Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik istenben, vallásban...

Melyik istenben, vallásban érdemes hinnem?

Figyelt kérdés

[link]


Most hogy közeleg a világvége, annak ellenére, hogy kiskoromtól kezdve nem hiszek istenben, mert tudom, hogy nem létezik, úgy gondolom rátudom venni magamat arra, hogy higyjek. A kérdés az, hogy melyik isten vagy vallás tárja eléd halálod után a legszebb mennyeket, mennyek birodalmát? Melyik a legjobb és legszebb?



2022. febr. 27. 16:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én Jézus Atyjában hiszek és Jézusban, mint megváltóban. Jézus ingyen ad az élet vizéből mindenkinek, aki kéri.
2022. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Jézus átkísér a mennybe és örök békére s nyugalomra lelhetek a birodalmában?
2022. febr. 27. 16:55
 3/27 anonim ***** válasza:

A "jó" pásztor életét adta a juhaiért.

Jézust van miért szeretni hidd el. :)

2022. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, melyik menny a legszebb? Abban szeretnék hinni.
2022. febr. 27. 17:08
 5/27 anonim ***** válasza:
A Biblia azt mondja, hogy aki győz, annak ad az élet fájáról, Isten oszloppá teszi a templomában és letörli a szemeikről az összes könnyet örökké.
2022. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Isten a barátom? Isten szeret és üdvözöl?
2022. febr. 27. 17:18
 7/27 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Semmit sem tudsz Istenről, a bevallásod szerint, de a mennybe, oda erős vágyakozásod van! Mire alapozod ezt tudás nélkül? (egyébként nem baj, de sürgősen pótolnod kell az igazság megismerését, ameddig van erre időd) Mond nagyot csalódnál, ha a Teremtődtől (a Bibliából) megtudhatod, hogy itt a földön készít örök életet az embernek? Mert ez volt az eredeti szándéka is. Ha Ádámék nem vétkeznek, akkor még mindig itt élnének a földön.

Az ég, az Isten lakóhelye, a földet nekünk teremtette lakóhelynek.

Zsoltárok 115:16

" Az ég Jehováé, de a földet az embereknek adta."

Zsoltárok 37:29

"Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak."

Ézsaiás 45:18

"Mert így szól Jehova, az ég teremtője, az igaz Isten, a föld megformálója és alkotója, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, hanem azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: „Én vagyok Jehova, és nincsen más..."

Cselekedetek 17:26

"És egyetlen emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak az egész föld színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakóhelyének határait"

2022. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Mindenki aki hisz Jézusban, annak örök élete van. Jézusnak úgy kellett megdicsőíttetnie, mint Mózes rézkígyójának (János 3:13-15). Izrael bűnei miatt kígyók mardosták Izrael fiait, ezért Mózes csinált egy rézkígyót, amire ha ránéztek az emberek, nem ártott nekik a kígyók mérge. Ehhez hasonlóan aki így néz rá Jézusra a keresztfán, annak elveszi a bűneit és a Megváltója lesz. Ha meg akarod ismerni Istent, akkor olvass utána Jézus tanításainak ("aki engem látott, az látta az Atyát").


Amúgy mellékesen, én is tartok az atomháborútól.

2022. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Akkor most van menny vagy nincs?😞
2022. febr. 27. 17:29
 10/27 anonim ***** válasza:

Biblia vallásai egyáltalán nem egységesek. Van aki szerint van menny és pokol van aki szerint nem.


De tekintve hogy nem hisszel istenekben csak egy olyan nézet kell amivel kevésbé szar lesz a halál így ez teljesen mindegy is.


Lehet a vikingeket kéne egyébként választanod. Úgy is háborútól félsz ott pedig a háborúban elessetek jól járnak.


Ezenfelül ki is találhatsz magadnak valamit.

De ha most akarnál keresztény lenni akkor ...

Részemről inkább vállalnám be a poklot.

2022. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!