Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova fog jutni halál után a...

Hova fog jutni halál után a családom!?

Figyelt kérdés
Anyu, apu, mama, papa, nagybácsim katolikusok, de nem gyakorolják, hisznek, alapból normális emberek. De ôket nem érdekli a túlvilág úgy vannak vele Isten dolga. Inkább azzal foglalkoznak: dolgoznak, háztartás vezetés, szabad időben rokonok, barátok, vásárlás. Vagyis ezzel a mindennapi dolgokkal. De gondolom ezt hívők is csinálják.
2021. ápr. 11. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből nagyon nehéz megmondani és valójában nem is a mi dolgunk, hogy eldöntsük Isten helyett...

A leírtak alapján egészséges, normális családban élsz, akik szeretik és megbecsülik életet.

Remélem örökre szép és boldog életetek lesz 😊

2021. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szellemi síkra, onnan valószínűleg vissza erre a bolygóra. A rövid leírás alapján nem tűnnek késznek a következő dimenzióra.
2021. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Kenkoves pokolra.
2021. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Szia, a leírtak alapján az örök életre jutnak, de ha tényleg hisznek, nem csak úgy rámondják. Itt egy példa:

János 11

25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

26. És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?

Tehát aki simán csak hisz az bár meg fog halni, de az utolsó napokon feltámassza őt Jézus és utána örökké él. Viszont aki úgy is él mint Jézus és hisz is benne, az soha nem hal meg, hanem örökké él. Ez áll a Bibliában.

2021. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak a hívők ezen felül valóban hisznek és igyekeznek Krisztus példáját követni, gyakorolni vallásukat is.
2021. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Örök kárhozatba ahol sikitani fognak non-stop a tűznek forró tavába
2021. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Okos a családod, hogy nem félnek és nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel, bár megnyugtató tudni mit ír a Biblia a halálról. A Biblia kijelenti: „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak” Prédikátor 9:5; "Kimegy a szelleme, ő pedig visszatér a földbe,a még aznap semmivé válnak gondolatai. Zsoltárok 146:4). Amikor tehát valaki meghal, megszűnik létezni. A halottak képtelenek gondolkodni, bármit is tenni vagy érezni.

Amikor Isten az első emberrel, Ádámmal beszélt, világossá tette, hogy mi történik azzal, aki meghal. Mivel Ádám engedetlenné vált, Isten ezt mondta neki: „por vagy, és a porba térsz vissza” 1Mózes 3:19. Mielőtt Isten megteremtette Ádámot „a föld porából”, Ádám nem létezett 1Mózes 2:7. Amikor pedig meghalt, visszatért a porba, és megszűnt létezni.

Most is ugyanez történik azokkal, akik meghalnak. A Biblia az emberekről és az állatokról ezt írja: „mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza” Prédikátor 3:19, 20.

2021. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted ezt miből kéne tudnunk megmondani? Komolyan nem értem az ilyen típusú kérdéseket. Az itt kérdezők feltételezik, hogy itt maga Isten válaszolgat, aki látja az emberek életét, beléjük lát és van joga ítélni? pl. Még papok, lekészek, de még a pápa sem meri (jobb esetben) egyértelműen rámondani valakire, hogy ő biztosan tudja, hogy az illető elkárhozik. Őszintén szólva szerintem a katolikusok már ott is túllépik a hatáskörüket, amikor szentté avatnak valakit és rámondják, hogy xy biztos üdvözült.

Az összes ilyen kérdés lényegében kísérti a válaszolókat, hogy beüljenek Isten székébe és maguk akarják eldönteni, hogy az adott ember szerinte elkárhozik vagy üdvözül. Vagyis azt várja, hogy ítélkezzen a másik felett.

2021. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!