Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik istenben, vallásban...

Melyik istenben, vallásban érdemes hinnem?

Figyelt kérdés

[link]


Most hogy közeleg a világvége, annak ellenére, hogy kiskoromtól kezdve nem hiszek istenben, mert tudom, hogy nem létezik, úgy gondolom rátudom venni magamat arra, hogy higyjek. A kérdés az, hogy melyik isten vagy vallás tárja eléd halálod után a legszebb mennyeket, mennyek birodalmát? Melyik a legjobb és legszebb?



2022. febr. 27. 16:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Jani , giselle


A probléma ott van hogy akkor meg kéne térnie. Megkeresztelkedni, hívőként élni, betartani a sok kis szabályt és valóbban hinni. Ezek után is csak talán kerülne mennybe.


Boldog túl világot szeretne nem pedig a poklot. Na már most mivel a megtérés a boldog túlvilág miatt történik így nem mondható túl őszintének. Nem valószinű hogy ilyen önző indokokból bejutna. Arról nem is beszélve hogy mennyire tudná vajon betartani az összes szabályt úgy hogy most kezdene meg ismerkedni velük.


Lényegébben egyenes út lenne a pokolba.

2022. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésedből indirekt módon kiderül, hogy nem hiszel istenben. Ez valószínűleg azért van így, mert nincs rá okod, hogy elhidd. Ez a normális kiinduló állapot. Olyan, mint a józanság, olyan, mint az ép elme. Ez a racionalitás.


Most tedd fel magadnak a kérdést: mi a fenéért akarod szándékosan eldobni a józan eszedet, és elhinni valami olyat, ami semmit nem fog megmagyarázni, ellenben millió újabb kérdést fog felvetni. Ha most nem hiszel benne, nem fogsz benne hinni csak azért, mert AKAROD. A hit nem így működik.

2022. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Azért mert atom háború általi kínhalál fenyeget és szeretnék úgy elhalni, hogy álomvilágban élek, hogy könnyű legyen elfogadni az utolsó pillanataim.
2022. febr. 28. 09:50
 24/27 anonim ***** válasza:

"A kérdésedből indirekt módon kiderül, hogy nem hiszel istenben. "


"Most hogy közeleg a világvége, annak ellenére, hogy kiskoromtól kezdve nem hiszek istenben, mert tudom, hogy nem létezik,"


A kérdésből indirekt de alatta nagyon is direkt kiderül.


23.

Ez fura. Én se hiszek a vallások isteneiben a túlvilágban még annyira sem. De valahogy sosem gondoltam arra hogy kéne valami a túl oldalra hogy jobban fogadjam a halált.

A halál folyamatán nem is változtatna. Ha meg lenne is ott valami akkor azt úgyis megtudnám ha oda jutok. A gondolat valahogy semmilyen megnyugvást nem nyújt számomra. Lehet azért mert túl sok érv van amellett hogy nincs ezért elképzelni se tudom kellőképpen.


Lehet vallások hajkurászása helyett inkább a most megélésére kéne koncentrálni. Menj sétálj egyet vagy kirándulj. Tölts időt a szeretteiddel. Játssz valamit. Egyél annyit amennyi beléd fér a kedvenceidből. stb

2022. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Isten melyik definíciójára gondolsz?

Higgyél istenben, nem valamelyik istenben.


Ne köves semmilyen vallást, mind istenkáromló.

2022. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"atom háború általi kínhalál fenyeget"

nem fenyeget jobban, mint 2 honapja vagy 2 eve

ezenkivul biztos, hogy meg fogsz halni, nem is olyan soka (olyan max. 70 ev), es sok olyan modja van, amely rengeteg testi-lelki szenvedessel jar

nyugodj meg szerintem

2022. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
#26 nagyon nagy butaságokat írtál.
2022. márc. 1. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!