Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha tudatosan elutasítom a...

Ha tudatosan elutasítom a teremtés történet szó szerint értelmezését, akkor én kb. szent lélek káromló vagyok, mert tudatosan megtagadom, megszegem?

Figyelt kérdés
Szerintem az evolúció nem zárja ki a Bibliát, és összefoglalható. De mi van azzal, ahogy Péter is mondja, hogy a halál hozta be az embert? És halál már volt a bűn előtt? Na és az is baj, most a hitetleneknek, hogy én az evolúciót úgy képzelem, hogy ISTEN irányította. Tehát kb. rések istene. Ha azt fogadom el, hogy Isten irányítja az evolúciót, akkor ősember vagyok (rések istene) ha pedig elutasítom az evolúciót, az már a hülyék szintje. Én egyik sem akarok lenni. De ha nem szó szerint értem a teremtés teljes történetet, akkor az már tudatos szegés :/
2021. jan. 24. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Tudod kedves Kérdező egyetlen olyan igeszakasz van a Bibliában, amit az Isten a saját ujjával írt le, ebből idézek:

“Mert hat napon teremtette az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugodott. Azért megáldotta az Úr a szombat napját, és megszentelte azt.” (II.Móz. 20:11)


Üdv. Péter

2021. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy képzelem el a világ létrejöttét, hogy az evolúció által alakult ki, Isten irányításával. Ma már az Egyház is elfogadja ezt az álláspontot, csak a bigottak utasítják el az evolúciót.
2021. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az adventista egyházban azt mondta az egyik tag, mikor négyszemközt közöltem, hogy elfogadom már az evolúciót, hogy az ördög megzavarta a gondolkodásomat. És ajánlani akart kreacionista olvasmányt. Természetesen hagytam az egészet, eljöttem onnan.


Vannak felvilágosulatabb felekezetek, pl. a katolikus egyháznak nincs baja az evolúcióval, feltehetően ők össze tudják egyeztetni a teológiai nézeteket azzal.


Üdv,


egy agnosztikus ateista

2021. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

#1


Péter, me haragudj, de ez a fajta finom manipulatív megnyilvánulás amit csinálsz, rendkívül taszító, és már nem ez az első eset.


Semmiféle bizonyíték nincs arra, Isten a saját ujjával írt volna valamit. Nincsenek meg a kőtáblák, az Ószövetség pedig legendás történetekkel van tele.


Másrészt, még ha Isten is írta volna fel azokat a szavakat, az csak annyit jelent, hogy a zsidók akkori saját értelmei szintjén magyarázta el a teremtést, aminek egybéként is teológiai üzenete van.


Az evolúció a hivatalos tudományos álláspont szerint egy létező jelenség, azért lehet belőle PhD tanulmányokat folytatni:


[link]


Tudod, az MTK hülyeségre nem ad doktori címet.

2021. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
MTA*
2021. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez fura, nálam ez jött ki.


Mózes 2. könyve, a kivonulásról 20:11 Mert hat nap alatt alkotta meg az ÚR az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az ÚR a nyugalom napját. De a hatodik nap az Isten számára hat nap. Nekünk pedig az idő talán illúzió, az ember találta ki az időt :)


És kedves agnosztikus ateista! Az miért káros ha az evolúciót úgy képzelem el, hogy a bibliai Isten irányította? Tudod, rések istene. Az a káros, hogy isten tette! Mint a villámlást. Tehát az evolúció magyarázata egy isten. Érted? :) Utána ha keresztény voltál (bár igazi keresztény nem lesz ateista) téged mi győzne meg? Szerintem nézd meg a Jézus dosszié című filmet ami 2017-ben lett megcsinálta. Az megfog győzni téged szerintem. De attól, hogy vannak ateisták, még semelyik oldalnak sincsen igazuk. Az agnosztikusoknak van igazuk. Nem lehet tudni, hogy igaz-e.

2021. jan. 24. 15:12
 7/13 anonim ***** válasza:

#6


Engem nem zavar, ha azt gondolod, hogy az evolúciót a bibliai Isten irányította. Nem állítottam, hogy káros.


Győzködni engem meg nem kell, van saját világnézetem.

2021. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ahogy akarod :) de mi a helyzet a rések istene váddal? A többség szerint az káros, hogy belemagyarázok egy istent. Tehát szerintünk az evolúciót egy isten irányítja, ahogy a villámlást... Attól hogy nem tudunk valamit, még nem isten lehet, ahogy az evolúciónál is :(

Amúgy az evolúcióhoz hozzá adtam a teremtés történetet is. Voltak más emberek is, de Ádám és Éva volt az egyetlen valódi igazi ember, míg mások csak hülye majmok voltak. Lehet érteni? :)

2021. jan. 24. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

#8


A rések istene egy ateista érv, ami a hívőkkel való hitvitákban jöhet elő. Bevallom, magam is használom. Hogy a hívő ember ezt miként értékeli, az viszont már rá van bízva. Nem tudom, hogy ki az a többség. Szerintem inkább az a káros, amikor az evolúciótagadók nyomulnak, pl. mikor az ÉRTEM mozgalom be akarta vinni a maga nézeteit a hivatalos magyar tananyagba.


Én azt gondolom, hogy Ádám és Éva abban a formában nem létezett, amint a teremtéstörténetben olvassuk. Azért nem, mert a teremtéstörténet műfaja nem történetírás. A szentíró Izrael történelmi tapasztalataiból néz vissza a múltba, és próbálja rekonstruálni azt, és választ adni a kortársaik kérdéseire. Egyúttal pedig azt is bemutatja burkoltan, hogy Izrael Istene mennyivel másabb, mint a pogányok istenei.


Tehát Ádám, mint első ember, nem létezett. Nem volt első ember, ugyanis az ember fokozatosan alakult ki. Ez nem úgy volt, hogy a Homo Erectus (előember) egy nap szült egy embert. Persze az is lehet, hogy a szentíró valakiről (pl. egy ókori fejedelemről) mintázta Ádamot. Ez azonban még mindig nem lehet érv a teremtéstörténet szó szerinti értelmezése mellett.

2021. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én az evolúciót elfogadom, és a törzsfejldőést is, még pedig azzal, hogy Isten alkotott egy első emberpárt, mert a Biblia szerint :P (Igen a Biblia szerint) Jézus és Pál is történelmi személynek mondta Ádámot és Évát is. Valóságos történelmi személynek.


[link]


Lehet, hogy egyesek szerint hülyeség ez, de egyesek szerint nem. Különben is, a tudomány nem tudja időgép nélkül a múltat leellenőrizni.

2021. jan. 24. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!