Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy ember egyszerűen...

Ha egy ember egyszerűen képtelen igazán keresztényként élni, de amúgy szorgos és becsületes, nem lop, segítőkész, házas nőkkel sem kalandozik, van esélye vajon az üdvözülésre?

Figyelt kérdés
2022. júl. 28. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nincs, mert az üdvösség alapja a Krisztusba vetett hit és a Krisztus törvénye szerinti életvitel, az abban való kitartás.
2022. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia.

Amúgy ilyen kérdésekre nem lehet válaszolni.

Ez világi gondolkodás.

A Biblia azt tanítja, hogy Istennél minden lehetséges, ami persze nem azt jelenti, hogy ha nem fordít hátat az ember a bűneinek, akkor reménykedhet abban, hogy majd Isten megkönyörül rajta, mert egy-két jó dolgot időnként véghezvitt az életében, és hát mit képzel az Isten, hogy ezeket nem számítja be.. Üdvözülni csak is hit által lehet, nincs alkudozás. Ezt néha még saját magam is nehezen fogadom el, de ez az igazság.

Ha hiszel Jézus Krisztusban és mindvégig állhatatos maradsz, akkor üdvözülsz.

Az embereknek nem az a dolguk, hogy alkudozzanak vagy veszegessék a határokat, meg azon agyaljanak, hogy vajon, ha ezt meg azt megteszem, ami talán nem egyezik Isten akaratával, akkor vajon üdvözülhetek e..

Egyébként mindenkinek van esélye az üdvösségre.

Isten nem viccből küldte el a Fiát a világba, hanem azért, hogy megváltsa azt a bűneitől. De aki ebből nem kér, azokkal Isten nem tud mit kezdeni.

2022. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Feszegessék*
2022. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyetértek a kettessel, csak annyival egészíteném ki, hogy teljes legyen a kép, hogy az igazi hitet onnan lehet felismerni, hogy cselekedetek is származnak belőle, tehát hisz, és úgy is él, úgy is cselekszik. Nem ennyire expliciten, de te is leírtad, csak hogy tiszta legyen.
2022. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor újra megkérdezem, mhátha egyszer válaszol rá valaki.

Ha jól értem, pont úgy élsz, mint egy igaz keresztény, csak nem hiszel Istenben. De ha nem hiszel benne, hogy juthat eszedbe, hogy üdvözülsz-e? Hiszen pont, hogy nem hiszed el, hogy ilyen van, nem? Én nem izgulok olyasmin, amiben nem hiszek.

Ha meg hiszel benne, akkor mi a kérdés? Akkor az üdvözülés minden felétetlét teljesíted.

Vagy Istenben nem hiszel, a pokoltól viszont félsz? Nem ellentmondás ez egy kicsit?

2022. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy, hogy sajátos a viszonyom a valláshoz. Nem vagyok teljesen ateista, szoktam imádkozni, de például a szexet, a kiadós bulikat, jó evéseket, az onanizálást nem tartom bűnnek.
2022. júl. 29. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ebben semmi "sajátos" nincs. A magukat vallásosnak tartók 90 százaléka ilyen. Az az egyedi manapság, aki komolyan veszi a vallását.
2022. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igaz. Nem igazán mozgok vallásos emberek között, így nem is tudom, hogyan élnek.
2022. júl. 29. 15:44
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Igaz az hogy sokan már nem élnek vallásosként sem igazán vallásos életet, de ez nem azt jelenti hogy Isten akkor engedett és "ez már nem bűn, csak régen volt az", mint hallottam már. De, attól hogy vallásosnak tartja magát és nem tartja bűnnek például a paráznaságot, (tehát az önkielégítést, a házasság előtti szexet, stb.) vagy hogy nem minden vasárnap jár templomba, nem imádkozik vagy nem megy el gyónni, attól függetlenül az ugyanúgy égetően nagy bűn és az üdvösség akadálya. Aki ezeket nem tartja bűnnek, az mélyen a szívében nem is hívő, mert az igazi hívő csak azt keresi, hogy mi tetszik az Istennek és ha valami nem tetszik neki, boldogan mond le róla. Nem pedig kibúvókat keres.
2022. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs esély az üdvözülésre, bármilyen jó ember, akkor is a pokolban fog rohadni.
2022. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!