A keresztény Bibliában szereplő "Édenkert" mikor és hol helyezkedhetett el (abból kiindulva, hogy minden létező legendának van valóságalapja)?
Így van ezekből a versekből ez vehető ki:
A szó amit Károli paradicsomnak fordított elsődlegesen kertet jelent:
(paradicsomának, G3857)
G3857 ὁ παράδεισος, -ου (ho paradeiszosz, -u)
1) kert, park, díszkert
2) paradicsom
Etimológia: perzsa eredetű (vö. H6508)
(Ógörög 2.)
G3857 ὁ παράδεισος, -ου (ho paradeiszosz, -u)
1) park, díszkert
2) Éden, paradicsom
Etimológia: perzsa eredetű (vö. H6508)
(Ógörög 1.)
--------------------
Márpedig arról a paradicsomról szól.
A Jelenések szerint is létezik jelenleg valahol, Pál versei arra utalnak konkrétan, hogy a mennyben van.
Jel 2:7 Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az élet fájáról, amely az Isten paradicsomának közepette van.
Szia
Csak találgatni lehet, hogy eredetileg hol lehetett az Éden-kert. Földrajzi behatárolásához a Bibliának az a leírása szolgál elsődleges támpontként, mely szerint volt egy folyó, amely ’Édenből eredt’, és amely ezután négy „főágra” szakadt, létrehozva az Eufrátesz, a Hiddekel, a Pison és a Gihon nevű folyókat :1Mózes 2:10–14). Az Eufrátesz (héb.: Peráthʹ ) közismert. A „Hiddekel” nevet az ókori feliratokon a Tigris megnevezésére használták. ( még: Dániel 10:4.) A másik két folyót, a Pisont és a Gihont viszont még nem azonosították.
A héber szöveg alapján Éden inkább a Mezopotámiai-alföldtől északrara elterülő hegyvidéken volt, azon a területen, ahol az Eufrátesz és a Tigris jelenleg is ered.
Arra, hogy az Eufrátesz és a Tigris ma nem egy forrásból ered, valamint arra, hogy képtelenség pontosan azonosítani a Pisont és a Gihont, a Noé korabeli özönvíz hatása adhat magyarázatot, hiszen tagadhatatlan, hogy ez számottevően átalakította a föld felszínének az arculatát, feltöltve néhány folyó medrét, és újakat hozva létre.
Az Éden-kert hagyományos helyeként már régóta az Araráttól mintegy 225 km-re Dny-ra elterülő hegyvidéket javasolják, amely a Van-tótól néhány km-re D-re, a mai Törökország k. részén van. Abból sejthető, hogy Édent valamilyen természetes akadály vette körül, mondjuk hegyek, hogy a Biblia szerint csak a kert k. oldalára lettek állítva kerubok, ahol kiment Ádám és Éva az 1Mózes 3:24 leírása szerint.
Miután Isten száműzte Ádámot a paradicsomi kertből, és nem volt, aki „művelje és gondozza azt”, feltételezhető, hogy a sok növény csak úgy szabadon burjánzott, és kizárólag állatok éltek a kerten belül, míg az özönvíz tajtékzó vize le nem törölte a térképről. Így azóta nyomát sem leli az ember, azt a feljegyzést kivéve, amelyben Isten később beszámolt róla, itt 1Mózes 2:15.
Csak tudd, Laci: ők házastársak voltak.
Ezen kívül parancsba kapták a szaporodást.
Úgyhogy sok minden vétkük lehetett - de azt nem a nemi szervükkel követték el.
Jó dolog a fantázia, de azért érdemes ésszel használni.
Az Ószövetségben leírt Édenkert a mai Bahrein szigetországban található a Perzsa-öbölben?
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!