Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evangálikusok és katolikuso...

Az evangálikusok és katolikusok nem kedvelik egymást?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 20:14
 1/9 A kérdező kommentje:
evangélikusok*
2021. aug. 8. 20:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kedvelnék egymást?
2021. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A településen ahol élek azt mondták hogy 20 éve itt még ha egy evangélikus elvett egy katolikust kiutálták őket, még a boltban sem szolgálták ki.
2021. aug. 8. 20:22
 4/9 KZitus ***** válasza:
100%

,Erről fogja megismerni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok’, mondta Jézus Krisztus, ,ha szeretet van közöttetek.’ János 13:35

Ezt kinek mondta Krisztus? A reformátusoknak? a katolikusoknak?, vagy mindenkinek akik olvassák és megtartják?

2021. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Magyarorszagon annyiban, amennyiben a reformatusok nem kedvelik a katolikusokat es viszont: elutasitjak egymas doktrinait, es neha a predikaciokba, beszelgetesekbe is beleszovik, hogy mi kulonbek vagyunk, mint a katolikusok / evangelikusok-reformatusok. Neha gunyosan.


De hogy egy "vegyes" hazaspart nem szolgalnak ki a faluboltban, ilyet meg nem hallottam... ma mar nem is lehet ilyet, valakit a vallasa miatt nem kiszolgalni. Szerintem 20 eve sem lehetett.

2021. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(5+


de Magyarorszagon a reformatusok es az evangelikusok nagyon joban vannak, marmint a ket egyhaz)

2021. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem kálvinistát akartál írni? Az evangélikus hasonlít a katolikus egyházra de a kálvi vagyis a református merőben más. A katolikusok meg az ortodoxok azok akik ha tehetnék beszüntetnék a református vallást teljesen.

Én amikor 9-ikes voltam akkor refi vallás órán a tanárnő elkezdte mondani hogy a katolikusok bálványimádók meg imádkoznak a Szentekhez és Máriához. Én felálltam és megmondtam neki hogy nem imádják a Szenteket hanem tisztelik és Mária a közvetítő Isten és köztük mert Jézus anyja, erre a tanárnő csak nézett rám és elkezdte mondani a leckét. Nem tudom a leckebol hogy hozta fel.a Katolikusokat de mondom aztán hogy megmondtam neki újra a leckét mondta.

Meggyónom nem a katolikusok iránti szeretet vezérelt hanem utáltam a vallástanárnőt. Nekunk az általánosan 6, 7es 8 osztályban nem volt vallasora mert a református tanár alugazgato lett és ba...ott órát tartani. Hatodikban meg bejött az osztályba a katolikus tanárnő de katolikus órát tartott nekünk nem a miénket és jegyet se kaptunk mert nem voltunk katolikusnak de a leckét kellett tudjuk. Hetediktol más Kati tanárnő jött és onnan kezdve lyukas óránk volt

3 e kimaradt mert nem tanított nekünk a tanár vallást és kilencedikén nem értettem amiket mond a refi tanárnő és rossz éven vette. Azt hitte pogány vagyok és azért nem értem,nem értette meg hogy 3 évig a vallastanar nem tartott nekünk órát miután alugazgato lett. És ezért nem szerettem ezt a vallástanárnőt. Inkább a Katolikusokat védtem meg mert nem bírtam elviselni a református vallástanárnőt.

2021. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ilyen, az inkább ember-, mint vallásfüggő.
2021. aug. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
2021. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!