Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Félek, hogy gonosz leszek?...

Félek, hogy gonosz leszek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jó, valójában tudom mit kell tennem. Csak nagyon nehéz. Isten olyan dolgot kér tőlem, amit elég cikinek tartok. Mármint bizonyos szempontból elég kínos. Mert Isten tudom, hogy nagyra értékelné, ha megtenném, de mégis olyan nehéz. Most inkább nem konkretizálnám, ha nem gond. És az a helyzet egyébként, hogy már jó ideje várok vele. Tudom nem kéne halogatnom és nem helytelen, hogy folyton megkeményítem a szívem Isten iránt, de egyszerűen borzasztóan nehéz. Hogyan vegyek bátorságot? Félek, hogy olyan sokáig fogom halogatni, hogy aztám teljesen érzéketlenné válok a Szentlélek hangjára és végleg megkeményedik a szívem és gonosz leszek. Szerintetek el lehet jutni egy ilyen pontra? Ahonnan az ember már nem akar megváltozni, akármi is történik vele, mert velejéig romlottá válik? Nagyon félek, hogy lejutok arra a pontra, ahonnan már nincs visszaút. Mindig is ez volt az egyetlen félelmem. Hogy csak nehogy gonosz legyek.
2022. jan. 29. 23:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Nah, Hálistennek megtettem. Így már tárgytalan. De azért még a véleményetek érdekelne, hogy ti hogyan tudjátok legyőzni a büszkeségeteket, félretenni azt hogy mi ciki illetve mi nem és teljes odaadással megcselekedni azt, amit Isten úgymond megkövetel tőletek. Mert már számtalanszor estem bele ebbe a hibába, hogy csak halogattam, halogattam aztán egyre kevésbé éreztem már a Szentlélek buzdítását, illetve egyre kevésbé éreztem bűnbánatot és ennek eredményeként minden egyes alkalommal beparáztam emiatt. Elkezdtem félni amiatt, hogy esetleg túltoltam és már nincs visszaút.
2022. jan. 29. 23:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha cikinek, kinosnak tartod, akkor az nem Istentol van, nagy valoszinuseggel...

Konkretan kellene tudni, hogy mirol van szo, de ezt nem irtad te le. Igy nem lehet velemenyt mondani.

2022. jan. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Nem feltétlenül értek egyet. Nem olyan sokkal vagyok megtérésem után és hát elsőre még az is nehezen ment, hogy pl.barátaim előtt felvállaljam, hogy én hiszek. Azt meg gondolom nem kell mondani, hogy egy igaz keresztény ember számára (szerintem) a legtermészetesebb dolognak kell lennie, hogy felvállalja a hitét és bátran kiálljon érte. Én meg még erre se voltam képes. Nem a szó szoros értelmében ciki. Mert nyilván pl. abban a szituációban is amit említettem számomra ciki volt, de egyébként meg ahogy mondtam nyilván nem ördögtől való dolog, ha az ember mások előtt kiáll a hitéért és büszkén vállalja, hogy hisz az Úrban. Szóval ez kizárólag az én saram, hogy cikinek tartom mindazt, aminek a megtételét elvárja tőlem Isten.

Aztán persze mindig miután megteszem amire kér rájövök, hogy amúgy ez nem is volt olyan nagy dolog és valójában semmi kínos nem volt benne. Csak hát ez van amikor az ember gyáva és kicsinyhitű...

Egyébként köszi a választ!

2022. jan. 30. 01:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet ajánlom, hogy megnyugodjál:

Mi a hit és hová vezet?

[link]

2022. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legtöbben félünk felvállalni mádok előtt, hogy miben hiszünk. Félünk attól, hogy kiközösìtenek, gúnyolódni fognak. Ez egy természetes érzés, hisz az ember társas lény, vágyik mások társaságára. Nem ciki félni ettől.

De mint te is irtad, ha megtesszük ezt a lépést, végül jó sül ki belőle, mert sokszor pont az ilyen bátorságért kezdenek el tisztelni és becsülni.

Szóval csak bátorság!

2022. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!