A nyugati és keleti vallások közti legjelentősebb eltérések?
Nem igazán értem a kérdésed.
A katolikus és ortodox kereszténység eltéréseire gondolsz?
Olvasnivaló:
Ja, most látom, hogy keleti vallásokról kérdezel... Elnézést, félreolvastam
Akkor viszont másik olvasnivaló:
A keleti gondolkodásban Isten nem személy, hanem maga a világ, egyfajta tudat, ami mindenben ott van. A kereszténységben a teremtő Isten a teremtésétől független cselekvőképességgel és akarattal rendelkezik, egy Személy. Felvehető vele a kapcsolat.
A rossz és a szenvedés, a gonoszság eredete a kereszténység szerint, hogy Sátán lázadásra bírta az embert, hogy jó és gonosz tudója akarjon lenni. Sátán szintén létező entitás.
A keleti gondolkodás szerint a szenvedés forrása a vágy, minden vágyunktól meg kell szabadulni. A világgal való egység érzés tudat megtapasztalható meditációval.
"A brahmanizmus-buddhizmus és a kereszténység közötti harcban a szellemi és az erkölcsi ütközik egymással. Indiaiakkal való vitáikban újra és újra találkoznak majd ezzel a mondattal: ”A szellemiség nem erkölcsiség”, azaz a szellemivé válás az Istenhez való eljutásban önmagáért van, s végül is mint a legnagyobb, fölötte áll minden erkölcsinek is. Mi keresztények azonban azt mondjuk: ”Szellemiség és erkölcsiség egy és ugyanaz. A legmagasabb szellemiség a legmélyebb erkölcsiségben szerezhető meg, s folyamatosan a legmélyebb erkölcsiségben fejeződik ki."
Albert Schweitzer: A gondolkodó (A keresztyénség kihívásának eredete)
bocsánat hülyeséget írtam, Albert Schw. esszé címe A keresztyénség és a világvallások.
Egyébként témába vág Luigi Giussani könyve is, annak a címe "A kereszténység kihívásának eredete"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!