Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben?

Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
kort és nemet is légyszi
2010. aug. 16. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
2010. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
Ja és 20 éves lány vagyok!
2010. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
22%
ezt meg nagyon utálom folyton ilyen hosszú mittom én honnan vett szövegeket raknak be , szerintük el is olvassa valaki? + szinte nem is lehet érteni...más nyelven van írva...nem magyar az tuti xD
2010. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
91%

én szívesen megválaszolom, hogy miért hiszek. persze elég összetett dolog, de pár mondatban megpróbálom:


talán a kiindulópont: a Világ maga csodálatos, nem lehet, hogy csak az anyag véletlenszerű alakulása legyen. Tehát számomra a Világ maga Isten megtestesülése. Ugyanakkor egy másik megközelítés szerint saját magunk képzeletének szüleménye, de ettől még létezik! Hiszem, hogy a Bibliának van valóságalapja. (hogy Krisztus egy egykor létező ember volt, akinek sokat köszönhettek akkor és most is) Természetesen nem szabad szó szerint értelmezni. A nagyon hihetetlen részek alapja valószínűleg az, hogy nem volt régebben olyan fejlett a tudomány és sok mindent az emberek csodaként éltek meg. (akár egy napfogyatkozást, vagy egy ember csodás gyógyulását)

Elkezdtem olvasni a Bibliát és rájöttem, hogy örök érvényű igazságok vannak benne. Ezek után nem érdekel, hogy hogyan jött létre, mert a kultúránk része (filmek, közmondások alapja) és sokat tanulhatunk belőle, erkölcsileg fejlődhetünk, ha komolyan vesszük.

Azért hiszek még Istenben, mert rájöttem, hogy bármi történik velem az életben (akár rossz, akár jó) annak mindig egy jótékony célja lesz, tehát értsétek úgy, hogy a rossz lehet, hogy lelkileg erősít. Vagy: épp ellenkezőleg. Nem történik meg a rossz, mert Isten tudja, hogy nem lennék elég erős a feldolgozásához.

A háborúkat, a betegséget szokták felhozni példának, hogy miért történnek ilyenek, ha van Isten? Erre nekem az a magyarázatom, hogy ha nem lenne fehér és fekete, csak az egyik szín lenne, akkor nem lehetne értelmezni. Tehát a jó csak akkor nyer értelmet, ha tudjuk, hogy mit jelent a rossz.


Ezek még csak ilyen foszlányok az én Isten felfogásomban, de alakulóban van. Azt hiszem mindenkinek más a képe Istenről és ez így van jól. Isten nem egy felhőkön ülő bácsi, ebben gondolom egyetértünk és amiért nehezen megfogható, azért más és más számunkra.

2010. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
27%
legalább saját véleményed írtad le , de isten sztem akkor is akkora baromság mint az önbarnító tabletta reklám ...magát barnítja egy tabletta?? ez mire jó? :D
2010. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
91%

még jó, hogy a sajátomat írom :) (legalább...)


én nem hittem pár évvel ezelőttig, aztán rájöttem, hogy az volt a baj, hogy túlságosan szó szerint akartam értelmezni mindent. és amint sikerült elvonatkoztatnom, kezdett logikus egésszé összeállni a kép. és most már a világ teljesebb, logikusabb egység számomra Istennel, mint Isten nélkül. Én nem azok közé a hívők közé tartozok, akik félelemből, hogy a mennybe kerüljenek, hisznek, vagy, hogy legyen kitől nap mint, nap ezt-azt kérni.

2010. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
14%

én meg ezt fogom mostantól az ilyen kérdésekre írni és TE ne sértődj meg mindenki azt vegye magára amit akar , és ezt főleg a MEGSZÁLOTT hívőknek mondom:


Istenben azért hisz sok idióta mert amikor az ember elösszőr látott villámot nem tudta mire fogni innentől kezdődött az egész...és bocsánat a jelzőkért de nevetséges ami itt zajlik nem 1700 at írunk hanem 2010 et...persze a plejádok is elfognak jönni..csak elmondom hogy mitológiai kitalált lények...am szorítok , hogy eljöjjön 2012 ben a világvége és a sok barom rájöjjön , hogy a ló*zarban hitt..és nem kell komolyan venni amit írtam de az épeszüek értik mire gondolok...

2010. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
17%
Ezaz! Végre egy értelmes ember aki egyetért velem! Nem vagyok egyedül!
2010. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
82%
hiszek:) 17/l
2010. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű, mit hiszek. 30/L
2010. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!