Hívők! A feleségével közösen öngyilkosságot elkövető lelkész most a pokolra került?
Júdás és a jobb lator példája mutatja, hogy bármilyen életet éltünk, még az utolsó pillanatban is el lehet kárhozni és lehet üdvösséget nyerni.
Hogy akikről szó van a kérdésbe, hova kerültek, azt senki se fogja tudni megmondani. Csak Isten ismeri lelkületüket, utolsó gondolataikat.
Isten mindent megbocsát, de ehhez őszinte megbánás kell. Ha valaki megöl valakit, akkor utána még van sok ideje megbánni, de ha öngyilkos lesz, akkor nincs sok ideje.
Tegyük fel, hogy úgy követnek el öngyilkosságot, hogy leugranak egy magas helyről. A halál beálltáig van lehetősége megbánni. Ha zuhanás alatt abban az 5-10 másodpercben őszintén megbánja, de már nincs visszaút, akkor nem jut pokolra. Abban az esetben, ha egyáltalán nem bánja meg, akkor valószínűleg pokolra jut, mert gyilkosságot követett el, és nem bánja meg. (Attól függetlenül, hogy nem mást ölt meg, hanem saját magát, ebben az esetben lényegtelen.)
A papok, lelkészek is követnek el bűnöket (gondolattal, szóval, cselekedettel, mulasztással (ez mondjuk katolikus álláspont, a református álláspontot nem ismerem annyira))
Általános felfogás az, hogy senki nem él bűnök nélkül. Ez bizonyos kérdéseket felvet, de valójában bűnt az követ el, aki tudva, és szándékosan cselekszik máshogy, mint amit az Úr parancsol. Ezeknek nem minden esetben vannak olyan következményei, ami még életünkben bekövetkezik, nagyobb részük a halál után = tisztítóhely > tisztítótűz.
"öngyilkosságot, hogy leugranak egy magas helyről. A halál beálltáig van lehetősége megbánni. Ha zuhanás alatt abban az 5-10 másodpercben őszintén megbánja, de már nincs visszaút, akkor nem jut pokolra. Abban az esetben, ha egyáltalán nem bánja meg, akkor valószínűleg pokolra jut, mert gyilkosságot követett el, és nem bánja meg."
Es ha zuhanas kozben rajon, hogy hulyeseget csinal, es elkezdi megbanni, de mar nem jut a vegere, igy csak felig sikerul megbannia, akkor hova jut? A mennybe, a pokolba, vagy felig mindkettobe? Ha utobbi, akkor azt hogyan kell elkepzelni?
3-mas vagyok.
Jogos a felmerülő kérdés.
van két állapot:
1. Amikor még nem gondol bele abba, hogy a cselekedetének mi lesz a következménye, vagy egyszerűen nem érdekli. Az említett öngyilkosság esetében ez feltehetőleg már csak akkor szűnik meg, amikor már nincs lehetősége megállítani az eseményeket.
2. Akkor kezdődik el, amikor a halál szele eléri, már nincs lehetőség visszafordítani az eseményt. sokaknak ilyenkor nagyon rövid idő alatt lepereg az élete filmje. Eszébe jutnak olyan dolgok, amik széppé tették az életét. Gyakorlatilag egy pillanat alatt átértékelődik benne minden. Nyilván mindenki tisztában van azzal, hogy az élete egyszer véget ér, de néhány másodperccel (vagy 1 másodpernél is rövidebb idő alatt) a halál előtt teljesen más képünk lesz a halálról. Ehhez hozzátesz az is, hogy a halál előtt bizonyos hormonok szabadulnak fel, (nem tudom pontosan mely hormonok, talán adrenalin, noradrenalin, dopamin) amik jó érzést váltanak ki, és egyszerűen nem akarja, hogy vége legyen.
A két állapot között nagyon éles a határ. A megbánás folyamatához nincs szükség szavakra, nem kell végiggondolni, nem kell feltenni azt a kérdést, hogy "helyesen cselekedtem?"- mert enélkül is meg lehet ítélni, hogy nem.=Ebből következik, az, hogy félig nem bánjuk meg azt, ha öngyilkosságot követünk el.
Vannak olyan esetek, hogy öngyilkossági kísérlet után könyörögnek az orvosoknak, hogy rakja helyre, már nem érdekli az sem, ha az összes végtagja hiányzik, csak had éljen tovább.
Hétköznapi életben is sokszor bánunk meg dolgokat. Ennek tipikus 2 példája az, hogy vagy azonnal látjuk az eredményét, vagy hosszútávon.
rövidtávú: pl. valakinek mondunk valamit, amit azonnal meg is bánunk, ahogy kimondtuk, rögtön látjuk a következményét.
Hosszútávú: Vajon hányan bánták meg felnőttként azt, hogy nem tanultak tovább? - Amikor itt volt az ideje, még nem látta előre, vagy nem érdekelte.
Az öngyilkosság, (illetve ide sorolható más is) egy olyan dolog, ami a tervezéskor még hosszútávú, de a zuhanás pillanatában már rövidtávú lesz.
Kicsit lehet, hogy sarkosan fogalmaztam, ugyanis a hosszútávú is megtörténhet 10 perc alatt, ha 10 perc után már látható is az eredmény, illetve a rövidtávú is 30 év alatt. Itt azon van a hangsúly, hogy azonnal láthatóvá válik e a cselekedet végkimenetele, vagy csak később.
5- vagyok, annyi lemaradt, hogy a menny, és pokol között is van egy hely, mégpedig a tisztítóhely. Aki ide kerül, az arra szolul rá, hogy a földi emberek imádkozzanak értük. Amíg a lelkük meg nem tisztul teljesen, nem léphetnek be a mennybe.
Képzeljük el úgy, hogy születéskor a lélek egy hófehér ünneplőruha, és minden bűn egy-egy folt rajta, ami őszinte megbánással mosható. Halál után ha tiszta fekete, akkor pokolra jutunk, de ha van rajta egy kicsi fehér is, akkor már van lehetőség a tisztítóhelyre.
A mennybe csak hófehér lélekkel lehet bemenni, amíg egy apró folt is van rajta, nem lehet belépni. Akkor válunk szentté, ha bekerülünk a mennybe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!