Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha magamtól nem érzem, hogy...

Ha magamtól nem érzem, hogy mi a helyes, mit tudok tenni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, hogy miért, egész életemben megvolt ez a probléma, hogy képtelen vagyok a bűntudat érzésére, és nem érzem ösztönösen, hogy mi a helyes és mi nem, nem tudok erkölcsi kérdésekben dönteni. Talán ez nagyon ellentmondásosan és legfőképp érthetetlenül fog hangazni, de mégis szeretnék jó keresztény lenni. Így viszont nagyon nehéz, hiszen nem tudok a lelkiismeretemre támaszkodni. Abban sem vagyok biztos, hogy üdvözülhetek e így. Olavsom a Bibliát, de nem érzem, hogy elég útmutatást ad. Főképp azért, mert sok helyen úgy érzem, hogy nem egyértelmű, nem tudom hogy értelmezzem. Szükségem lenne még valami útmutatóra, de nem tudom hogy találjak ilyet.

2022. aug. 13. 13:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Egy jó lelkivezető sokat tud segíteni. Pl a mostani papotokkal milyen a viszonyod?
2022. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy nézni/látni bármelyik másik embert, mintha az is te lennél.

Ne tegyél semmi olyasmit, amit nem szeretnéd ha veled tennének.

2022. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Keress meg evvel egy számodra szimpatikus pszichológust.


Teljesen egyértelmű hogy most arra lenne szükséged.

2022. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Drakula ***** válasza:

Nekem sincs nagyon bűntudatom de ettől függetlenűl meg tudom állapitani hogy mik azok a bűnők amikért biztos hogy pokolra kerülnék.

A bűntudat ezen bűnök meg bánásához kell, ha elköveted őket.

2022. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#1 hát semmilyen. Egy falu méretű kisvárosban lakom, semmilyen keresztény közösség nincs, a misére is leginkább öregek járnak, a pap is öreg. Nem hiszem, hogy sok értelme lenne elmondani.


#2 Igen, csakhogy én másoktól nem várok szeretet, tiszteletet. Nem zavar, ha bántanak.


#3 A pszichológustól nem tudok a vallással kapcsolatban tanácsot kérni. És ez a probléma főként a vallás miatt zavar. Azért is ebbe a kategóriába írtam. Egyébként meg nincs anyagi keret sem lenne rá jelenleg, mert nem lenne pár alkalom elég.

2022. aug. 13. 14:59
 6/23 A kérdező kommentje:
#4 Én viszont nem tudom mindig. Tudom, hogy milyen bűnök vannak, de sokszor nem ismerem fel, hogy amit teszek, az az.
2022. aug. 13. 15:02
 7/23 Drakula ***** válasza:
ömm... ez nehéz. Mondanál példának egy esetet?
2022. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy a Biblia nem ad eleg jo utmutatast, tele van ellentmondassal, szazan szazfelekeppen ertelmezik.


Aki a pszichologust javasolta, valoszinuleg arra gondolt, hogy azt mondod, nem tudsz buntudatot erezni. Vagy ez csak a vallasos dolgokkal kapcsolatban van?

Jo lenne, ha peldakat irnal, hogyan jelentkezik ez.

2022. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak vallással kapcsolatban nem tudok. De a bűntudat hiánya nem jelenti azt, hogy nem akarok erkölcsösen élni. Nem tudom milyen példát írjak. Sokáig például azt hittem, hogy jó, hogy türelmes vagyok az emberekkel, és jó úton járok, aztán rájöttem, hogy nem is Isten miatt vagyok az, hanem azért, mert közönyös a természetem. Vagy nem veszem észre, hogy amit teszek, azok milyen nyomot hagynak a másikban, hogy mennyire bántják meg. A tulajdonságaimat nem is befolyásolja a hit, nem formál. Nem tudom mit változtassak, vagy hogyan. Nem tudom hogy segítsek másoknak, csak vagyok és eddig azt hittem, hogy ez rendben van.
2022. aug. 13. 15:42
 10/23 Prókátor ***** válasza:
Lehet, hogy az emberiség 2%-hoz tartozol, és pszichopata vagy, valamint hiányod van az empátia terén. Ez esetben az elcsendesedés az, ami sokat segíthet.
2022. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!