Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki is pontosan Jézus?

Balasa Bence kérdése:

Ki is pontosan Jézus?

Figyelt kérdés

A kereszténységben (hála a széthúzásnak) felekezetenként változik a róla alkotott kép:

A keresztény teremtő isten fia, vagy maga a megtestesült isten?

Közvetítő?

Főpap?

A legfőbb király?

Egyesül a természetében az isten, és az ember?

A tökéletes ember, de nem isten, hanem a legfőbb teremtmény?


Az iszlám szerint egy nagy próféta, aki a jóságot, a szeretetet hirdette, de félreértették a tanításait (ez nem is olyan elrugaszkodott gondolat), és koholt vádak alapján keresztre feszítették, de megmenekült (erről sajnos nem találtam leírást, MÉG). A csodákat nem ő vitte végbe, hanem rajta keresztül isten.

Az utolsó ítélet idején Jézus (arab nyelvű neve Iszá) Mohameddel együtt vissza fog térni még egyszer a földre. Először felszólítja az embereket, hogy térjenek át az iszlámra, majd Mohameddel együtt ketten ítélkeznek az emberek felett.


A zsidók szerint egy hamis próféta, egy szélhámos volt, aki még most is a pokolban bűnhődik, forró ürülékben.


A hindu felfogás szerint egy Avatára, egy isten földi megtestesülése.

Miután elvégezte a földi munkáját, visszatért az ő égi birodalmába.


A hozzám hasonlók szerint pedig nem más, mint az égi táltos, az élete elég sok tekintetben hasonlít a mi szellemi vezetőink tevékenységéhez:

Különleges gyermek,

Már nagyon fiatalon elképesztő bölcsesség, és tudás birtokosa,

Felnőve megkezdi a munkáját: gyógyítás, az emberek nevelése a jóra.

Majd a gonosz erők halálra ítélik, de már késő, "elvégeztetett."



2022. febr. 4. 11:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
25%

Jézus Te magad vagy.

Az Apa, Isten, aki megteremtette a világot, a Fia számára, hogy uralkodjék a bolygón. A Fiú, mint teremtmény, Te magad vagy, minden ember, mint az első Fiú (Ádám), leszármazottja, vére. Mindannyian a Fiúk vagyunk, mindannyiunkban ott van Jézus, a Fiú. Mindannyian Istenek vagyunk, Isten a képmására teremtett minket, az embert, a Fiút. Mi magunk vagyunk Jézus, a Fiú, aki uralma alá hajtja a bolygót.

A Fiú jelképezi mindazt a jót, amit az ember, te magad, teremteni vagy képes, létrehozni a környezeted adottságaiból. Ha jót cselekszel, és a Fiú, Jézus útját járod, a környezeted is látni fogja a Fiú, Jézus útját, mert megmutatod nekik. Ha látják az utat, amit jársz, akkor könnyebben tévednek ők is a Fiú útjára. A Fiú mindig jót cselekszik, mind cselekszünk jót is, Tehát a Fiú, Jézus, bennünk van. Az Apa, Isten, belénk ültette, hisz a képmására teremtett minket. Mindannyiunkban ott van Jézus, benned is. Te magad vagy Jézus, a Fiú, az Apa, Isten.

De mindannyiunkban ott van a Sátán is, aki a szabad akarat velejárója. Mindannyiszor a Sátán útját járod, a Sátán irányít, amikor nem a Fiú útját járod, nem fogadod el a Fiú útját. A Fiúnak is, a Sátánnak is sok útja van, hiszen szabad akaratodnak köszönhetően, gyakran sokféleképpen dönthetsz egy adott helyzetben.

A Fiú, az Apa, Isten Fia, Jézus tehát te magad vagy, amennyiben a Fiú útját választod. Apa vigyázni fog rád, Isten nem engedi, hogy bajod essen, ha nem a Sátán útját választod.

Válaszd a Fiú útját, és tedd jobbá a világot!

2022. febr. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
22%

Megpróbálom egyszerűen és érthetően vázolni.


Isten egy örök létű tudatos szellem korlátlan hatalommal tér és idő nélkül. Ő benne áll fenn az egész teremtett világ. Tehát minden ami csak létezik a teremtett világban az mind Ő benne áll fenn. Jézus mint az ó szövetségben ismeretes "Úr Angyala", János Evangéliumában az "Ige" már kezdettől fogva Istennel volt. Isten és az Ige egyek. Jézus gyakorlatilag a szellemi tudatállapotban létező Isten testben való kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Istenből vált ki, alakult ki (született) és Isten Jézus által teremtett mindeneket, ami csak van és létezik a világban. Isten a döntést hozó tudatos akarat, Jézus pedig Isten akaratának véghez vivője, megcselekvője. A Szent Szellem, Aki összeköt és egybe tart mindeneket. Így van általa Az Atya a Fiúban és a Fiú az Atyában. Ők egyek. Ezért mikor Jézus otthagyva dicsőséges állapotát és kisebbé tette magát az Angyaloknál ő lett a Testben megjelent Krisztus, azaz Isten megjelent köztünk testben, azaz Isten lejött hozzánk Jézus személyében.

Jézus engedelmes volt mindhalálig, a keresztfa haláláig. Véghez vitte a megváltást, bűn nem volt benne és ártatlanul a bűnösök közé számláltak és az emberiség elítélte Őt. Jézus miután távozott a testéből a testi halálát követően, prédikálta az Isten Evangéliumát a holtaknak is. A halál, a Seol, a Pokol nem vehet erőt és diadalmat felette és az igazakat felvitte a Paradicsomba. Aztán visszatérve testébe feltámadt. Ezzel mivelhogy Isten emberré lett és emberként halt meg bűntelenül Jézus személyében, ezért Jézusnak adatott minden hatalom. Ezért adatott Neki az Ítélet tétel is. Isten csak is úgy tudott igazságosan ítélkezni az emberek felett, ha Ő Maga is emberré nem lett.

Aztán eljött Pünkösd napja, amikor Isten Szent Szelleme eljött és kiáradt az Apostolokra és az ott lévő tanítványokra. A Szent Szellem által Jézus lakozást vett bennük, újjá szülve és megtisztítva az elméjüket és a szívüket. Létre jött egy személyes kapcsolat ember és Isten között.


Ez mind a napig fenn áll azok számára, akik hittel fordulnak Jézushoz, őszinte, megtört szívű alázatos bűnbánattal és bűnvallással, akik behívják, befogadják Őt a szívükbe az életükbe és elfogadják Őt Uruknak, Istenüknek, személyes megváltójuknak. Így ők is személyes kapcsolatba lépnek Istennel. A Szent Szellem egybe köt, összetart és Istenben vagyunk és Ő is mi bennünk! Így röviden és tömören ennyi. A végén pedig aki Jézus Krisztussal győz, mindhalálig, végig kitartva azok Jézus örököstársa lesznek.

2022. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
15%
Egy történelmi személy akinek olyan téveszmelyi voltak hogy ö isten fia.
2022. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
58%

#21 „Válaszd a Fiú útját, és tedd jobbá a világot!”


15 Ne szeressétek a világot, se azt, ami a világban van. Ha valaki szereti a világot, abban nincs meg az Atya szeretete.

16 Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, a szem kívánsága, és az élettel való kérkedés, nem az Atyától, hanem a világtól van.


„Átadtam nekik tanításodat, de a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való.

De nem csak értük könyörgök, hanem azokért is, akik a szavukra hinni fognak bennem. 21Legyenek mindnyájan egyek.


„Nem békét jöttem hozni, hanem kardot”

stb.


#21 „Jézus Te magad vagy.”


Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen titeket. 5Mert sokan fognak jönni az én nevemben és azt mondják: ‘Én vagyok a Krisztus’, és sokakat félre fognak vezetni.

Akkor, ha valaki azt mondja nektek: ‘Íme, itt a Krisztus’, vagy ‘ott’, ne higgyétek. 24Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak, nagy jeleket és csodákat művelnek, hogy ha lehet, még a választottakat is tévedésbe ejtsék. 25Íme, előre megmondtam nektek.


Ajánlott olvasmány: Warren Smith False Christ coming does anybody care?

2022. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

23


Lehet hogy a zsidó vallást akarta megreformálni, de a kísérlete a papok ellenállásán megbukott.


Később azonban felhasználták a történetét, hogy megalapítsák a judeókereszténység nevű szektát, amely a világ legnagyobb bűnszervezetévé nőtt 2000 év alatt.

2022. febr. 6. 22:33
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Na, Miss Dzsihád ismét megmagyarázza nekünk, hogy csak a Koránban szabad hinni.
2022. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

26

És kicsoda Miss Dzsihád?

2022. febr. 7. 10:09
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Az Örökkévaló pontosan tudja kinek mi van a szívében. Nem kell túl komplikálni az eszméket. Sokra nem lehet velük menni. Olyanok, mint egy csont a kutyának, amin jól elrágodik. A cselekedeteitekkel mutathatod meg a hitedet. Jézussal mindannyian fogunk találkozni. Neki adatott minden hatalom, Mennyen és földön. Ő az igazán Ítélő bíró, aki eljő ítélni élőket és holtakat.Ha utolér még itt a földön az Isteni kegyelem tudni fogod az Igazságot nem kell, hogy emberek bizonyítgassák. Isten meg tudja változtatni a szívedet : "elveszi a testükből a kő szívet és hús szívet ad".Jézus azt mondta magáról :én vagyok az út, az igazság és az élet. Tapasztalom... 20 éve. Ő tett szabaddá. Ő én bennem, én Ő benne. Jézus Krisztus Úr a szívemben, a Menny az otthonom. Röviden, tömören. Legyen áldás Számodra!
2022. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Na itt egy fanatikus keresztény.
2022. febr. 7. 13:18
 30/46 anonim ***** válasza:
71%
Aranyos vagy. Megtiszteltetés. Az Olimpiákon is a fanatikusok a győztesek, nemde? Mindenesetre tudom, hogy a győztes csapat tagja vagyok. Várom, hogy Te is bekerülj ebbe a csapatba. Mind, aki keres talál.
2022. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!