Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki kereszténynek mondja...

Aki kereszténynek mondja magát, az ténylegesen elhiszi ezeket a vallási hókuszkókuszokat?

Figyelt kérdés
Vagy kb. annyit jelent nekik, mint egy átlagembernek a szokásos babonák, vagy értelmetlen illemszabályok (például hogy nem adunk kést ajándékba, vagy hogy nem koccintunk sörrel)?

2022. jan. 23. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok babonás, nekem ezek semmit sem jelentenek.
2022. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem, sokaknak egyszerűen csak megszokás.
2022. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A vallás nem a hókuszpókuszról szól, hanem a tanításról és az összetartó erőről. Aki csak annyit lát bele, hogy sok megmagyarázhatatlan dolog kerül megemlítésre, az nem értette meg a mögöttes tanítását. Vagy csak szimplán nem olvasta el, ahogyan az inkább lenni szokott. :)
2022. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha a mögöttes tanítás a lényeg, akkor miért kell a hókuszpókusz?
2022. jan. 23. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A "hókuszpókuszt" például elhiszem. 😀

Valószínűleg nem volt ez tudatos utalás, de a hókuszpókusz szó a római katolikus liturgiából jön. A "Hoc est enim Corpus meum" tréfás átirata. Szóval, ha az a kérdés, hogy hiszem-e az átlényegülést: akkor igen, hiszem.

2022. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a vallás elsősorban kulturális örökség, ami a családi hagyomány miatt maradt rám és része az identitásomnak. Ad egy normális keretet, mértéktartó előrelátást az életemben, de azt elismerem, hogy a misztikumot nehezemre esik belelátnom.
2022. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, aki gyakorolja hitét az elhiszi a "vallási hókuszpókusz". Hidd el, ha közömbös lenne számára, akkor nem áldozná rá azt az időt, hanem más dolgokkal töltené.
2022. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
A katolikusok nagyon babonás lények. Nekik kell a sok hókuszpókusz,különben semmit sem ér nekik az aktuális liturgia. Nekik még Jézus is kevés, egy másik kérdésnél jól látható. Ha nincs meg ez a sok babonás szar, akkor szerintük nincs üdvösség. Beteg emberek szegények.
2022. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

#8

Érdekes felfogás, hogy az Eucharisztia megünneplése, ahogy Jézus azt az utolsó vacsorán elrendelte, valami "babonás szar".

2022. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Előzmény:


48Én vagyok az élet kenyere. 49Atyáitok mannát ettek a pusztában, mégis meghaltak. 50Ez a mennyből alászállott kenyér, aki ebből eszik, nem hal meg. 51Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.” 52Erre vita támadt a zsidók közt: „Hogy adhatja ez a testét eledelül?” 53Jézus ezt mondta rá: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. 54De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. 55A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. 56Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. 57Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. 58Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él.”


Az Oltáriszentség elrendelése az utolsó vacsorán:


26Miközben ettek, Jézus vette a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, a tanítványoknak adta, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem! 27Azután vette a poharat, és hálát adva nekik adta, és ezt mondta: Igyatok ebből mindnyájan, 28mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára.

2022. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!