Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovisták csak őrtornyot...

A jehovisták csak őrtornyot olvashatnak? Minden más könyv és emberi gondolat a Sátántól való? Ha a jehovista sértő, akkor az adventista, és a baptista is sértő.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem, olvashatnak mást is, például verseket, regényeket, stb... Viszont katolikus dogmatika könyv valószínűleg nem ajánlott náluk. Egyrészt nem is értené a többségük, másrészt rájönnének, hogy mennyi sok tévtanítás van az őrtoronyban.
2021. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
A Jehovista azért sértő, mert Isten szemlyes tulajdon nevét “becézik” úgy azok, akik az ellenséges érzületüket fejezik ki.
2021. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Istennek nincs személyi tulajdon neve! Az csak a teremtményeknek van!


A Jehova sem tulajdon név hanem jelző! JHVH -YHWH azaz Vagyok, Aki Vagyok, azaz én vagyok az Örökkévaló! Az örökkévaló pedig jelző nem pedig személyi tulajdon név! Az atya Isten "Neve" Jézusban, Jézus személyében lett teljessé azzal, hogy az Atya Isten kijelentette és kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára! Jézus eredeti neve is jelző


És mi lenne a jehovistában sértő? Ha van baptista, akkor van jehovista is.

2021. jan. 22. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak sértésként használják így, hanem megvetésként.

Mint amikor a németek, vagy az antiszemiták azt kiabálták az Izraelitákra, hogy Zsidó. Az advent, vagy a baptista nem Isten személyes neve, hanem egy kifejezés. Végül is nem megsértődők, hanem rosszul esik, hogy Isten szent nevét gúny tárgyává teszik, megszentségtelenítik.

2021. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jehova tanúi sértésnek veszik azt hogy Jehovistának hívják őket!

Mondjuk lehetnének "Russelisták" is.

Amúgy meg csak azért tartják sértőnek mert azt hiszik hogy ez a mennyei Atya neve!

Pedig ez a "név" nem is létezett amíg mesterségesen meg nem kreálták. És azért sem kellene sértésnek venniük mert nem is ismerjük azt hogy hogyan kell kiejteni a JHVH-t. Ez pedig tény!

Meg más miatt sem kellene sértésnek venniük de hát erre maguktól nem jönnek rá tanítást meg nem kapnak belőle így marad a megsértődés.

Aminek pedig nem kellene így lennie a részükről.

2021. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az Újszövetségben miért nincs benne a Jehova név? És az Ószövetségben? Jézus sem úgy tanít imádkozni Mi Jehovánk hanem Mi Atyánk! Amúgy én mindenhol kerestem, de sehol sem találtam leírást, hogy a jehova középkori kitaláció lenne. Hol tudnék erről olvasni? Amúgy a tanúkon kívül ez szerintetek nem bűn a Mi Istenünk szemében ami nem jehova?
2021. jan. 22. 20:56
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát Jézusnak nem bűn ha jehovistázok és jehovákozok? Ő amúgy soha nem említette ezt a nevet. Hogy JEHOVÁNAK hívják...
2021. jan. 22. 20:57
 8/13 anonim ***** válasza:

5.

"lehetnének "Russelisták" is."

Az kizárt, mert a Bibliában nincs ilyen prófécia.

"Ti vagytok az Én tanúim, mondta Russel" Ha lenne, akkor Russel tanúinak neveznék, és az "ista" kifejezés nem lenne hozzá csapva.

2021. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus mennyei Atyának hívta Istent és amikor imádkozni tanította a tanítványait akkor is azt mondta hogy mennyei Atya!


Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mennybéli Atyánk! Megszentelt legyen neved,

- Csia Lajos fordítás.

2021. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A démonok léteznek, ha léteznek át tudják irányítani az emberek agyát. Ez történhetett CT Russellel is. Jézus pedig megmondta, hogy lesznek olyan hamis tanítók és hamis próféták mint ti kedves JT.
2021. jan. 22. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!