Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelkedés egyszerűen?

Megkeresztelkedés egyszerűen?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék keresztelkedni. De nem tartanák igényt a ceremóniára. Van erre akármilyen lehetőségem?
2021. nov. 22. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mire gondolsz ceremónia alatt? Miattad biztos nem fogják módosítani a keresztség Krisztus által elrendelt módját.
2021. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

2

Dehogy nem! Pénz kérdése minden. Én úgy vagyok keresztszülő hogy meg sem vagyok keresztelve. 10 rugó után nem érdekelte a papot.

2021. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg nem vagy keresztszülő, csak tanúnak írtak be, ha katolikus keresztelő volt. Ha más felekezet, akkor nem tudom, ahhoz nem értek.

De hülyeségeket nem kéne írni...

2021. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

4

Rendesen keresztszülőnek írt be. Azért kellett fizetni.

2021. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Aha persze, mert te még az anyakönyvezést is láttad :)

Általában az ilyen dolgokon bukik ki, hogy mennyire kamu az egész.

2021. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dorkász06 ***** válasza:
15%

A keresztelkedés nagyon fontos döntés az életünkben. A csecsemőt megkeresztelik és pont. Viszont ha idősebbek vagyunk érdemes jól utána nézni vagy olvasni a keresztelkedés lényegének.

Az evangéliumokban Máté 3 fejezetében van Jézus keresztelkedése leírva. Látjuk, hogy ez a keresztelkedés nagyon is tetszett Istennek.

Máté 3:16,17

"Megkeresztelkedése után Jézus azonnal feljött a vízből, és ekkor megnyílt az ég, és látta, amint Isten szelleme leszáll, mint egy galamb, és leereszkedik rá. És hang is hallatszott az égből, amely így szólt: „Ez az én szeretett Fiam, akiben örömömet lelem.”

Ezért nem mindegy melyik vallásszervezetbe keresztelkedünk meg.

Efézus 4:5 "egy Úr, egy hit, egy keresztség, "

Mert a Bibliából kiderül mi az ami tetszik Istennek és ami nem. Ezért keresztelkedés előtt érdemes egy bibliai tanfolyamot elvégezni amiből megtudhatod , hogy jó helyre keresztelkedtél meg.

2021. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy vagyok keresztszülő hogy meg sem vagyok keresztelve. 10 rugó után nem érdekelte a papot."

Az ilyen buta embereket könnyű átverni... :)) Nem lehetsz keresztszülő jogilag és nem is írt be annak. Az anyakönyvet keresztelés után írják be, ott nincs jelen senki. Keresztelési tanú meg bárki lehet. Nagy marha vagy, ha ezért pénzt adtál. :)) Remélem jótékony célra ment. Valószínűleg igen, mert keresztelésért nem kérhet pénzt a pap. Én is hallottam már olyat, hogy egyszeri emberek adtak érte pénzt, mert akkor biztos szebb lesz. De elkönyvelni nem lehet keresztelésért, szóval ezek általában mennek karitatív adományba.


A kérdésre válaszolva: Van "ceremónia"., ami a szentség kiszolgáltatásának menete. Hitvallást teszel, imák vannak és maga a keresztség szertartásának szövege. De keresztelkedhetsz abszolút szűk körben, csak te és a keresztszülő mondjuk. Már ha római katolikus keresztelésről van szó. A többi felekezetet nem ismerem annyira.

2021. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7

Egy 10-esért öragapám herélt tacskója is lehet keresztszülő. A keresztény egyház pont azért jó mert pénzzel bármit el lehet intézni.

2021. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És a papír is mindent elbír, tehát azt hazudhatsz itt, ami neked jól esik előző :)
2021. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!