Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted hatalmas bűnt...

Szerinted hatalmas bűnt követtem el?

Figyelt kérdés
Kukába ki dobtam a bibliát, mert sok manipulatív fenyegető dolog van benne a pokol, sok sok logikátlan dolog. De ugyan úgy hiszek Istenben aki a mindenek teremtő Ura, aki szeret minket, megbocsájt és nem szól bele a magánéletünkbe csak annyit vár el hogy szeressük egymást tiszteljük egymast hiszek Jézusban is, Katolikus vagyok, de nem érdekel a biblia sok hivő ugy veszi mintha Isten tollbamondaskent diktálta volna Le pedig emberi kéz irta könyv és sok hülyeség van benne. Ellentmondás, logikátlan dolog
2021. jún. 4. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy katolikus. Legfeljebb annak kereszteltek. Szájkeresztény vagy.
2021. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Szia,

Saját magadnak ártottál vele, hogy kidobtad a Szentírást, az anyagi káron felül lelki kárt is. Ez utóbbit persze inkább a hozzáállásod okozza.

A Biblia ugyanis egy egyedülálló iratgyüjtemény három ok miatt:

Először is a téma, a tartalom: a bibliai könyvek egymáshoz illeszkedve, mintegy egymást folytatva a Föld és az ember történetét beszélik el Isten megváltási terve szempontjából, a teremtéstől egészen az újjáteremtésig, tömören, vázlatszerűen, de átfogó módon. Elmélkedő vagy tanító könyvek is ékelődnek a történeti könyvek közé, amelyek az emberi élet összes döntő problémáját felvetik és megvilágítják. Van például olyan bibliai könyv, amelynek az emberi szenvedés a fő témája (Jób könyve), van olyan, amelyiké az igaz szerelem (Énekek éneke) stb.

Másodszor a szerzőknek az az egybehangzó állítása miatt, amely szerint ők nem a saját ismereteiket és gondolataikat közlik, hanem Isten szólt hozzájuk, és elhívta őket a prófétai szolgálatra, azaz megbízta őket üzenete közvetítésével. Első hallásra megdöbbentő ez az állításuk, sok kételyt és kérdést is támaszthat. De mindenesetre elgondolkoztató, hogy oly sok tanú – az összes bibliai szerző – állítja ezt, és tanúságtételük annyira megegyező még részleteiben is.

A harmadik dolog, amiért egyedülállóak ezek a könyvek: az Istenről és az emberi élet minden dolgáról való tanításuk bámulatos összhangja. A legkülönbözőbb keretben, megközelítésben és megfogalmazásban szólnak ezekről, de állításuk – alapelvileg és a részletekben is – azonos. Emellett pedig egymást kiegészítik és értelmezik. Vannak, akik ellentmondásokat vélnek felfedezni és kimutatni a bibliai kijelentések között. Tudományos feldolgozásra törekvő könyvekben is olvashatunk erről. Mégis az az igazság, hogy sok esetben csak egy kicsit alaposabb utánjárásra – néhány tényszerű adat ismeretére vagy gondosabb megfigyelésre – van szükség, és máris kiderül, hogy a felületes ítélettel megállapított ellentmondások egyáltalán nem léteznek a valóságban. Máskor kitartóbb keresésre és mélyebb átgondolásra van szükség, de a vizsgálatnak mindig az a vége, hogy a kétely megbizonyosodásra változik, mert a kritikus helyen is a tökéletes egység tárul fel.

E három dolog révén a legtermészetesebb módon összetartozó iratgyűjteménnyé, egy könyvvé alakult ez a gyűjtemény. Izráel népe egységesen kánonikusnak, azaz Istentől ihletettnek ismerte el az Ószövetség iratait. Ugyanezt tette az őskeresztény egyház is, mind az ószövetségi, mind az újszövetségi iratgyűjteményre nézve. A keresztény egyházak között rendkívül sok különbség és tanbeli ellentét van, de a Biblia egy, valamennyi keresztény felekezet számára. A bibliai iratok olyan egyértelműen hitelesítik egymást, annyira nyilvánvaló egymással való egybetartozásuk és minden más vallásos irodalomtól való különbözésük, hogy még az egyébként olyannyira tévelygő és esendő egyház is felismerte és elismerte egységüket és kizárólagos jelentőségüket.

Ésaiás próféta könyvében találjuk „az Úr könyve” kifejezést (34,16), amely nem csupán Ésaiás könyvére alkalmazható, hanem a teljes prófétikus iratgyűjteményre is. Ez a Biblia legszebb, legtalálóbb meghatározása. Megfelel a Biblia saját önvallomásának, és kifejezi a Szentírás felől vallott hívő, keresztény meggyőződést. A Biblia „az Úr könyve”, azaz Isten könyve, az Ő üzenetét tartalmazza az emberiség számára. Számodra is.


Üdv. Péter

2021. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Bizony, nagy baj ez.

"annyit vár el hogy szeressük egymást "

Ezt TE honnan veszed? Csak nem a Bibliában olvastad?

Vagy kizárólag veled személyesen közölte?

Egyébként pedig ez nem igaz.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

Jézus sokkal többet vár el, mint hogy szeressük egymást.

Jézusról pedig hol olvastál, vagy honnan tudod, hogy létezett? Mert ha a Bibliából akkor ellentmondásba keveredtél, hiszen kidobtad, és nem fogadod el. Akkor Jézust hogyan fogadod el?


Az tény, hogy emberekkel íratta le, de nem az emberek szándékáról, és elvárásairól szól, hanem az életadód üzenete neked is.

Ugyan honnan tudták volna a Biblia írói, hogy a Föld gömb alakú, amikor a tudomány még sehol nem volt. Vagy a víz körforgását, honnan tudta igy leírni az akkori kor embere?

Tovább megyek. Higiéniai szempontból is elvárta Isten, hogy tiszták legyenek. Amíg más népek össze fogdosták a hullákat, és nem ügyeltek a fertőzésre, Isten az Izraelitáknak elmondta, hogy miként kell ilyen ügyben eljárni, hogy a fertőzés veszély ne alakuljon ki.

Még orvoslás sem volt, de olvasunk olyat, ami egy betegség kezeléséről szól. Ezt egy akkor élt ember biztos nem találta ki magától.


Ha neked hülyeség, az a Te dolgod.

2021. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Már feltetted párszor a kamu, troll kérdésed. Nem hiszel te Jézusban, te az egódat kiszolgáló entitásban akarsz hinni, akit Jézusnak nevezel


"Jézus sokkal többet vár el, mint hogy szeressük egymást."

Ez nem igaz. Csak Jézus nem elméleti, hanem gyakorlati szeretetet vár el tőlünk. Az agapét. A szeretetet, az isteni szeretetet. Azaz ne szóval, hanem cselekedetekkel szeressük egymást.


" Katolikus vagyok, de nem érdekel a biblia sok hivő ugy veszi mintha Isten tollbamondaskent diktálta volna Le pedig emberi kéz irta könyv és sok hülyeség van benne. Ellentmondás, logikátlan dolog"

Akkor ebben hogy hiszel? Hiszen te is ember vagy, tehát eleve feltételezed, hogy tévedsz. A te kérdésedet ki írta be? Te, egy ember. Amiről eleve azt tartod, hogy hülyeség! Ne fáraszd magad privátban való fröcsögéssel, már rég tiltottalak

2021. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én nem hiszem hogy fogyatékos lennék két diplomával a zsebemben egy milliárdos forgalmú infomatikai cég ügyvezetőjeként...

Ellenben úgy tűnik, neked komoly mentális problémáid vannak kedves kérdező. Mindenképpen javaslom, hogy fordulj pszicológushoz, pszichiáterhez.

Egyrészt ajánlom figyelmedbe a szótárt, ugyanis a "fundamentális" jelentése: lényeghez tartozó, alapos - egy alapos ember nem valószínű, hogy fogyatékos lenne... ellentétben veled, akinek volna mit csiszolni a műveltségén, élethez, valláshoz, hithez való hozzáállásán.

Másrészt, ha megengedsz még néhány jótanácsot: ne használj olyan szavakat, amit nem értesz, nem ismersz, vagy nem tudsz megfelelő kontextusba helyezni. Másrészt ne menősíts olyan embereket akiket nem ismersz, főleg úgy, hogy érdemben nem reagáltál a hozzászólásaikra...


Üdv. Péter

2021. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem hiszem hogy fogyatékos lennék két diplomával a zsebemben egy milliárdos forgalmú infomatikai cég ügyvezetőjeként..."


Ezt most kàr volt. Vallàsi kérdésekben nem szàmít a tàrsadalmi rang, a "legkisebb" embernek is lehet igaza Péter. Nem beszélve arról hogy bàrki bàrmit àllíthat magàról.


A kérdező méltatlanul viselkedett Veled is. De lényegében annyit mond hogy logikàtlannak érzi a Bibliàt, ahogyan én is.


Abdullah

2021. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Tegnap még református voltál egyik kérdésedben, naponta változik nálad?
2021. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Abdullah,

Olvasd már el a válaszom, amit idéztél is: "Én nem hiszem hogy fogyatékos lennék..."

Nyilván nem a vallási kérdésre reagáltam, hanem a "minősítésre", amúgy mellékesen az egyik diplomám teológiai...

Sajnálom, hogy logikátlannak érzed a bibliát, nyilván nem ismered muzulmánként...én hasonlóan vagyok a Koránnal... ;-)


Üdv. Péter

2021. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Péter,


Eredetileg is olvastam a vàlaszod. Igazad van a kérdezôvel kapcsolatban, de a sajàt vàllunk veregetése mindig felesleges.


Abdullah

2021. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Péter nem a vállát veregette, hanem leírt egy tényt, ami cáfolt egy rosszindulatú feltételezést.
2021. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!