Ha egy adott vallásnak az összetartó funkciója megszűnik, akkor - a kultúra és a társadalom kohéziója miatt - feltétlenül szükséges valamilyen a közösségi és egyéni létnek értelmet adó valláspótlékkal pótolni a vallás hiányát?
Figyelt kérdés
Egyben lehet-e tartani hosszú távon (értsd évszázadokon keresztül) egy szekuláris, és egyre szekularizáltabb fogyasztói társadalmat, ami - többek között az individualizmus miatt - végletekig atomizálódik?
Vagy azok a belső igények és ösztönök, amelyek kialakították a vallásokat, erősebbek-e a nemzedékről nemzedékre, kívülről elsajátított szekuláris gondolkodásnál, és csak idő kérdése, hogy valami vallásszerűség ne bukkanjon fel ismét.
#vallás #társadalmi kohézió
2021. júl. 19. 14:28
1/5 anonim válasza:
Amint befejeződik a pokitika és az egyházak szégyenteljes összefonódása,akkor simán át lehetne nevelni az embereket vallásmentesre.1-2 generáció alatt simán.
2/5 anonim válasza:
Sokaknak a tudomány lett a vallás(pótlék), nem véletlenül ez a második világháború után alakult ki Hamvas Bélának már az ötvenes, hatvanas években feltűnt,láttam dokumentumfilmet a nyolcvanas évekből amiben egy filozófus vagy pszichológus -már nem emlékszem, de ez lényegtlen- nyiltan kimondta ezt, nyilván mások is észrevették, ezek csak példák.Valahol olvastam egy nagyon találó hozzászólást, hogy már a vallásszakadás is megtörtént, mert vannak az oltottak meg az oltatlanok.
3/5 anonim válasza:
Kérdező, a szekularizáció nem vallásmentességet jelent, hanem azt, hogy az állam vezetése és az egyház vezetése nem ugyanabban a kézben összpontosul. A szekularizált országokban ugyanúgy vallásszabadság van, ugyanúgy léteznek a különböző vallások, a szekularizáció nem szünteti meg a vallásokat.
4/5 anonim válasza:
Az ember spirituális lény. Normál esetben mindig lesz olyan tevékenység ami a spirituális, lelki részünket táplálja, mert ez belülről jön. A egyházak egy része a hatalom, irányítás miatt jött létre. Szóval, nagy eséllyel nem lenne nagy veszteség ha eltűnnének a süllyesztőbe. Ha tényleg létrejönne egy félig ember-robot transzhumán társadalom ami kialakulóban van, ott kihalhat ez a lelki igény. De az már egy másik történet, ott már nem beszélhetünk klasszikus emberről.
5/5 anonim válasza:
"Vagy azok a belső igények és ösztönök, amelyek kialakították a vallásokat"
Mivel nem ezek alakították a vallásokat, így a kérdés alapjaiban hibás. Zárjuk, törölhető a kérdés
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!