Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményeket arról, hogy...

Mi a véleményeket arról, hogy az Istenben hívő gyermekek biztonságosabban érzik magukat? Ez nem áltudomány, hanem tény. Ateisták és keresztények 1:1

Figyelt kérdés

[link]


egyébként is, én is jól érzem magamat amikor egyedül vagyok és csend van. Bár nem tudom, hogy a jó érzést kinek köszönhetem. Ha a feleségem szintén református lesz a jövőben, akkor biztosan beleneveljük a gyerekeinkbe Jézus életét és tanításait, angyalokat, Mennyországot. Akármennyire is utálják a harcos evósok ezt.


2021. jún. 25. 14:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%

"Azt javaslom, ilyenkor, ha a szülő nem is hisz, tegyen úgy mintha. Ugyanis azt, hogy a halál után egyszerűen eltűnünk, a felnőttek talán fel tudják dolgozni, de a gyerekeknek nem segít."


Ez a lényege. Aki gyerekkorától kezdve hisz a túlvilágban az nem lesz szorongó,depressziós.

2021. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés, hogy hamis biztonságérzetbe ringatni a gyerekeket hosszú távon nem okoz-e több hátrányt, mint hasznot.
2021. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

ma 14:41 ez így igaz. akár igaz, akár nem, de a hit az reményes erőt ad nekünk, mert mi gyengék vagyunk :P


ma 14:53 ha nem vagyunk szektások hanem történelmi keresztények, lásd reformátusok, akkor nem lesz probléma. És benne van a cikkben:


" A szülőknek istenhitre kellene tanítani a gyermekeiket, akkor is, hogy ha ők maguk NEM HISZNEK. "


és ha a gyerek okos, akkor soha nem lesz ateista hanem valódi keresztény.

2021. jún. 25. 15:53
 4/29 anonim ***** válasza:
2%

Bár Én Tanúként élem a keresztény életet, de egyet értek veled kedves Kérdező.

A szülőnek Istentől kapott felelőssége, hogy a gyermeket úgy tanítsa, nevelje, hogy Isten lefektette. Így a gyermek, ha nehézséget él is át, más kis korban megtanulja, hogy jelenleg miért vannak ezek, és hogyan kell kezelnie azt. Később pedig felnőttként is megmarad ebben, ami könnyebbé teszi az életét.

Jézus ezt mondta:(Máté 11:29, 30) 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”


Jézus nem félt attól ami várt rá. Az Atyja felkészítette a jövőbeni eseményekre, és arra is hogyan reagáljon egy egy helyzetre.

A szülőknek is így kell tenniük, utánozva Istent.

2021. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon okos dolog kereszténynek lenni azért mert félsz.
2021. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
ma 17:12 hazug disznó vagy. a múltkor azt írtad, hogy nem vagy jehovás hanem fiatal földes. akkor eldöntöd végre hogy mi vagy?
2021. jún. 25. 17:22
 7/29 Demion ***** válasza:
94%

Az egyház egy ideológiai intézmény. Az a feladata és abból él, hogy egy ideológiát terjeszt. És egy ideológiát minél fiatalabb korban elkezdesz sulykolni egy gyerekben, annál inkább megragad benne.


Ezért kicsit kétkedve fogadom, amikor a hitradio.hu-n megjelenik egy cikk, ami szerint a gyerekekbe ilyen-olyan indokkal sulykolni kell a hitet. Na de, nem ám akármilyen hitet! A cikk kiemeli, hogy természetesen csakis a keresztény hitet, mert az a legjobb. Érdekes módon az eredeti angol nyelvű cikk egyáltalán nem írja, hogy pont a keresztény hitet kellene sulykolni. Ezt a részt csak a hitradio.hu koltötte hozzá. Milyen meglepő...

Megnézném azt a bizonyos felmérést is, hogyan végezték el, kik között, milyen módszertannal, mert egy felmérést könnyű manipulálni, hogy a kívánt végeredmény szülessen. Sajna magát a felmérést nem linkelik. Milyen meglepő...


Más pszichológusoknak viszont más a véleményük a keresztény nevelésről:

[link]

2021. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy jó volna hinni, hogy örök megnyugvás lenne hinni, az nem ok arra, hogy higgyek. Mert nagy a tévedés lehetősége, és sok a helytelen idea. És akkor elvész az ész, az értelem.
2021. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező


Valakivel összekeversz engem az biztos. 30 éve vagyok Tanú, és soha nem tagadtam meg a hitemet.

Egyébként ahogy választ írtál, már az is érdekes, mivel egy keresztény nem támad így le senkit, még ha jogos lenne is. Mi az hogy Disznó?

Még mindig emberként és anyaként élem az életem. 🤦‍♀️😥

2021. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

a disznó az egy hétköznapi szó mint a majom és a birka. A hazugságot meg gyűlölöm mert már mindenki hazudik egymásnak! :(


hamár a támadásnál tartunk, egy keresztény nem tagadja Jézus isteni voltát, egy Tanú nem tagadja a kereszthalált, egy Tanú nem hiszi azt, hogy Jézus egy mihály angyal lenne... ^^

2021. jún. 25. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!