Jézussal kapcsolatos kérdés? Mit gondoltok?
Jézussal kapcsolatos ereklye a torinói lepel és Veronika kendője. Bizonyos nézetek szerint a kettő ugyanannak az arcnak a lenyomatát mutatja:
"Veronika kendőjeként emlegetett selyemfátyol száz százalékos egyezést mutat a torinói lepellel az arc méretében és karakterében Blandin Paschalis Schlöner trappista szerzetesnővér kutatásai alapján. Míg a torinói kép a még halott Jézust ábrázolja, csukott szemmel, addig a manoppellói kendő a feltámadás pillanatát mutatja."
Forrás: [link]
A torinói lepel:
A kendő:
Itt a kettő közötti hasonlóság:
Vagy legalábbis bizonyos képek próbálják megmutatni, miért hasonlítanak.
Nem mondom, hogy kizárt dolog, hogy a kettő ugyanaz az arc, de ha bizonyos képeket megnézek, akkor valahogy nekem mégse fedi teljesen egymást a kettő.
A torinói lepel újra másképpen:
(Egy Femina-cikkben van ez a kép, de a cikk most szerintem nem lényeges: [link]
A kendő: [link]
Az arcforma valóban hasonlónak tűnik nekem, de a szemek, az orr, a száj nem egy és ugyanaz szerintem, én eléggé különbözőnek látom a kettőt. Legalábbis ha külön-külön megnézek róla egy képet.
A Veronika kendőjén látható arc ábrázolása meg valahogy nekem tipikus középkori ábrázolásnak tűnik, Jézus pedig az ókorban élt, valahogy kicsit furcsa.
Számomra valami ilyesmi tűnne a leghihetőbbnek (ha ezek közül kellene választani) a torinói lepel alapján és az ókori emberek kinézetét meg a közel-keleti embereket alapul véve:
Itt a torinói lepel alapján egy másik arc, de nekem valahogy ez sem olyan hihető, mert szerintem olyan mintha egy 50-60 éves ember arca lenne, Jézus meg fiatalabb volt jóval, gondolom, hogy aki fiatal, az fiatalnak néz ki:
(Ez innen van: [link]
Persze nem vagyunk szakértők (ha esetleg van itt történész vagy teológus vagy hasonló, aki ért hozzá, az vegye úgy, hogy rá nem vonatkozik), csak érdekes kérdésnek tartom és kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol az egészről és ki ért velem egyet, ki gondol mást.
Természetesen akárhogy is nézett ki Jézus, semmi nem változtat az értünk vállalt szenvedésének és feltámadásának jelentőségén, csak engem nagyon elgondolkodtatott ez.
Egyébként Veronika kendőjét is vagy 20féle módon ábrázolják, de azt hiszem ez az eredeti, amit linkeltem.
Én a torinói lepelnél bagolyt (vagy pingvint?) látok mérleggel (vagy egy valamilyen lapáton?).
Egyébként nem hasonlítanak szerintem.
Azért érdekes, hogy hamisítvány, mert elméletileg AB vércsoportú vér volt rajta, elvileg a közel-keleti embereknél ez elég jellemző és én úgy olvastam, hogy a lepelbe bugyolált ember sérülései, ami a leplen látszódik, szintén keresztrefeszítéskor szerzett sebekre utal. A középkorban nem a keresztrefeszítés volt a jellemző kivégzési módszer. Én ezért kételkedem abban, hogy biztosan hamisítvány lenne a lepel.
Erről mit gondoltok?
5
Miből gondolod, hogy nem direkt hamisították ilyenre?
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én azért is kételkedem benne, hogy hamisítvány lenne (a lepel), mert pollenvizsgálatok kimutattak rajta olyan virágport, növényeket, ami kifejezetten Jeruzsálemben található csak meg és az akkori (2000 évvel ezelőtti) temetkezési szokásokra is utalnak.
A kormeghatározásos vizsgálat nyilván nagyon fontos, de ezzel kapcsolatban is olvastam olyat, ami cáfolná vagy megkérdőjelezné, hogy hamisítvány.
Először is: Jézus arca nem vérzett. A teste sem ilyen egyenletesen.
Másodszor: ha letakarsz egy arcot lepellel, azon egy nagyon fura ábra jön létre, alig emlékeztet arcra!
Harmadszor: Jézus nem egy európai ember volt, az arc pedig inkább erre hasonlít.
Ez inkább festett képnek tűnik, nem pedig lenyomatnak - és persze középkori minta szerint festve.
Nyilván igazad van, felmerülhetne, hogy direkt hamisították ilyenre, de például itt van a pollen kérdése. Ha nem zsidók, nem izraeliek készítették a hamisítvány leplet, akkor honnan ismerték volna olyan jól a zsidó ókori temetkezési szokásokat? Ha meg zsidók készítették, miért kellett neki hamisítvány, pont nekik? Ha annyira kellett volna nekik egy lepel, megkaphatták volna az eredetit, elvégre náluk halt meg Jézus.
Ami inkább elgondolkodtató, az a következő:
"A brit fizikus vizsgálatai szerint a test körvonalai egy olyan rendkívül nagy energiájú fizikai folyamat eredményeként égtek bele a lepel anyagába,
AMELY A LEGJOBBAN AZ ERŐS NEUTRONKISÜLÉSHEZ HASONLÍTHATÓ."
És még: "Tovább sokasodnak a rejtélyek a torinói lepel körül: olasz kutatóknak csúcs-technológiájú lézerekkel sem sikerült ugyanolyan lenyomatot előállítaniuk, mint amely a szöveten található. A kutatási eredmények arra utalnak, hogy a leplen lévő elszíneződések - amelyek egy mintegy 170 centiméter magas, szakállas férfialakot ábrázolnak - egy vakító fényvillanás vagy egy hatalmas energiakisülés következtében jöhettek létre."
( [link]
Ilyen energiakisülést vagy hatalmas fényt hogy generálhattak volna mondjuk a középkorban? Nem volt akkor még akkora technológia.
Erről ezt olvastam egy cikkben:
"Mark Antonacci és Arthur Lind „Részecskesugárzás a testből” című, 2010-ben megjelent közös tudományos publikációjukban összegezték a lepellel kapcsolatos kutatásaik eredményét.
A LEPLEN LÉVŐ KONTÚR, ILLETVE A TEXTILROSTOK 29 FIZIKAI JELLEMZŐJÉT VIZSGÁLTÁK.
Megállapításuk szerint a testkontúr által fedett rostok felszíne dehidratált és oxidálódott; az elszíneződés ellenáll a víznek, a savaknak, valamint a hőhatásnak.TOVÁBBI MEGÁLLAPÍTÁSUK, HOGY AZ ALAK FRONTÁLIS ÉS HÁTI RÉSZE EGYFORMA INTENZITÁSSAL RAJZOLÓDIK KI A LENVÁSZNON,
és Secondo Pia 1898-ban készített híres felvételéhez hasonlóan, a halvány lenyomatról készített kép negatívja 3D-formában rajzolja ki a testet.Lind arra a következtetésre jutott, hogy ismeretlen eredetű intenzív sugárzás égette bele a lenyomat képét a textilrostokba. Hasonlóan vélekedik Alexander Beljakin orosz magfizikus is, aki úgy gondolja, hogy:
Ilyen fizikai sugárzást a földön nem ismerünk."
Szerintem több információ szól mellette mint ellene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!