A vallás kiszoríthatja a természettudományt a jövőben?
Azon az alapon, hogy higgyenek istenekben az emberek, mert túl sok a gonoszság, és akkor megjavulnak.
A tudomány viszont az istenek nélkül magyarázza a világot, így nem mindenki hisz.
Nincs kevesebb bűnözés. Csak atkereszteltek elvont foglamakka a legnagyobb lopásokat pl feltokesitesre, a jövő feleleset fejlodesse meg gazdasagi novekedesse. És mindenki örül hogy fejlődünk, mert még több telefont meg banánt meg elektromos autot termelünk, közbe meg csinaltunk egy akkora problémát ami még nem volt.
A tudomány nincs ellentétben a vallással: a tudomány leírja a teremtett világ törvényszerűsegeit. De Istenrol nem mond semmit, arról sem hogy miért vagyunk itt. Legalábbis ha a termeszettudomanybol indulok ki akkor azért vagyok itt hogy egysegnyi terfogatommal hatekonyabban noveljem az etropiat.
Hiaba lett kényelmes a világunk a tudomanynak köszönhetően- legalábbis itt ezen a reszen- ez a kényelem mindig sokba kerül.
Az átlagember pedig a tudományrol azért sokat nem tud most sem. Ezzel azt akarom mondani hogy nincs mit kiszorítani.
Szia
Hol volt az emberi tudomány (természettudomány is), amikor Isten ezeket az információkat leíratta a természetről?
Jób 36:27-33
Fölszívja a vízcseppeket, és azok a párából esőcseppé válnak, majd a felhők lehullatják, és zápor hull az emberekre. Ki képes megérteni a felhőrétegeket, a sátrából jövő mennydörgést? Nézzétek, hogyan szór villámot a felhők felett, és hogyan takarja be a tenger mélyét. Mert ezek által tartja fenn a népeket, bőségesen ad nekik ennivalót. Kezébe rejti a villámlást, és a célpontjára irányítja. Hírt ad őróla mennydörgése, és még az állatok is elmondják, hogy ki jön."
Prédikátor 1:7
"Minden patak a tengerbe folyik, a tenger mégsem telik meg. A patakok visszatérnek oda, ahonnan erednek, hogy újra folyhassanak."
Ámós 5:8
"Aki a Kima csillagképet és a Keszil csillagképet alkotta, aki a sötét árnyékot nappalra fordítja, aki a nappalt sötét éjszakává teszi, aki összegyűjti a tenger vizét, hogy a föld színére öntse azt: Jehova az ő neve."
Az ember tudománya változik, fejlődik, de csak arra építi az ismeretét, amit Isten márt kezdetekben létrehozott. pl. a hang, a fénysebesség terjedése, a sejtek bonyolultsága...csak azt fedezi fel a tudomány, amit Isten évmilliókkal ezelőtt létrehozott
Hogyne, Zitus.
AKKOR, ha amúgy létezik.
#13
valakinek csak létre kellet hoznia a mágneses erőt, a hanghullámokat, a sejtet? a bonyolult világegyetemet......
Talán ne kezdjük ezt elölről.
Mindez magától is létrejöhetett.
Igen: akkor is, ha te ezt nem tudod elképzelni.
Mint ahogy egy isten is létrejöhetett magától - csak ennek kisebb a valószínűsége.
15 látszik hogy csak felületesen van kozod bármilyen természettudományhoz, akkor nem vagdalkoznal ilyen magabiztosan ilyen állításokkal.
Jelen ismereteink szerint a semmiből nem lehet valamit csinálni.
A semmiből ha valami letrejott az olyan valószínűtlen esemény hogy csak azért hisszük el mert látjuk. És miért is látjuk? Mert mi is a teremtett világ részei vagyunk. Csak ebben tudunk gondolkozni: valamiben és semmiben. Egy teremtő isten elképzelése is meghaladja a kepessegeinket, hiszen ő mindezek felett kell hogy álljon.
Sajnos ha a semmiből létrejöhet egy teremtő isten - akkor bármi más is.
Sőt: a bármi más az előbb fog, mivel az sokkal egyszerűbb.
Teljesen mindegy.
A dolgoknak csak 2 féle kezdete lehet:
- semmi se volt, és aztán lett valami: egy isten, vagy az anyag. Inkább az anyag, mert az egyszerűbb.
- öröktől fogva van valami: egy isten, vagy az anyag. Inkább az anyag, mert az egyszerűbb.
Csak ezek a lehetőségek vannak.
Kzitus:
Te most beidéztél olyan bibliai szakaszokat, amelyekkel feltételezem azt próbálod igazolni, hogy a Biblia mennyire otthon van a tudományos kérdésekben. Erre két dolgot mondanék.
1. Mint magad is láthatod ezen a linken, a bibliai világkép nem igazán tudományos:
2. Az ókori Görögországban a korszakhoz képest lenyűgözően művelték a tudományt. Igaz, hogy sokat vettek át az őket megelőző civilizációtól, de ettől függetlenül lenyűgöző, amit fel tudtak mutatni. Egy kis ízelítő:
Matematika:
"Általános vélekedés tudománytörténészek körében, hogy a görögök voltak az első olyan nép, akik a gyakorlati alkalmazásokhoz nem kötődő, elméleti igényű matematikát is művelték. Felosztották aritmetikára, sík- és térgeometriára, trigonometriára, később algebrára. Az egyiptomiak, a babiloniak és a föníciaiak ismereteire alapozva fejlesztették azokat tovább. Kitűnt a fogalmak és bizonyítások precíz pontossága, ami a többi tudomány számára is példát mutatott."
Fizika:
"tanulmányozták a hajókormányt, a vitorlákat, az evezők legmegfelelőbb elhelyezését
Héron leírt egy gőzgömböt (egy gömbön két ellenkező irányba néző hajlított cső helyezkedik el, a gömbbe forró gőzt engedve az vadul forogni kezd = a gőzgép korai elődje)
Akusztikában kiemelkedő sikereket értek el; felfedezték a húr hossza és a hang magassága közötti kapcsolatot (Pitagorasz), a hang a levegő rezgése által keletkezik, ezeket felhasználták az építészetben (színházak) is
ismerték „Héraklész ércének” erejét, amelyet lelőhelyéről a Magnészia hegységről neveztek el (mágnesnek). Foglalkoztak már a statikus elektromossággal is (Thalész rájött hogy a borostyán (görögül: élektron) száraz anyaggal dörzsölve apróbb tárgyakat vonz magához)."
Stb. Forrás itt:
Mint látod tehát, a görögök sokkal magasabb szinten művelték a tudományt, mint a zsidók.
Te azt mondod, hogy a Biblia tudományos leírásait JHVH íratta le. Akkor mit lehet mondani a görögök, esetében, nekik Zeusz súgott?
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!