Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szűzanya miért hagyta el a...

A Szűzanya miért hagyta el a kereszténység utolsó keleti bástyáját?

Figyelt kérdés

Konstantinápoly utolsó napján mielőtt elesett volna a Hagia Sophia felett egy jelenés volt látható. Történelmi feljegyzésekből tudjuk, hogy látták az emberek, amint a Szűzanya elhagyja a várost. Nagyon megrémültek ettől, hisz Konstantinápolyt Szűz Mária védelmezte. 23 ostrom alatt sem tudták bevenni a muzulmánok, mert a Szűzanya védelmezte a várost. Miért hagyta el mégis az utolsó ostrom előtt?



A Szűzanya volt a védelmezője Konsztantinusz császár városának, az emberek benne hittek, így Isten/teremtő az ő képében mutatkozik meg az emberek előtt, ahogy a muzulmánoknak Allah személyében. Vajon mi lehet az oka, hogy végül magára hagyta a keleti kereszténység utolsó védőbástyájét?



A városiak voltak hitetlenek? Sok volt az eretnek, boszorkány? AZ volt a baj, hogy a császár beolvasztotta a kegytárgyakat, hogy pénzt verjen belőlük és ki tudja fizetnia zsoldosokat? Hol rontották el?



#Bizánc #Szűzanya #Isztanbul #haiga sofia #konstantinapoly
2021. júl. 19. 11:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
61%
"A Szűzanya volt a védelmezője Konsztantinusz császár városának" - A Mária hamis felmagasztalásáért bűntetni fog az Isten!
2022. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, miért védte addig. Az, hogy egy szeretet-lény, miért nem szól bele a kisgyerekek hisztijébe, arra nem kell ok.
2023. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Megijedt, érezte hogy nagy szar van. Plusz hallotta az István a királyból hogy ‘Rómába vezet minden út, vagy pusztulásba’. Így hát szedte a batyuját és lelépett.
2023. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Minden kétséget kizáróan Konstantinápoly lakói ott rontották el,hogy egy halott segítségében bíztak az élő Isten helyett.


Mária-Jézus anyja-egy ember volt,aki mintegy 1000 évvel korábban meghalt,mint minden más ember,aki megszületett. Ő,várja a keresztény hitvallás szerint a test feltámadását a "halál alvásában".


Amint Saul király,amikor az "endori boszorkány"segítségével Sámuel prófétát hívta segítségül az élő Isten helyett,felháborította a Teremtőt és Ő elhagyta a királyt örökre.

Így jár minden ember,aki halottak segítségében bízik az élő Isten helyett!

2023. szept. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A Szűzanya védelmezi? Szobra is van? Hát oltára a templomban, ahol lehet neki áldozni?
2023. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A Szűzanyától még én is félek.


Ne keverd össze Szűz Máriával, mert az nem ugyanaz.

2023. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
67%
Orbán miatt.
2023. szept. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Jav. a 24. Hsz.


Mária-Jézus anyja-nem mintegy 1000 évvel,hanem mintegy 1500 évvel Konstantinápoly eleste előtt meghalt.

2023. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

27-es nem is mond hülyeséget, Konstantinápoly tényleg az Orbán miatt esett el.

[link]

2023. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
12%

Ahogy előttem szólók írták, Mária semmilyen ilyen feladatot nem kapott, mivel a keresztényeknek nem adott engedélyt arra, hogy belekeveredjenek a világban zajló háborúkba.

(Máté 26:52) . . .„Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el.

A keresztények nem is lehetnek a világ része, még akkor sem hogy itt kell élniük:

(János 17:14–16) . . .ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

(János 18:36) . . .: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, a szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Az én királyságom azonban nem innen való.”


Jézus soha nem mondta, hogy Ő háborúkat fog támogatni amiben a tanítványai részt vesznek. Ellentmondás is lenne azzal a tanítással, hogy:

(Máté 5:44, 45) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek az ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, . . .

Konstantin pedig nem volt keresztény, még akkor sem, ha álmában Jézust látta...

Már csak azért sem, mert akkora már a kereszténység is hite hagyottá vált, és belekeveredett a világ dolgaiba, és más vallások szokásaival keveredtek. Mi több támogatták a háborúkat, amikre Jézus nem is adott a követőinek engedélyt. A Bibliában olvasható "pogányok meghatározott ideje" épen akkor zajlott. Ez azt jelenti, hogy ebben az időszakban, Isten nem választott földi képviseletet.

Sajnos sokan nem ismerik a Bibliának több belső tartalmát, ami a próféciákat illeti, amik maradéktalanul beteljesednek.


Ennél fogva, ha Mária kapott volna ilyen kinevezést, akkor sem támogatta volna az ilyen emberi törekvéseket....

De Mária semmilyen felmagasztalásban sem részesült.

2023. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!