Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény ágazat...

Melyik keresztény ágazat szimpatikusabb? Katolikus vagy református?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%
miért van az összes református válasz lepontozva, és a katolikus pozitívan értékelve? Nem hasznos, ha valaki válaszol a kérdésre és nem a nektek megfelelő preferenciát írja? Éljen az ökumené...
2021. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Számomra a bucsucédulázgatás avittos, a pápista beszólás lenéző, emiatt a református nem felebaráti a katolikusal. A katolikus egyfajta közvetlenség hiányzik nekem, de mégis a katolikus szimpatikusabb, mert nem beszél a reformátusok ellen mint ők. A tanítás nagyon egységes és a legnyitottabb arra hogy egységes legyen a kereszténység.
2021. máj. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Abban mi az ökumené, hogy egyesek búcsúcéduláznak, izraeli hadseregeznek, olyan bűnöket hoznak fel, amik 500 évesek és a reformátusok is pont úgy elkövették őket?
2021. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha muszáj választani, akkor már inkább a katolikus. Ugyan voltak és vannak is hibái a katolikus ágazatnak, de a református szerintem igencsak átesett a ló túloldalára. Református ismerőseim is sokkal intoleránsabb, rasszistább, fanatikusabb emberek, mint a katolikusak.
2021. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként az utolsó válaszra reflektálva - én is római katolikus vagyok -, pont az jutott eszembe, hogy ez tényleg így van. YouTube-on van több hitvita, és a református lelkész (asszem valamilyen Gergely) nekem nagyon zárkózott. A katolikus pap - nem csak azért, mert én is katolikus vagyok -, a hitvita fogalma szerint viselkedik. De a katolikusellenesség sajnos elég általános lett, főként azok körében, akik valaha a katolikus egyházhoz tartoztak. (Protestáns egyházak zöme, Hitgyüli is - Németh Sándor eredetileg katolikus teológusnak tanult)
2021. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Katolikus.

Ha egy ilyen bűnös egyház fent tudott maradni 2000 éven át, akkor ezt biztosan a Szentlélek vezeti és járja át... akármilyen bűnös is legyen. Hiszen mi is bűnösök vagyunk, mégis megkaptuk a Szentlelket a keresztségben. :)

2021. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
Ortodox vagy református.
2021. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nekem a katolikus szimpatikusabb, elnézést kérek a reformátusoktól, de a katolikus hit íráson alapul, míg a református az a egy megváltoztatott verziója a katolikusnak. Amit értek hogy miért csináltak, de ikább a régi leírt szöveg áll hozzám közelebb.

Én magam ortodox vagyok.

tegnap 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
18 As vagyok, annyival kiegészíteném hogy nem hiszek az ilyen pápa dologban, ezt is csak az emberek találták ki utólag mert kellett mindíg egy vezető, annyiból viszont a reformátusoké a pont hogy sokkal egyenlőbben kezeli az embereket, számomra kicsit a krisztusi testvériességet tükrözi.
tegnap 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!