Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a maga idejében nárciszt...

Jézus a maga idejében nárcisztikus, megmondóember volt?

Figyelt kérdés
nem vitatom el a tetteit, amit elért, egyedül a stílusát vettem gorcső alá komunikációban

2022. febr. 27. 20:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
34%

20-as szerintem az Isten nem szereti az aggódást. Ha azt vesszük, amikor Jézus keresztre feszítésénél sírt Mária és térdelt Jézus lába alatt, akkor Jézus azt mondta neki, látod mit tettek a fiaddal. Vagyis nem vigasztalta, hanem még inkább szorított a lelkén, hogy jobban sírjon az anyja.


Azért nem szereti Isten az aggódást, mert ez a világ, a földi élet egy semmi, csak próbatétel. Itt a Földön csak szórakozgatunk, meg kínozzuk egymást. Ennyi.

2022. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
70%

Tehát ott is ártott az anyjának.

Nem hogy megpróbált volna segíteni szerencsétlenen. Vigasztalni. Még bele is taposott.


Mindegy hogy a földi élet számít-e vagy sem. Ez nem jogosítja fel arra hogy ártson.

2022. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
50%

22-es Isten szereti a sírást és fájdalmat.

Alapige: Máté 5,4

„Boldogok, akik sírnak: mert ők megvigasztaltatnak.”


Olvasd el ezt:

[link]

2022. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
24%

Vicces, hogy Krisztust, a Megváltót, ilyen hétköznapi, sekélyes, emberi mércével méritek, és arról vitatkozgatnak, hogy nárcisztikus volt-e vagy nem.


Meghallt minden ember bűneiért, innentől kezdve kb. nem lehet arról vita, hogy nárcisztikus-e vagy nem.

2022. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

24

nem alaptalanul tettem fel a kérdést, amit a Biblia is igazol ebben, és amit mai szemmel lehet elemezni, hogyan is van. mondom úgy, hogy elfogadom a megváltót, hatalmas áldozatott hozott a bűnökért, viszont emberi oldalát hadd engetessék meg kritizálni, mert ő is emberként élt a földön, mint bárki más. gondold el, szeretetet és szabadságot hirdetett az akkori elnyomó, kizsákmányoló rezsim ellen. véleményem szerint ma Jézusnak nem lenne ellenére az ilyen kritika, mert a tanai nem csorbulnak tőle.

2022. márc. 11. 13:43
 26/34 anonim ***** válasza:
44%

24.


Ha nem ő volt a megváltó akkor meghalt mert annyira őrült és nárcisztikus volt.


Ha ő volt a megváltó akkor valóbban olyan nagy áldozat volt?

-Miért hozta meg az áldozatot? Olyan bűnök feloldásáért amit Isten amúgy is feltudott volna oldani Jézus nélkül.

Lényegében a halála egy fölösleges felhajtás volt csak. Teljesen szükségtelen volt.

-Miért volt olyan nagy áldozat a halál Jézustól ha pontosan tudta hogy mi vár rá a túl oldalon? ha tudta hogy ott újra Isten része lesz? Neki ez nem olyan értelemben vett halál volt mint egy embernek. Számunkra teljesen bizonytalan van-e valami és ha igen akkor mi és hova is fogunk kerülni. Ezenfelül visszatérni se tudunk. Jézus ha akarna bármikor vissza térhetne.


Persze embertől ha van valóbban célja akkor nagy áldozat lenne. De így egy teljesen értelmetlen semmit mondó cselekedett volt.

2022. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsót azért pontoztátok le mert nem tudsz belekötni mert igaza van de nem tetszik amit ír mert ellentmond a hitednek?

Vagy mert a "Jézus hatalmas áldozatot hozott értünk" kártyát nem csak értelmetlenné teszi de még vissza is fordítja?

2022. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Jézus a kereszten azt mondta "Isten miért hagytál el engem? ".


Ha ilyet kérdez Istentől akkor kérdéses hogy ismeri-e egyáltalán. Ha nem ismeri akkor miért higgyük el neki hogy jó?


Egyébként Jézus nem Isten része? Akkor kitől kérdezi?

2022. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne Jézusban emberi rész akkor szintén nem kérdezte volna ezt.
2022. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Inci1976 válasza:

Katolikus családba születtem, gyerekként az is voltam, aztán elfordultam. Most felnőtt fejjel ismét Krisztus követő lettem, de már más szinten, nem kötődöm egyházhoz. El kezdtem nézni Máté evangéliumát és én is arra a következtetésre jutottam, mint a kérdező. Jézus a mai mércével mérve, patológiás nárcisztikus volt, nagyon sok nárcisztikus megnyilvánulása van a Bibliában.

- Már maga a születési körülménye is zavaros, Mária el volt jegyezve Józseffel, amikor teherbe esett.

- Maximális elkötelezettséget, személyének teljes követését várta el a tanítványaitól. Úgy hogy saját családjukkal se tartsák a kapcsolatot.

- Egyáltalán nem szeretett mindenkit és nem volt elfogadó. A farizeusokról (mondhatjuk úgy, hogy a riválisairól) sokszor kritikusan beszélt.

- Többször is lekezelően nyilatkozott. Például: Máté 8:22: "Egy másik tanítvány pedig ezt mondta neki: Uram, engedd meg, hogy előbb elmenjek, és eltemessem az apámat. 1Kir 19,20 22 De Jézus így szólt hozzá: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak eltemessék saját halottaikat!"

- A hozzászólásokban már páran írták, hogy együttérzés sem volt mindig benne.

- Az hogy ennyi csodálója és követője van, szintén nekem a nárcizmusra hajaz.

- Nárcisztikusok sokszor nagyon is hívők és sérüléseik miatt van egy erős kapcsolatuk "odaáttal".

- Hasított a világképük és ezt is válták ki a környezetükből. Vagy nagyon csodálják vagy nagyon utálják őket.


Szóval én is arra jutottam, hogy nagyon is emberi megnyilvánulásai voltak, tehát emberként élt itt köztünk. Én azt gondolom, hogy ezzel inkább árnyaljuk a róla való képet. S ez mit sem von le abból a sok jóból, amit tett - gyógyított, tanított, igyekezett jobbá tenni az akkori világot. És megteremteni a kapcsolatot Istennel.

2023. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!