Keresztényként mennyire lenne elfogadható egy diplomadolgozatban az imádság kognitív, és pszichológiai vonatkozásait kutatni?
4
Szerintem ilyesmit az ateistak egy resze gondol, hogy a tudomany valamikeppen cafolja Isten letet. Pont a keresztenyek nem, es nem felnek ezt megnezni.
En pl. tudom, milyen kognitiv, pszichologiai megkozelitese lehet az imanak. Nem o lenne az elso, aki ezzel foglalkozik. Ezek a kognitiv folyamatok egy termeszetfelettiben bizo ember elmejeben jatszodnak, tehat ez azoknak elofeltetele.
#4
Persze, hogy nem ő az első aki ezzel foglalkozik. De ettől függetlenül tény és való, hogy ha ír egy tudományos dolgozatot az imáról, és leírja, hogy milyen pszichológiai folyamatok játszódnak le az emberbe , akkor megcáfolja az egészet, hogy ez az egész csak az elme játéka, és nincs benne természetfeletti.
Nekem például azt tanították annak idején ha jól emlékszem, hogy az imádság utáni nyugalom a Szentlélek munkája. Most már azon az állásponton vagyok, hogy ez csak vallási hidedelem. Egyszerű pszichológiai jelenség, ami a vallásos hit következménye. Hogy ez hogyan alakul ki az agyban az egy érdekes téma lehet, de ennek részletes ismerete nélkül is tudom az eredményt, hogy ez csak pszichológia.
Amúgy a hitgyógyításról pontosabb forrásom van, ugyanis a National Geographic magazin egy teljes számot szentelt a témának, hogy mi történik az emberi testben. Mondanom sem kell, hogy a cikk lényegében megcáfolta a természetfeletti eredetet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!