Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottatok már Simon Norbert...

Hallottatok már Simon Norbert református lelkészről?

Figyelt kérdés

Akikkel eddig beszéltem, mind jó lelkésznek írta le, azonban nekem furcsa, hogy alig néhány év alatt ilyen sok helyen teljesített szolgálatot, nemrég még a Bana-Bábolna református egyházközösségben volt fellelhető, de most már az ország másik végében, valahol Békés megyében szolgál. Történt valami, ami miatt a legmesszebbre kellett elmennie, vagy ez és a sűrű helyváltások természetesek?

Előre is köszönök minden választ!

Szép estét!



2021. jan. 10. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Áldás, békesség!


Nem ismerem őt.

Van ilyen, hogy máshová hív szolgálni a Lélek. Akkor az ember megy.

Amúgy meg létezik kiiktatás is, ha konkrétan el kell hagynia valakinek egy helyet. Pl. válás miatt.

Vagy ha nem jön ki a gyülekezettel, ill. presbitériummal, gondnokkal. Ez persze ugyanúgy szomorú, sőt...

Vagy a gyülekezet ellehetetlenedik, és nem tudja eltartani a lelkészt. Akkor ők missziói körzet lesznek, valahová betagolják őket, vagy társegyházközségként összeállnak a szomszéd egyházközséggel, aminek viszont lehet, hogy már adott a papja.

És létezik olyan, hogy konkrétan meghívják máshová a lelkészt, egy adott gyülekezet. Akkor ő ott bemutatkozó szolgálatot tart, aztán döntenek, mi legyen. Először a presbitérium, utána a gyül. kell, hogy rábólintson, aztán a lelkész, hogy vált-e végülis.


De amit írsz, hogy először Bana-Bábolna, aztán Békés megye, az nem nevezhető SOK helynek. Ez kettő. :)

2021. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én régről ismerem, de évek óta nem beszéltem vele, így fogalmam sincs, hogy miért váltott. Garantálom neked, hogy megbízható, rendes ember!


Egyébként nem egy ritka dolog lelkészeknél a költözés. A már elhunyt és a jelenleg élő lelkész rokonaim is szolgáltak több gyülekezetben.

2021. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Első válaszoló: ez való igaz, de én csak a banai egyházban vettem részt még korábban egy istentiszteletén, és a közelmúltban, amikor rákérdeztem az ottani rokonaimnál, hogy mi a helyzet arrafelé, akkor mesélték, hogy egy ideje már Békés megyében szolgál Norbert lelkész, és tőlük hallottam csupán azt, hogy már több helyen megfordult, de a rokonaim se tudtak konkrét helyeket mondani, ők is csupán hallották ezt.

Elnézést, nem akarok pletykásnak tűnni, csupán nagyon tetszett, ahogy prédikál és sajnálom, hogy ilyen messzire került.

2021. jan. 12. 04:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!