Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a maga idejében nárciszt...

Jézus a maga idejében nárcisztikus, megmondóember volt?

Figyelt kérdés
nem vitatom el a tetteit, amit elért, egyedül a stílusát vettem gorcső alá komunikációban

2022. febr. 27. 20:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

10.

De ha elfogadják hogy nárcisztikus volt akkor borul az egész sztori. Így küzdeni kell ellene. Nem elfogadható semmiféleképpen sem.

2022. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
ebben az esetben miért nem lehet elfogadni, hogy ember volt, az emberi természet hibáival együtt? tökre könnyebb lenne nekem ezután vitázni Jézusról hasonló kérdésben
2022. márc. 2. 17:30
 13/34 anonim ***** válasza:
76%

Ez a gond, hogy neki nem voltak "emberi természet hibái".

Ezt nem tudod megérteni. Mondj egyetlen olyan dolgot, ami hiba vagy gonosz volt cselekedeteiben.

2022. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekként otthagyta a szüleit és magasról szart bele hogy aggódnak érte vagy mi van velük.

Utána is csak flegmán lerázta őket. Semmi jaj bocs vagy valami.

2022. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%

#14


Ugyanezt csinálta a családjával felnőtt korában is.


Szóltak neki, hogy a rokonai kint vannak, és beszélni akarnak vele, de nem ment ki.

2022. márc. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
74%

15-ös és miért kellene szeretni a büdös rokonokat? Valakinek olyan a testvére, aki megöli az anyját (aki ugye a tiéd is). Lehet mi vagyunk tévúton.

Tovább is idézhettetek volna:


Mk3,31-35

Így válaszolt: „Ki az én anyám és kik az én testvéreim?” 34Aztán végighordozta tekintetét a körülötte ülőkön, s csak ennyit mondott: „Ezek az én anyám és testvéreim! 35Aki teljesíti az Isten akaratát, az az én testvérem, nővérem és anyám.”

2022. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
40%

#16


Azzal, hogy tovább idézted a szöveget, csak rontottál a helyzeten, hiszen lényegében Jézus ott a szektás viselkedésre adott példát. Hogy nem számít a család, csak a vallásos közösség.


Jézus rokonai egyébként nem voltak bűnözők. Nyugodtan kimehetett volna hozzájuk, vagy üzenhetett volna, hogy befejezi a tanítást, aztán megy. Erre lényegében megtagadta őket mindenki előtt.

2022. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

17-es, az a baj olyan veled beszélni, mint lóval imádkozni.

Egyszerűen képtelen vagy megérteni egy mondatot, ami benne van a Bibliában.

Olvasást tanultál általános iskolában?

2022. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Értem a bibliai szöveget, arról írtam le a véleményem. Jézust amúgy a saját családja is őrültnek nézte (Mk 3,21).
2022. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%

15

A gyerekkori példánál a reakciója inkább olyan amit egy beképzelt ember mondana aki azt hiszi hogy ő az Isten.


Egy olyan ember aki "mindenki alá vetette magát", aki szereti az embereket és nem beképzelt, attól (azt leszámítva hogy nem csinál ilyet de ha mégis akkor) valami olyasmi reakciót tudnék inkább elképzelni hogy bocsánatott kér mert aggodalmat és gondott okozot.

2022. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!