Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovisták csak őrtornyot...

A jehovisták csak őrtornyot olvashatnak? Minden más könyv és emberi gondolat a Sátántól való? Ha a jehovista sértő, akkor az adventista, és a baptista is sértő.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Még a Démonoknak is van személyes neve. Sőt a Kutyáknak is.

Az állításoddal pedig, többek között ezt az Istentől származó verset tagadod. "Istennek nincs személyi tulajdon neve"

(2Mózes 3:15) . . .„Így szólj az izraelitákhoz: »Jehova, a ti ősapáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Örök időkön át ez az én nevem, és ezen a néven fognak engem ismerni nemzedékről nemzedékre.

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de nem tártam fel nekik teljesen, hogy mit jelent a nevem, a Jehova név.

A mindenható, vagy Mennyei Atya Isten titulusa, származása. Jézus arra Tanította a követőit, hogy szenteljék meg Isten nevét.

Mit gondolsz miért?

Mert némelyek, köztük Sátán is befeketítette, Jézus viszont azon munkálkodott, hogy újra tiszta legyen Isten és a név, amit visel.


Vidripi: Ha valaki Te tudod a legjobban, hogy a prófécia alapján megtörténik, hogy sokan elakarják felejteni Isten nevét, a nemzetek elől is eltitkolnák.

(Jeremiás 23:27) 27 El akarják feledtetni népemmel a nevemet az álmok által, melyeket egymásnak mesélnek, ahogy apáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

Jézus ezt a nevet pedig használta, hiszen azt állította, hogy megismerteti Isten nevét, hogy újra használják, és tiszteljék.

(János 17:6) 6 Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból.. . .

Mit gondolsz, az emberek nem Ismerték Isten nevét? akkor mit jelent ez?

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem. . .

2021. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
2021. jan. 22. 21:30
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


2Mózes 3:15 Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „Jahve, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre.”


2Mózes 6:3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak Mindenható Isten néven jelentem meg, és a Jahve nevet nem nyilatkoztattam ki nekik.


"Jézus arra Tanította a követőit, hogy szenteljék meg Isten nevét."


De nem azzal szenteled meg Isten nevét ha folyton azt hajtogatod! És nem is azzal ha adsz neki egy olyan "nevet" ami egy összevonásból lett megszerkesztve!

Amivel megtudod szentelni Isten nevét az nem más mint az életed. Ahogyan élsz! Istennek élve és átadva az életedet!


"Ha valaki Te tudod a legjobban, hogy a prófécia alapján megtörténik, hogy sokan elakarják felejteni Isten nevét, a nemzetek elől is eltitkolnák."


Még Isten választott népe sem tudta Isten nevét! Egyébként sem az a gond ha tudod vagy nem tudod Isten nevét!

A jelentése pedig az hogy "VAGYOK" tehát ÉLŐ Isten és nem egy bálvány mint amilyen Baál is volt anno!

Hidd el hogy ha mennyei Atyának szólítod amit megtehetsz hiszen Jézus maga tanította az bőven elég!

Egyébként sem lehet megismerni Isten nevét hiszen amit ismersz belőle és valóban tény az 4 betű JHVH! A másik tény amit ismersz belőle az a jelentése. De a jelentése az nem a neve. Tehát lényegében nem ismersz semmi mást Isten nevéből csak és kizárólag 4 betűt. Az összes többi találgatás.

Te tényleg azt hiszed hogy Jézus ezt ismertette meg az emberekkel 4 betűt és ezzel minden el is volt intézve?????

- Ezt nem mondhatod komolyan hogy ennyi az egész!

Mit mond Jézus?

Máté 28:19 Menjetek el azért, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. 20 Mindannak megtartására tanítsátok őket, amit én parancsoltam nektek. Íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.


Hol adja Jézus parancsba hogy tanítsák az apostolok az embereknek Isten nevét?


"Jézus ezt a nevet pedig használta, hiszen azt állította, hogy megismerteti Isten nevét, hogy újra használják, és tiszteljék."


Hogy is nevezték az Ószövetségben Istent? És érdekes hogy az is írva van hogy nem ismerték Isten csak úgy hogy Ő a Mindenható Isten. (2Mózes 6:3) Ahogy idézed is. Az ő esetükben miért nem volt fontos hogy megismerjék Istennek a nevét? Maga Isten miért nem ismertette meg velük?

Jézus hogyan nevezi Istent az Újszövetségben? Atyának, mennyei Atyának!

- Eltudod képzelni hogy ez az a név amelyet megismertet az emberekkel Isten?

És tegyél fel még egy kérdést magadnak. Az Ószövetségben hívták-e mennyei Atyának Istent?

És azon a jézusi kijelentésen is gondolkozz el ami a János 20:17-ben olvasható! Miért ezt mondja Jézus?

És korábban azt is lehet olvasni amikor Jézus ezt mondja "Abbá Atyám!" János 17:5 Van ilyen az Ószövetségben?


Ha Jézus megismertette Isten nevét a zsidókkal akkor hogy lehet az hogy rengeteg helyen az olvashatod hogy Atyámnak szólítja Istent?

Atyám! Mondja Jézus! Írd be a keresőbe és számolgass. Nem fogsz gyorsan végezni abban biztos lehetsz!

Az emberek nem Isten nevét felejtik el. Hanem magát Istent és azt hogy mit szeretne Isten hogy mi az Ő akarata. Az hogy hozzunk döntést és a döntésünk Jézus legyen aki az út a mennyei Atyánkhoz akit Jézus megismertetett az emberekkel.

Máté 11:27 "...akinek a Fiú kijelenti"

Máté 16:16 "...az élő Isten..." Nem mond nevet Péter

János 8:19

János 16:3

2021. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!