Ferenc pápa támogatja a homoszexuális embereket vagy nem?
Azt mondja, hogy a homoszexuális embereknek joguk van családban élni ezért engedélyezni kell számukra a bejegyzett élettársi kapcsolatot, ugyanakkor ellenzi a melegházasságot.
Tehát nyomást akar gyakorolni az országok kormányaira, hogy törvényesen engedélyezzék a dolgot, de a saját intézménye (az egyház) továbbra sem fog lépést tenni azért, hogy a homoszexuális emberek családban éljenek.
Nekem ez kicsit úgy hangzik mintha erre mondanák azt, hogy fotelliberális: "Valaki csináljon már valamit! Jaaaa, de nem én leszek az!"
7 vagyok
"az Egyháznak lehetnek saját törvényei"
az egyhaznak nem torvenyei vannak, hanem erkolcsi tanitasa
abba valoban nem szolhat bele az allam, meg az "aktivistak", hiszen demokraciaban onkent fogadod meg
"elég egyértelmű, a megélt homoszexualitás bűnnek számít, ahogy az újraházasodás is"
Parttalan vita, tudom, de vannak egyhazak, amelyben egyik sem szmait bunnek, tehat "egyertelmu"-nek nem neveznem.
Masreszt ennek olyan politikai vetuletei vannak, amire itt Europaban nem is gondolnank.
A katolikus egyhaz egyseges moralis tanitassal van jelen olyan 3. vilagbeli helyeken, ahol a homoszexualitast a tarsadalom radikalisan elutasitja. Ha a pápa megengedi a homoszexualis kapcsolatot, akkor a keresztenyeket azokban az orszagokban irtani kezdenek es irtjak is.
Ezt biztosan tudom, es azt is, hogy ez is szempont.
Tehat bizonyos szempontbol, ha egy vallas az egesz vilagon jelen akar lenni, akkor sok kerdesben a legelmaradottabb teruletekhez kell alkalmazkodnia a fejlettebb tarsadalmak katolikusainak.
Arra kell vigyazni, hogy ne csusszon be az egyhaz a fejlettebb orszagok torvenyhozasaba, es huzza VISSZA a nem vallasosokat egy korabbi szintre.
"az egyhaznak nem torvenyei vannak, hanem erkolcsi tanitasa"
Ezt rosszul tudod, erkölcsi tanítása és törvényei is vannak. Van egyházi bíróság is, kánon jogászok, stb...
"Parttalan vita, tudom, de vannak egyhazak, amelyben egyik sem szmait bunnek, tehat "egyertelmu"-nek nem neveznem."
Úgy mondom akkor, hogy a Szentírás és az Anyaszentegyház tanítása alapján egyértelmű és teljesen világos.
"Ha a pápa megengedi a homoszexualis kapcsolatot, akkor a keresztenyeket azokban az orszagokban irtani kezdenek es irtjak is."
Ebben nem látom az összefüggést. Elmaradott országokban is vannak homoszexuális emberek, sokuk még csak nem is keresztény, hanem pl hindu, muszlim, buddhista vallásokhoz tartozik. Igen, sajnos őket sokszor hátrányos megkülönböztetés éri, szélsőséges esetekben életük is veszélyben lehet. De az Egyház nem ilyen okból nem fogadja el pl a meleg párok egyházi megáldását, hanem azon egyszerű oknál fogva, mert a Biblia szerint bűn.
"akkor sok kerdesben a legelmaradottabb teruletekhez kell alkalmazkodnia a fejlettebb tarsadalmak katolikusainak"
Halkan jegyzem meg, a fejlett nyugati világban is üldözik az Egyházat, lehet nem fegyverrel, de a média, a propaganda minden eszközével.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!