Milyen jövője van szerintetek Magyarországon a buddhizmusnak? Válhat belőle akár jelentős vallás az országban (pl. az emberek legalább 10%-a buddhista?)
Magyarország egyedi abban az európai országok közül, hogy itt van buddhista sztúpa, buddhista főiskola, és több buddhista egyháznak van itt központja, na meg internetes rádióként sugároz a Buddha FM. Pár éve hallottam a Retró vagy valamelyik másik zenerádión is reklámot, hogy adója 1%-ával támogassa a Tan Kapuja Buddhista Egyházat.
Ezen kívül nem buddhizmus, de ugyanúgy keleti vallással kapcsolatos: Nálunk található az egyetlen sintoista kapu (torii) Japánon kívül, és a magyar Kyokushin karatésok egyediek abban a Nyugati világban, hogy nálunk van az egyetlen kyokushin mester aki rendesen kitanulta Japánban a harcművészet spirituális oldalát is, valamint vannak sintóista karatés tanítványai.
Szerintetek milyen jövő elé néz itthon a buddhizmus? Lehetséges, hogy mi leszünk a legbuddhistább Nyugati ország?
1) 1-eske jobbulást kívánok!
2) Az utolsó 2 kérdésre a #2-es korrekt választ adott. Ország -szinten. De egyéni szinten lehet mindenki, amit a szíve diktál, amit jónak lát. Vallás-szabadság van nálunk.
3) A buddhizmus egy világvallás - jelen van a világ minden táján. Sok ága van - a sorolásban kihagytad a zen-buddhista ágat, amely nálunk is virágzik.
4) Ajánlom a világvallások megismerésére ezt az alapművet:
Helmuth Von Glasenapp:
Az öt világvallás - Bráhmanizmus, buddhizmus, kínai univerzizmus, kereszténység, iszlám
#8
Mondjuk elképzelhető, hogy sokaknak tetszik, de ha megengedsz egy kérdést. Ugye köztudott, hogy a buddhizmus célja a nirvana állapotának elérése, aminek egyetlen eszköze a vágyakról, minden vágyunkról való lemondás. Az embernek azért elég sok vágya van, akár szexuális természetű, akár csak annyi, hogy egyél egy finom ételt. Mitől válik annyira szimpatikussá, hogy mindezen vágyaidról lemondj?
Írod, hogy hivatalosan keresztény vagy. Mitől jobb a buddhizmusban lemondani minden vágyadról, vágyaid kiéléséről, mint például keresztény aszkéta módjára élni? Mert megvalósításában pont ugyanaz a kettő.
9 -olvastam a hozzászólásodat. A buddhizmus pont, hogy kizárja az aszkézist, mert az nem fog elvezetni a középút eléréséhez. A vágyakról való lemondás inkább könnyű, mint nehéz, ha nyitott vagy a szenvedések elengedésére. Gondolatokkal teli állapotból kikapcsolt, meditatív állapotba kerülni kb olyan mintha esőfelhőket fújnál el a fejed felől. Nagy fura, de megkönnyít.
Szóval nem olyan rossz az, ha rájössz hogy nem is akarsz annyi felesleges dolgot, hanem csak a fontos dolgokra koncentrálsz:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!