Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a maga idejében nárciszt...

Jézus a maga idejében nárcisztikus, megmondóember volt?

Figyelt kérdés
nem vitatom el a tetteit, amit elért, egyedül a stílusát vettem gorcső alá komunikációban

2022. febr. 27. 20:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván megmondó ember volt :D mivolt az volt a küldetése hogy hírdesse az igét...nárcisztikus annak ellenére sem volt hogy isten fia volt. Nem nagyképűségből tette azokat a dolgokat amiket tett...nem lehet azonosítani egy pszichopatával Jézust sem semmilyen ismert lélektani dologgal.


Egyébként én nem vagyok nagy hívő, de hiszek benne.

2022. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

"Mi a nárcizmus?

A klinikai értelemben vett patológiás nárcizmus olyan személyiségzavart jelöl, amelynél az érintett fő problémája, hogy önbecsülése különböző vetületeit nem tudja egyben tartani, emiatt pedig önértékelését nem képes kiegyensúlyozottan szabályozni.

Az önbecsülés karbantartása időről időre minden ember számára nehézséget jelent, ám a nárcisztikus személy korai sérülései miatt egészen speciális módon próbálja megóvni magát az aktuális frusztrációktól. Kora gyermekkortól öntudatlanul kifejleszt egy grandiózus ént - pontosabban szelfet -, aki sikeres, csodált, elismert, tökéletes, kiváltságos és kiemelt, majd e hamis én átélésére és fenntartására használja környezetét. Vagy ha ennek nincsenek meg a feltételei, ha kudarc vagy csalódás éri, ami a külvilág számára akár apróságnak vagy érthetetlennek is tűnhet, akkor a nagyzásosságát a fantáziájában éli meg."


Ez passzolhat Jézusra. Leginkább az a kérdés hogy amiket mondot azt a személyiség zavar miatt mondta vagy pedig mert az volt az igazság.


Egyébként kérdező. Könnyebb lenne ha leírnád minek kapcsán merült fel a kérdés. Ha például beidéznéd hogy ilyen a nárcisztikus ember és ezért meg ezért lehet igaz rá. Gondolom tudod mi az és azért kérdezed de nem minden válaszoló tudja ami te.

2022. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%

Néró volt nárcisztikus, aki színész akart lenni és mindenki tapsolt pocsék szereplése után mert féltek tőle.


Ellenben Krisztust valódi csodálattal vették körbe, mert valóban csodákat művelt, de ezeket a "sikerekkel" nem legyezgette hiúságát, sőt titoktartást is kért a gyogyulttol.

2022. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

"titoktartást is kért a gyogyulttol."


Ezt hol olvastad?

Amikkel én eddig találkoztam ott nem volt titkolózás.

2022. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

#4

Mt 8:2-4 Egyszer csak odament hozzá egy leprás, leborult előtte és kérte: „Uram, ha akarod, megtisztíthatsz!” Jézus kinyújtotta kezét, megérintette, s így szólt hozzá: „Akarom, tisztulj meg!” Erre az nyomban megtisztult leprájától. Ekkor Jézus ezt mondta neki: „Vigyázz, ne mondd el senkinek, hanem menj, mutasd meg magad a papnak, és ajánld fel a Mózes rendelte áldozatot bizonyságul!”

Mk 7:32-37 Ekkor egy süketnémát vittek hozzá, és kérték, hogy tegye rá a kezét. Jézus félrevonta őt a sokaságtól, ujját a süket fülébe dugta, majd ujjára köpve megérintette a nyelvét; azután az égre tekintve fohászkodott, és így szólt hozzá: Effata, azaz: Nyílj meg! És megnyílt a füle, nyelvének bilincse is azonnal megoldódott, úgyhogy rendesen tudott beszélni. Jézus megparancsolta nekik, hogy ezt senkinek se mondják el; de minél inkább tiltotta, annál inkább híresztelték, és szerfölött álmélkodtak, és ezt mondták: Milyen jó mindaz, amit tesz! Képes azt is megtenni, hogy a süketek halljanak, és a némák beszéljenek!

Jn 6:15 Amikor pedig Jézus észrevette, hogy érte akarnak jönni, és el akarják ragadni, hogy királlyá tegyék, visszavonult ismét a hegyre egymagában.

Jézus ugyanakkor néhányszor állította magáról, hogy ő Istennel egyenlő, és a tanítványai is ezt hirdették róla. Erre az állításra felületesen könnyen rá lehet mondani, hogy ez már nem csak nagyzolás, hanem őrültség. De én azt ajánlom, hogy mielőtt ítélkeznél, olvasd el az evengéliumokat, hátha te is arra jutsz, amire nagyon sokan jutottak a Biblia elolvasása után, hogy Jézus tényleg a világba eljött és az emberi testben megjelent Isten volt.

üdv, Stefán

2022. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%
A nárcisztikus ember önmagát élteti, csak az ÉN számít számára. Jézus mindenkiért élt és hirdette Isten országát, mindenki alá vetette magát. Ezt egy nárcisztikus képtelen megcsinálni.
2022. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%

"A nárcisztikus ember önmagát élteti, csak az ÉN számít számára. Jézus mindenkiért élt és hirdette Isten országát, mindenki alá vetette magát. Ezt egy nárcisztikus képtelen megcsinálni."

Vagy azért játszotta el ezt a szerepet hogy Istennek higgyék, kövessék és csodálják.

2022. márc. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
89%

#7 de nem ez volt a kérdés :D

Definíció szerint Jézus nem volt nárcisztikus.

2022. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
45%

8

"Kora gyermekkortól öntudatlanul kifejleszt egy grandiózus ént - pontosabban szelfet -, aki sikeres, csodált, elismert, tökéletes, kiváltságos és kiemelt, majd e hamis én átélésére és fenntartására használja környezetét."

Gyermek korától kezdve úgy gondolta hogy ő Isten fia.

Mi lehet ennél jobban "sikeres, csodált, elismert, tökéletes, kiváltságos és kiemelt"?


"majd e hamis én átélésére és fenntartására használja környezetét"

Ez a rész is passzol.


Tehát definíció szerint Jézus nem hogy nárcisztikus volt de ő volt az egyik legnárcisztikusabb ember a világon.

2022. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

jó válaszok jöttek többségben. én hozzáteszem a 12 éves Jézus sztorit, amit nem lehet egyszerű gyermeki gondolkodásra tenni. már ekkor megvolt istenképe, küldetéstudata

[link]

amit csak erősített később tanításaiban mennyire tökéletes az amit közvetít; "én vagyok az út, igazság, szőlőtő, ajtó, kenyér, világosság, pásztor, feltámadás.

a kánai menyegzős jelenete se semmi mikor lenézi az anyját:

"mit akarsz tőlem, asszony? még nem jött el az én órám!"


nem tudom, ti hogy vagytok vele, nálam Jézus nárcisztikus alak, és mindent bevetett, hogy sokan kövessék. még az ilyen nagyzó, nárcisztikus stílust is. és a tanítása azt is mondja, hogy legyek alázatos, de ezt nem fogadom el Jézusnak, és nem próbálom mosdatni, relativizálni.

2022. márc. 2. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!