Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszel Istenben, akkor...

Ha nem hiszel Istenben, akkor nem teljesen mindegy, hogy a hívők szerint a pokolra jutsz-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen kérdést és kommentet olvastam már. Hogy "Én teljesen tisztességes ember vagyok, a légynek sem ártok, de nem hiszek Istenben, akkor miért jutok a pokolra?" Akkor most hiszel benne vagy nem? Ha nem hiszel, miért érdekel, hogy két, szerinted nem létező hely közül hova jutsz? Hiszen egyik sem létezik, nem?


Ne haragudjatok, nem provokálásnak szánom, tényleg érdekel. Én hívő vagyok, tudom, hogy pl. a Jehova Tanúk meg a muszlimok szerint a pokolra jutok, de nem agyalok ezen, nem érdekel. Akkor az ateistákat miért érdekli?


2010. máj. 27. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Talán zavarja őket hogy a hívők nem fogaják el. És teljesen logikátlannak tűnik hogy valki jó ember és csupán azért szenved mert nem hívő

Vagy mert a pokol nem csak akkor létezhet ha hiszel istenben. Ha nem vagy hívő attól még félhetsz hogy mi lesz veled.

2010. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
mert az egész vallás humbug és egy ilyen kérdéssel próbálna kizökkenteni, hogy gondolj már bele mennyire logikátlan minden vallás felépítése?
2010. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, főleg a másodiknak! Bár nem tartom a vallást logikátlanságnak meg humbugnak, de legalább kiderült, hogy az ilyesmik csak álkérdések. Így legalább értem.
2010. máj. 27. 12:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, ezért nem is érdekel a dolog. Senki se tudja mi lesz a lélekkel, ha meghalunk. Amit eddig vallanak az emberek mind teóriák, hogy vajon mi lehet vele. Majd megtudjuk az igazságot, ha meghalunk, úgyhogy szerintem ezen kár is vitázni.

Őszintén szólva a poklot is csak ezért találták, ki hogy legyen mivel ijesztgetni az embereket, hogy legyenek jó hívők, ha már vallásosak.

2010. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Harmadik! Köszi, ez logikus gondolkodásmód, de Te is tudod, milyen sokan vannak (ha máshol nem is, ezen az oldalon), akik azon sírnak, hogy miért jutnak pokolra pusztán azért, mert nem hisznek benne. Ez így szerintem ellentmondásos. Viszont a második elmagyarázta, hogy provokáció az egész, úgyhogy ezentúl nem fogok foglalkozni az ilyen kérdésekkel. :)
2010. máj. 27. 12:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak a magam nevében beszélhetek, de engem nem érdekel. Ha hívő volnék akkor is volna bőven olyan ember aki szerint pokolra jutok, Hel-be kerülök, alvilágba jutok, meztelencsigaként reinkarnálódok. Szóval aztán nekem oly mindegy, hogy egyel több vagy kevesebb vallás szerint szúrom el azt amiben amúgy sem hiszek.
2010. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok hívő, és egy percig nem volt bennem félelem, hogy pokolra jutok, mivel nem hiszek benne. Tisztelem a vallásos embereket, csak nekem ne akarják megmagyarázni, hogy én milyen gonosz és tisztességtelen vagyok.
2010. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Harmadik, de vallásos vagy, mivel hiszel abban, hogy létezik lélek, az ,hogy nem fogadsz el felsőbb hatalmat attól még ugyanúgy lehet egy saját, téves hitvilágod....
2010. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérlek, nézdd meg:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

""Én teljesen tisztességes ember vagyok, a légynek sem ártok, de nem hiszek Istenben, akkor miért jutok a pokolra?"

Pontosan így még senkitől sem láttam leírva, hülyén lett beállítva. Szerintem arra gondolt ha valaki hasonlót kérdezett, hogy miért _rossz ember_ ő attól(a hívők szerint is, nyilván) mert nem hisz, ha egyszer tisztességes életet él. Van különbség.

Linkelnél egy ilyen kérdést(az első oldalon nem találtam ilyet, szeretném tudni melyikre gondolsz).

2010. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!