Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tudatosan elutasítom a...

Ha tudatosan elutasítom a teremtés történet szó szerint értelmezését, akkor én kb. szent lélek káromló vagyok, mert tudatosan megtagadom, megszegem?

Figyelt kérdés
Szerintem az evolúció nem zárja ki a Bibliát, és összefoglalható. De mi van azzal, ahogy Péter is mondja, hogy a halál hozta be az embert? És halál már volt a bűn előtt? Na és az is baj, most a hitetleneknek, hogy én az evolúciót úgy képzelem, hogy ISTEN irányította. Tehát kb. rések istene. Ha azt fogadom el, hogy Isten irányítja az evolúciót, akkor ősember vagyok (rések istene) ha pedig elutasítom az evolúciót, az már a hülyék szintje. Én egyik sem akarok lenni. De ha nem szó szerint értem a teremtés teljes történetet, akkor az már tudatos szegés :/
2021. jan. 24. 14:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Végülis, azt gondolsz, amit szeretnél, engem nem zavar.
2021. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Látom, vannak vallásbarát ateisták is. :) ennek én örülök. Annyit mondok még, hogy az agnosztikusoknak van igazuk. Lehet, hogy igaz, lehet hogy nem!
2021. jan. 24. 15:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Miért lennél az? Már a szerzők sem szó szerint értelmezték, eleve a Teremtés könyvének szerkesztésekor két hagyományt is beletettek a szerzők.
2021. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!