Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliát minek tartod? Milyen...

Bibliát minek tartod? Milyen Istenben hiszel? Biblia Istenéről mit gondolsz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 10. 19:49
1 2
 11/12 KZitus ***** válasza:

Szia

1.

2Timóteusz 3:16

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos."

János 17:17 "„A te szavad igazság”

2.

Ézsaiás 45:5 "Én vagyok Jehova, és nincsen más, rajtam kívül nincs Isten."

5Mózes 4:39

"Ezért tudjátok meg a mai napon, és véssétek a szívetekbe, hogy Jehova az igaz Isten fenn az égben és lenn a földön, és rajta kívül nincs más."

3. Azt gondolom, olyan mérhetetlenül szeret minket, számos bizonyítékkel, amit mi tökéletlen gondolkodású emberek nem tudunk teljesen fölfogni. Például:

,Én magam jól tudom, milyen gondolataim vannak veletek kapcsolatban’, ez Jehova kijelentése, ,békesség gondolatai, nem szerencsétlenségé, jövőt adok nektek és reményt.’” Jeremiás 29:11

Ézsaiás 48:17, 18

"Ezt mondja Jehova, a te megváltód, Izrael szentje: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell. 18 Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."

Az az Isten, aki a világrendszereket létrehozta, benne a gyönyörű Földünket, számunkra lakhatóvá, az életünket élvezhetővé tette, akinek a hatalmát, nagyságát föl sem tudunk fogni, annyira szeret minket bűnös embereket, hogy lehajol hozzánk, és kérlel minket "bárcsak" - abból a célból, hogy boldogok, elégedettek és örömteli életet éljünk. Hát ezt az Isten imádom én! :-)

2021. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Blackice75 ***** válasza:

Na persze "imádja" sok mindenki, csak éppen nem a szava szerint élnek. Sajnos a tapasztalatom az, hogy végzetesen eltérítette Sátan a világ népeit a Teremtőtől!

Fogalma sincs senkinek arról ,hogy a vallások meg világi egyházak nagyon intelligensen megfogalmazott hamis tanításain keresztül a nagy megtévesztőt Sátánt imádja mindenki!

Teljesen mindegy hogy jehova tanúja vagy katolikus vagy bármilyen más vallású is az ember, szomorú de ezek mind Sátán évezredek és évszázadok alatt nagyon jól kidolgozott csapdái!

És az ember elvakultan monoton menetel ezekben a végzete felé, mindenki egyetemesen, nagy birka csorda módjára.

És mily csodásan is működik Sátan terve , ezt kimutatja az tény, hogy együttes akarattal és egységben, úgymond Sátán " katonájaként" védik meg ezeket az igaznak tünő hamis filozófiakat,dogmákat, mert vakok és a sötétséget látják világosságnak, a széles utat érzik keskenynek, mert az Atya a tévelygés fátylát boritott rájuk, kemény szívűségükért es makacsságukért!


Fogalma sincs senkinek hogyan kell imádni az Atyát de megy a nagy duma: imádjuk Istent, aztan meg jönnek a következő nagy "istenimadó" bibliat én igy meg úgy kiolvastam,hogy én mar tudom,

a másik meg hogy, én teológus vagyok meg stb...

Aztán jön a nagy felvázolása az "istenimádatnak":

Nem fontos a neve (hiába szól számtalan ige erről,hogy fontos Neki a neve!)


Szóra sem érdemes,nem lehet tudni mi.a neve , hogyan ejtik jahve, jehova, jahwe Úr stb...

Milyen huzás volt az Atyánktól , hogy fontos neki a neve de nem lehet tudni a nevét, és nem lehet kiejteni sehogy sem pontosan!

És ezt a mesét a világ be is veszi simán, gondolkodás nélkül!


Az Úr(Baál) megteszi neki névnek, mert mi kitaláltuk , hogy hosszú Ú betűvel írjuk, és igy simán lehet Neki ez a neve , akar tetszik Neki akár nem!


Ne akarja már Ő nekünk megmagyarázni hogy kutassuk ki az Ő nagy nevét és szólítsuk azon az imáinkban is nem?

Ne nézzen minket hülyének igaz?

Örüljön neki hogy egyáltalán megszólítsuk valahogy, igaz felebarátaim?


És akkor az Ő szava , az Ige, a Tora,a parancsolatai és rendeletei, amit már a föld megteremtése előtt megalkotott!

Ugyan már, azt "eltörölte" a Megváltó(aki mellesleg az emberként megszületett Tora volt) tehat az Atya szava a hús vér emberkent élő Tora "törölte" saját magát, és "felülírta" azt, nem!

Nehogy már az Atya mondja meg nekünk hogy mit ehetünk és mit nem ehetünk meg!

Mi az hogy nem ehetek meg minden dögöt és dögevőt disznót,kutyát, lovat , szamarat nyulat meg csúszó maszót, egeret férget , mert akkor nem nyerem el az üdvösséget?

Azt csak a "zsidóknak" szabta meg nem Nekünk! Azok a szerencsétlenek majd komoly szabályok a Tora betartásanak feltételével mehetnek be majd az örök életre, mert azok a kis idióta butacskák elfogadtak az ÖRÖK(soha meg nem szünő) szövetséget, minket meg törvénytelenként be fog engedni, mert nehogy má' Ő szabja meg nekünk! Vazze!


Mi az hogy szombat(shabbat)

Szombaton buli, részegség,paráznaság!

Vasárnap meg a nyugalom napja

A Napisten ünnepe, kiheverjük a szombati masnaposságot.

Nem tetszik ez az Atyának hogy a tiszteletére józanodok vasárnap!?

Az Ő baja, nehogy mi alkalmazkodjunk hozzá nem?

Meg az Ő ünnepei?!

Na azert ne nézzen mar minket keresztényeket teljesen hüjének nem?!

Nehogy má' ne ünnepelném meg a karácsonyt azt a pogany illuminati Sátánista ünnepet az ő szülinapjaként, mikor az egyhaz is azt tanítja hogy az fontos , vazze!

Meg a pogány termékenységi rituálét a peszákhot(páska), vagyis az úgynevezett húsvétot a nyúl szimbolumával , ami egy tisztátalan állat?!

Azt ünneplek amit én akarok , amig zabálom a dögök meg dögevők húsát! Hat Pál megmondta,hogy mindent lehet, csak higgyed hogy Jézus szeret úgy ahogy vagy és amilyen vagy!


Mi majd kitaláljuk mindig,hogy hogyan imádjuk Őt, tetszik neki vagy sem!


Na ez világ és a kereszténység a vallások.

2021. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!