Szerintetek az ortodoxia, vagy a katolicizmus maradt meg életképesebbnek az európai kontinensen, szerintetek melyikőjük képviseli jobban a kereszténységet, Krisztust?
Ugyanúgy képviselik a kereszténységet, mert ugyanazt tanítják Jézusról, Istenről, és mindezen dolgokról. Legfeljebb apró, jelentéktelen dolgokban tér el a tanításuk.
Viszont a nyugati ember gondolkodásmódjához inkább a katolicizmus áll közel, ezért Európában ez életképesebb, illetve jobban beágyazott.
3
Azért Európában is rengeteg ortodox többségű ország van: Románia, Ukrajna, Görögország, Szerbia stb. Még Finnországban is államvallás.
A római katolicizmus a hazug dogmáival (papájuk tévedhetetlensége, stb.), a középkori katonai erőszakkal való térítéssel, búcsúcédula árusításával, inkvizíciós kínzó-karletépő rendszer működtetésével, ma pedig a pedofil papok ezreinek a kinevelésével és bújtatásával nagyon jól képviseli Jézust és tanításait. Ja, nem.
Az ortodoxok közelebb állnak a Biblia tanításához, ugyanis nem fogadják el a római hazug dogmákat (870:római pápa primátusa, 1854:Mária szeplőtelen fogantatása, 1870: pápa tévedhetetlensége, 1950: Mária mennybemenetele testben).
idézet a wikipédiából:
"
Az első nikaiai zsinatot (vagy niceai zsinatot) I. Konstantin római császár hívta össze 325-ben, Nikaiaban.
Több egyháztörténész is egyetért abban, hogy a „konstantini fordulat” több kárt okozott a kereszténységnek, mint amennyi hasznot hajtott azzal, hogy megszüntette az egyházüldözést. Az egyik nyilvánvaló negatívumot fentebb már említettük: ez a pogány kultuszok beszivárgása (liturgia, ünnepkörök, a szentek és Mária tisztelete stb.), amely ugyan már korábban megkezdődött, de most a császár tekintélye által megerősödött. Sokkal nagyobb problémát jelentett azonban az egyház és az állam összefonódása, amely abban is jelentkezett, hogy a császár nevezte ki, sőt hívta vissza a püspököket; s cserébe a püspökök legitimizálták a császár világi hatalmát.
A trón és az oltár összefonódását elősegítette még a fentiekben is említett „kiváltságos státusz”: az államsegélyekből részesedő ortodox hitű egyház mondhatta meg, mit tart „eretnekségnek” – s a vallási egység helyreállítása érdekében (amely a birodalom elemi érdeke is volt) akár a világi hatalom erőszakszervezeteit is felhasználhatta. Végül is ez vezetett oda, hogy alig negyed század leforgása alatt az üldözött egyház üldözővé vált: a Római Birodalom „félhivatalos” államvallásaként kíméletlen kegyetlenséggel sújtott le korábbi ellenfeleire, a pogányokra, zsidókra és az eretnekekre, akiket a IV. század végére sikerült teljesen felmorzsolnia vagy a társadalom perifériájára szorítania. Konstantin birodalmának romjain egy új impérium született: a magát katholikosznak, vagyis egyetemesnek nevező vallás, amely már csak nyomokban emlékeztetett arra, amit valaha khrisztianiszmosznak, vagyis Krisztus követésének neveztek. "
"A trón és az oltár összefonódását"
Ezt láthatjuk jelenleg az olyan szekták esetén, mint a hitgyüli, akik a kormány prostituáltjává váltak.
A római katolicizmus katonai segítséggel hajtotta végre térítő tevékenységét, lásd magyarok megtérése, a történész szerint némely ellenszegülő magyarok szemét kinyomták, ezzel sokkal hatékonyabbá vált a térítésük. Az inkvizíciós kivégző rendszer működtetéséhez is kellett az állami és katonai segítség.
Arról nincs tudomásom, hogy a Hit Gyülekezete katonai erőszakkal térítene, vagy inkvizíciót alkalmazna, csupán a normatív egyházi támogatást kapja meg az iskolák működtetésére, hasonlóan más egyházakhoz (katolikus, református, evangélikus, stb.).
Szellemi prostituálltá a római katolicizmus vált Konstantin alatt:
-pogány kultuszok beszivárgásának megerősödése (Mária kultusz, stb.)
-a császár nevezte ki, hívta vissza a püspököket.
A Hit Gyülekezete lelkészeit nem Orbán Viktor nevezte ki, nem is hívhatja őket vissza, ezzel szemben a konstantinuszi fordulat utáni kereszténység (ekkortól beszélhetünk RÓMAI katolicizmusról) összefonódott az állammal, a püspököket a császár nevezte ki és hívta vissza. A kereszténység római ága a császár prostituáltja lett.
A szavazás titkos, tehát senki nem tud szavazókat vinni, ez tévedés. Katolikus templomokban is van választás előtt szó politikáról.
Tagszámra lebontva nem hiszem, hogy a Hit Gyülekezete kapja a legtöbb támogatást, ez egy tévesen megjelent cikk mantrázása lehet a részedről, amelyben már született helyreigazítás egyébként.
A konstantinuszi fordulat azért érdekes, mert AKKOR született a RÓMAI Katolikus Egyház-nak nevezett vallás. Szellemi prostitúció a római császárral, pogány kultuszok felerősödése, a császár nevezte ki és vonta vissza a püspököket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!