Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben?

Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
kort és nemet is légyszi
2010. aug. 16. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
22%

És te hiszel a keresőben? :) Ha igen, akkor miért kell feltenni ezt a kérdést, ami különben már legalább 500-szor volt különféle formákban? 500X40 válasz nem elég?


Egyébként nem vagyok keresztény, nem tartom igaznak és nem követem a Bibliát, de hiszek valamilyen istenségben, igen.

2010. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lemaradt: 18/L
2010. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
37%
Azért az istenhívők valamibe gondoljanak bele..ez most jutott eszembe...amikor megszületik egy gyerek...hisz valami istenben?? nem mert 1.nem is jut eszébe ilyen ( mármint ugyértem azután , hogy tud gondolkozni 8 évesen pl ) 2. gyereknek és így BÁRKINEK is belehet beszélni BÁRMIT , ugye mindenki hitt a mikulásban ...amég valaki el nem mondta neki , hogy nincs... , már csak az a baj , hogy ha azt mondják valakinek , hogy nincs isten és az illető hisz benne akkor nemfog hírtelen megtérni ...érdekes a mikulással pedig ment...abban nem hisznek még a keresztények sem ( remélem ^^ ) tehát az istenhívő ember az az akinek születése után pár évvel(4-8) bemesélik , hogy létezik isten...
2010. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
37%

Bizony, így van. A hit nagyrészt szimplán csak neveltetés kérdése. Ha egy olyan családba születsz, ahol minden vasárnap templomba jártok, akkor jó eséllyel leszel te is hívő. Ha viszont apád-anyád ateista, akkor meg nem. Kiskorában az ember nem tud önállóan dönteni, sőt, ha úgy vesszük, máskor sem, mert valami_mindig_befolyásol. Vagy a csordaszellem, vagy a megfelelni akarás.

Ilyenkor merül fel a kérdés, hogy például itt, Magyarországon, miért csak elenyésző a buddhisták aránya? Azért, mert itt nem ez a "vezető vallás". Ha Indiában élnél, akkor buddhista lennél, mert ott az a "menő" (csúnya szóval); míg itt főleg a kereszténység. Ha egy lakatlan szigetre születtél volna (paradoxon :D), akkor önállóan gondolkodva, senki és semmi által nem befolyásolva mit hinnél vajon? Persze, lehet, hogy hinnél Istenben, de nem épp a bibliai istenségben. Ezt már mindenkinek magának kell felülbírálnia, átgondolnia, hiszen a hit egyéni dolog. Ezért is fura számomra az, amikor csecsemőket már megkeresztelnek, és eleve elrendelik a hitét.

2010. aug. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
52%
Az előző, hosszú választ adó voltam, 19/F, és a bibliai Istenben nem hiszek. Ellenben szimpatizálok Einstein istenképével, illetve azzal, hogy Isten az emberek-állatok-növények-dolgok-világ komplexitása. Akár a hangyaboly a hangyáknak. Vagy a test a sejteknek. Úgy is értelmezhetjük, hogy mi is saját sejtjeink istenei vagyunk.
2010. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus dolog érdekes, viszont az még érdekesebb, hogy több buddhista visszatért már a klinikai halál állapotából és tudod kivel találkoztak? Istennel (keresztény értelemben vett). Igaz Buddhát is látták, csak őt a pokolban.
2010. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
43%

Egy újszülött gyermek azért nem hisz semmilyen istenben, mert még gondolkodni sem képes. És hogy alkotna véleményt egy világról, amit nem ismer, nem tapasztalt meg, amit nem ért?


Ezért vélem úgy, hogy a hit egyáltalán nem nevelés kérdése. Mert ahogy megmondják neked, hogy nincs Mikulás, ugyanúgy megmondják azt is, hogy nincsenek istenek, a vallás hülyeség. Mert ezzel bizony mindenki találkozik élete során.

Na mármost, amikor elérsz arra a szintre, hogy valóban önállóan tudsz véleményt formálni, bizonyos mértékben rajtad múlik a hit. Ott már mindegy, hogy beléd nevelték-e vagy sem, mert úgyis saját véleményed lesz a tapasztalataid alapján.


Engem nem neveltek hívőnek, mégis az vagyok( nem keresztény). Pedig a családunk egyes tagjai jártak templomba, ha néha hitről volt szó, a katolikus istenkép került elém, amivel gyermekkoromban sem értetem egyet, sem most.

Pedig Isten ott van minden könyvben, dalokban, filmekben, a kultúrába, tanításban és médiában.

Mégis vannak önálló véleményű ateisták, ahogy önálló véleményű hívők.

2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
76%

Na, az mindenesetre biztos, hogy előbb-utóbb mindenki megtudja majd az "igazságot", miszerint van-e halál utáni lét, létezik-e a klasszikus vagy kevésbé klasszikus értelemben vett Mennyország és Pokol, esetleg reinkarnálódunk... Hogy vajon van-e Isten, vár-e Szent Péter az előtt a bizonyos kapu előtt, tudunk-e szellemként kísérteni.

Talán épp ez benne a szép, hogy akik ezt már tudják, azok nem adhatják nekünk tovább a titkot. Hiszen halottak.

2010. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:

"Mégis vannak önálló véleményű ateisták, ahogy önálló véleményű hívők."


Ezzel is teljes mértékben egyetértek, hiszen sok-sok ember tényleg önmaga önállóan dönti el, hogy miben hisz. Mindazonáltal nem tagadható az sem, hogy sokakat valóban a csordaszellem vezérel. Na meg a neveltetés azért fontos szerepet kap, akár tudatosan, akár tudat alatt. Ezért fontos, hogy mindig legyen önálló véleményünk, akár ez, akár az. A vélemény a tiéd, és főleg ebben a hit-témában nem is lehet hülyeség, hiszen sem megcáfolni, sem bizonyítani nem lehet ezt az egészet.

Amúgy a szabad akarat (liberum arbitrium) kérdése is érdekes filozófiai problémákat vet fel, habár már nem ennek a kérdésnek a témája. Mennyire saját a mi döntésünk? Akit érdekel, érdekes szócikk van róla a Wikipédián.

2010. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 pelgrim ***** válasza:
67%

Soha nem kételkedtem Isten létezésében, én vagyok kell tehát hogy legyen.


Isten elképzelésem róla azonban alaposan megváltózott, most tudom hogy én Isten fejlemánye, része vagyok, nem teremtménye. F/69

2010. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!