnak tudományát, és aki látja a Mindenhatónak látását, leborulva, de nyitott szemekkel. Látom őt, de nem most; nézem őt, de nem közel. Csillag származik Jákóbból, és királyi pálcza támad Izráelből; és általveri Moábnak oldalait, és összetöri Sethnek minden fiait. És Edom más birtoka lesz, Szeir az ő ellensége is másnak birtoka lesz; de hatalmasan cselekszik Izráel. És uralkodik a Jákóbtól való, és elveszti a városból a megmaradtat.



Amúgy meg ha vak vezet világtalant, mindketten gödörbe esnek, így ti is, mivel eleve egy vakot - másokat a pénzével munkáját kihasználó, így a kora keresztények szerint hamis prófétát követtetek -, így a vak létrehozta a még nagyobb vakot, aki görödbe esett, a vakot követve, és még farizeusoknál is rosszabb elhajlást, ami már a próféták írásait se fogadja el, így egy rosszabb variáció jött létre, mint a farizeus rabbinizmus, de hát titeket még oda sem fogadnának be szerintem.

2022. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

#34

Transzliteráció ide vagy oda én nem állítottam, hogy Yahuah a világ legpontosabb kiejtése a tetragrammatonnak. Átrágtam a témát, és ezen kiejtés mellett döntöttem. Tetszik vagy sem, én ezt a kiejtést tartom ésszerűnek, logikusnak. És egyáltalán nem is értem az erre vonatkozó,cinikus véleményed.

A "néger csuhás", nem egy szép megnevezés, de tudom kire gondolsz. Hogy követője vagyok e vagy sem, az mellékes. Viszont abban a bekezdésben szerinted eltértem a Torah tanításától, de az nem teljesen világos az élcelödő szövegedből, hogy miért is. Tehát érdemben nem tudok reagálni onnét semmire.

Ezek után idézgetsz innen onnan, szóbahozod Dávidot, valami templomot, meg értelmesnek tűnő kérdéseket teszel fel, és lerí hogy messze nem érdekel téged semmilyen válasz.

1. Dávid a szememben egy vétkes ember aki vakmerően áthágja rendszeresen Mózes 3. könyvében foglalt rendelkezéseket. Legyen hát őnagyságáról elég ennyi. A lényeg számomra Dávid egy hiteltelen.

2. Templom!? A "templom", a fent említett Dávid szíve szerinti építmény volt, Nem Yahuájé. Neki (Yahuah) sátra volt. Remélem egyszer méltóak leszünk rá, hogy újra felállítsa azt köztünk. Méghogy templom :) meg hogy lerombolták :) Két különböző sínen vagyunk kedves Anonim.


Szöveged utolsó előtti bekezdésében beszélsz valamiről, amirő azt hiszed, hogy felhatalmazást ad arra, hogy bármilyen filozófiát belemagyarázhassanak a teremtő szavába. Mivel Bálám (nem Yahuah) elkezdte példázó beszédét, akkor mi durrantsunk nagyot, legyünk bálványimádók?! Hozzuk létre a fehér Jézust vagy a fekete Yahushát inkább?! Távol legyen tőlünk.


Az utolsó bekezdésedből csupán egy dolgot ragadnék meg: az újszövetségetekben oly sokat emlegetett gonosz "banda", a farizeusok, nagyon ott vannak nálad is látom. Gondolom a Sátán is jelen van Torahidegen, pogány folozófiádban nem de?! :) Akár egy film nem?! A szuperhősnek (Jézus/Yahusha) úgy illik hogy legyenek ellenségeik nem? Akárcsak Superman-nek, Batman-nek, a Vasembernek stb.


5Móz 32:39 Most lássátok meg, hogy én vagyok, és 👉🏽nincs Elohim kívülem!👈🏽 Én ölök és elevenítek, én 👉🏽sebesítek👈🏽 és én gyógyítok, és nincs, aki kezemből megszabadítson.



Én csak Yahuah Elohim szavainak hiszek. Szavaiddal élve, lehet úgy is mondani hogy azt "bálványozom". De hát ez az akarata nem? Én butus, beismerés, hogy azt vakon követem. És az sajnos csak Mózes 5 könyve határáig terjed. Ez csak egyszerűen így van. Miután Mózes meghalt, elkorcsosult lett a nép. Csináltak ők kínjukban, meg gonoszságukban sok mindent, de az egyetlen üzenet,ami fontos volt akkor is és ma is, hogy vissza kell térni a Torah instrukcióihoz, Yahuah tanításaihoz. Erre igyekszem jómagam is, és ezt tanácsolom neked is.


5Móz 31:16 És monda Yahuah Mózesnek: Íme te elaluszol a te atyáiddal, és ez a nép felkél, és idegen istenek után [jár és] paráználkodik azon a földön, amelyre bemegy, hogy [lakozzék] azon; és 👉🏽elhágy engem, és felbontja az én szövetségemet,👈🏽 amelyet én ő vele kötöttem.

2022. okt. 22. 01:01
 36/38 A kérdező kommentje:

#32

Amiket mondasz az egy világi pogány tanítás. Engem nem érdekel se a politikai korrektség, se az, hogy kinek hova vezet az útja. Senkit sem szeretnék megmenteni szeretteimen kívűl. Itt csak az volt a célom, hogy üzenjek. Üzenem mindenkinek hogy térjen vissza a Torah-hoz ha élni akar. Hiszen a Torah az élet és minden egyéb HALÁL!

Azok a testvéreim akik a Teremtő Yahuah Tóráját tisztelik. Számomra mindenki, aki nem a Torah tanításait követi, az egy tisztátalan pogány, aki undorító,halálos filozófiákat, követ és ezzel egy fertőző faktor, akiktől felfordul a gyomrom, amint valamelyiket,gyerekeim közelében látom, bármiről hadoválni.

Tudom miről beszélek, mert annó én is ugyanilyen eszement birka voltam.

Fura lenne, ha "féltékeny" Teremtőnk arra utasítana, hogy úgy beszéljünk bálványimádókkal, hogy nehogy megsértsük őket. Sőt hitessük el velük hogy akár igazuk is lehet.

El tudod képzelni akár bálványimádó keresztényként, Yahuah Elohimet azt mondani: "A filiszteusoknak nagyon értékes,szép hitnézeteik vannak". Vagy azt, hogy "a Baál követők olyan nagyszerű emberek, gyerekeiteket mindenképp járassátok iskoláikba."

Térj meg a Teremtőd szavához kedves Anonim, mert ha nem térsz meg, elpusztulsz, mint egy szerencsétlen kutya!

2022. okt. 22. 01:42
 37/38 munyamunya ***** válasza:
100%

Kérdező,

Ha már az észrevételeimre nem sikerült reagálnod, hadd kérdezzek én valamit. A te meggyőződésed alapján mi a lényege, oka, célja az emberiség létének és milyenségének. Mit értesz az alatt, hogy a hitetlen "elpusztul mint egy kutya"? Hiszen minden ember meghal, a Tóra követői is. Tehát mire megy ki a játék?

2022. okt. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

#36 kérdező


Úgy tűnik sajnos nem értetted meg amit írtam. Vagy lehet hogy nem is akartad megérteni.

Lehet civilizáltan egyet nem érteni és ezt kifejezni, lehet civilizáltan és szeretettel figyelmeztetni a másikat h rossz úton jár, lehet mindezt tisztelettel tenni, kutyázások meg mocskolkodások nélkül.


Amit te írsz, h

"A filiszteusoknak nagyon értékes,szép hitnézeteik vannak". Vagy azt, hogy "a Baál követők olyan nagyszerű emberek, gyerekeiteket mindenképp járassátok iskoláikba."

ez egyszerűen a kiforgatása annak, amit írtam. De lehet h tényleg nem érted és nem látod a különbséget. Sajnálom.

2022. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!