Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gonosztól való szabadulásért...

A gonosztól való szabadulásért végzett böjtölést hogyan kell végezni, hogy eredményes legyen, imameghallgatás történjen, ha már más nem segit? Miért nincs hatása böjtölésemnek?

Figyelt kérdés
Böjtöltem egyik nap,estére már majdnem rosszul volatam,fejem fájt,mégsem történt semmi változás,amikért csináltam.csak vizet ittam és imádkoztm.régen igy sikerült elérni dolgokat vele.több erőm volt 1-2nap mulva,most semmi.
2010. szept. 8. 18:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy-két nehéz ügyemben val döntéseimben isteni bölcsességet,megoldást,vezetést szeretnék kapni.
2010. szept. 8. 18:20
 2/8 A kérdező kommentje:
Gonosz emberektől,akik ártottak,de emberi erőm kevés szabadulni,stb.Akkor mi a helyes böjtölés,önmegtagadás?
2010. szept. 8. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Lehet, hogy nagyobb erővel állsz szemben, mint eddig. Ez nem biztos, de egy lehetséges válasz. Sztem ne add fel, harcolj, higgy!!! Az Úr hordozza a Te terhedet, öntsd neki ki a szíved. Lehet, hogy nem is kell, hogy megszabadítson a gonosztól, lehet, hogy csak a saját véleményedről, gondolataidról van szó, kérj bölcsességet, útmutatást. Lehet, hogy már válaszolt... Olvasd a bibliát, hogy tudjon szólni az Igéjén keresztül...

2010. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
ez nem egy automata, hogy böjtölök egy napig és akkor meglesz ez vagy az...
2010. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2010. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pelgrim ***** válasza:
70%

Ne böjtölj, azzal csak magadnak ártasz, a böjt nem szabadít meg az emberek gonoszságától, de ha erősödsz könnyebben ellenállsz minden gonoszságnak. Ahelyett, hogy böjttel sanyargatod magad igyekezz testi és lelki erőre szert tenni. Ezt megteheted azzal, hogy elismered és kifejezésre hozod isteni kilétedet, az Isten egyszülött fiát / leányát a Krisztust benned. Ez nem más mint az Én Vagyok minden emberben, ez nem a személyiség gyarlóságaival, aki minden csekélységért dühbe gurul, stb. hanem az aki a csendes pillanatokban belülről 'mutatja' az utat, aki belülről 'megdorgál' ha valami rosszat tettél.


Ha már így téve elég erősnek érzed magad, és az emberi gonoszság ellen sérthetetlen lettél, akkor böjtölhetsz hogy még több lelki erőre szert tegyél, de addig nincs értelme, addig csak kárt okozol magadnak és környezetednek.

2010. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolod,hogy az istent meg lehet zsarolni,böjtöléssel meg sok sok imával?:-) az embereknél lehet,hogy ez így működik,de az istennél nem.

ha gonosz emberekkel van problémád,kérj lelki erőt,védelmet istentől,és ne kételkedj,meg fogod kapni és nem fognak tudni ártani neked.persze az őszinte hit nehezebb mint a böjt,de lesz eredménye a böjttel ellentétben.

2010. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Egy kis szeretet, ember, egy kis szeretet mások felé! Nem ima kell és hajlongás meg éhezés, hanem nyíltság és tiszta szív.

Légy kedves azokkal is, akik ártottak neked, ez zavarba hozza őket.

2010. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!