Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki is pontosan Jézus?

Balasa Bence kérdése:

Ki is pontosan Jézus?

Figyelt kérdés

A kereszténységben (hála a széthúzásnak) felekezetenként változik a róla alkotott kép:

A keresztény teremtő isten fia, vagy maga a megtestesült isten?

Közvetítő?

Főpap?

A legfőbb király?

Egyesül a természetében az isten, és az ember?

A tökéletes ember, de nem isten, hanem a legfőbb teremtmény?


Az iszlám szerint egy nagy próféta, aki a jóságot, a szeretetet hirdette, de félreértették a tanításait (ez nem is olyan elrugaszkodott gondolat), és koholt vádak alapján keresztre feszítették, de megmenekült (erről sajnos nem találtam leírást, MÉG). A csodákat nem ő vitte végbe, hanem rajta keresztül isten.

Az utolsó ítélet idején Jézus (arab nyelvű neve Iszá) Mohameddel együtt vissza fog térni még egyszer a földre. Először felszólítja az embereket, hogy térjenek át az iszlámra, majd Mohameddel együtt ketten ítélkeznek az emberek felett.


A zsidók szerint egy hamis próféta, egy szélhámos volt, aki még most is a pokolban bűnhődik, forró ürülékben.


A hindu felfogás szerint egy Avatára, egy isten földi megtestesülése.

Miután elvégezte a földi munkáját, visszatért az ő égi birodalmába.


A hozzám hasonlók szerint pedig nem más, mint az égi táltos, az élete elég sok tekintetben hasonlít a mi szellemi vezetőink tevékenységéhez:

Különleges gyermek,

Már nagyon fiatalon elképesztő bölcsesség, és tudás birtokosa,

Felnőve megkezdi a munkáját: gyógyítás, az emberek nevelése a jóra.

Majd a gonosz erők halálra ítélik, de már késő, "elvégeztetett."



2022. febr. 4. 11:14
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Én megelégszem Tengri, az égi atya, és Boldogasszony, a föld istenanyjának imádatával, egy magábaforduló isten, Jahve helyett. Mert bizony a keresztények teremtő istene azonos a zsidók istenével, ahogy az ószövetség a tórával.


Az én isteneim nem bűntetik az embert örök időkig a kénes tűzben, csak addig, ameddig szükséges.


Nálam földből van az oltár, nem márványból.


Az én isteneim papjai nem kérnek pénzt azért, mert a dolgukat végzik: átadják a tudást.

2022. febr. 7. 15:19
 32/46 anonim ***** válasza:
31%

Na itt egy fanatikus keresztényfóbiás.


"Az én isteneim papjai nem kérnek pénzt azért, mert a dolgukat végzik: átadják a tudást."

A magyarok ősvallásában nem voltak papok, esetleg sámánok, de már bő ezer éve azok sincsenek. Ennyire nem vagy tisztában saját állítólagos vallásoddal sem.

2022. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
74%
Bence! Akkor miért kérdezted, hogy ki is pontosan Jézus,ha Te még megfelelőnek tartod a téveszméken való gondolkodást. Szereted, ha hazudnak Neked? Ha becsapnak? Mindenesetre emberek, vallási rendszerek nem tudnak üdvözíteni. Jézus az Üdvözítő. / Jövök, hogy elkapjalak!
2022. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

"Az én isteneim papjai nem kérnek pénzt azért, mert a dolgukat végzik: átadják a tudást. "


Szép. Csak kiváncsiságból kérdezem: miből vesznek ennivalót?

2022. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

32


Mágusok: tanítók, látnokok, jósok és gyógyítók.


Táltosok: Képesek az időjárás irányítására, állatok irányítására, a jövő és a múlt közti utazásra, az istenekkel való kommunikációra.


Javasok: gyógyítók.


Regősök: énekmondók, akik megéneklik a csatákat, az emberek tetteit.

2022. febr. 7. 18:59
 36/46 A kérdező kommentje:

33


Ahogy fent írtam, a mi világképünkben is szerepel Jézus, csak valamivel megfoghatóbb formában és szerepben.

2022. febr. 7. 19:00
 37/46 anonim ***** válasza:

"Ahogy fent írtam, a mi világképünkben is szerepel Jézus, csak valamivel megfoghatóbb formában és szerepben."

Az ősmagyar világképbe egyáltalán nem szerepel Jézus. Mint írtam, neked fogalmad sincs, hogy miben hiszel. Félnótás..


"Mágusok: tanítók, látnokok, jósok és gyógyítók."

Az ősmagyar hitvilágban nem voltak mágusok, hanem sokkal inkább sámánok.

2022. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Isten fia, aki által megváltott a bűntől és a haláltól, általa van reménységünk örök életre egy jobb világban, általa tudunk szoros kapcsolatot ápolni Istennel. Ő Isten Királyságának a királya.
2022. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
72%

KÉRDEZŐ!


Sokmindennel lehet viccelni,de ezzel a témával viccelni veszélyesebb, mint Mohameddel,vagy Allahhal!


Ne tedd!


Ha valakin lehetne gúnyolódni, aki vallás alapító,az egy szélhámos pedofil hazudozó,aki összelopkodta tanait és végig gyilkolaszott egy fél kontinensen!

2022. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Ha ezt az iszlám alapítójára értetted, akkor előbb nézd majd meg mijen szám hív, mielőtt felvennéd a telefont.



A kereszténység a mester eltávozása után - elvégezte a feladatát - már rögtön megromlott, a "tanítványok" átírták a mester eredeti tanításait, hogy minél több hasznot hajtsanak belőle, a mai kereszténység már rég nem az, amit az égi táltos hirdetett.



Erről csak egy helyen olvastam, ezért nem tudom biztosra venni:

Mohamed eredetileg azt a törvényt hozta, hogy csak azok ellen kell háborút viselni, akik nem engedélyezik az iszlám gyakorlását.

2022. febr. 10. 23:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!