Azért lett ateista a húgom mert tudós lett vagy miért lehet valaki ateista?
Szüleim én is mély Római katolikus vallásuak vagyunk, természetesen húgom is ilyen nevelést kapott, elsőáldozó is volt, minden szentségbe részesült, sajnos a bérmálásban már nem.. pedig sokáig templomba is járt velünk.
Most teljesen ateista lett már a katolikus egyházról olyan csúnyán beszél, szinte gyűlöli.. Nagyon szomorú ez nekünk, mit tudunk csinálni, miért lett ilyen.. talán a hülye tudomány vette el az eszét, hitét, ugyanis elég sikeres, doktor, kutató biológus lett, pedig nagyon okos, több díjat kapott már....
Lehet isten, persze.
De ettől még egy összerakott élőlény élni fog.
Nem kéne neked sem leragadni a középkorban.
#28
A sejtek meghatározott együttese képes az életre és az értelemre.
Filozófiai és tudományos ismeret hiányában nem mindenki érti ezt. De arról van szó, hogy ha sok apró részegységet megfelelően összeállítunk, abból valami sokkal értékesebb válik, mint amit bármely részegység jelenthet.
Így lesz például autó egy halom alkatrészből. Gépi parancsokból egy programtöredék, programtöredékekből számítógépes alkalmazás, játék. Milliónyi képkockából film. Sok katonából potens hadsereg. A kialakult egész több mint a sok pici elem összeadva.
A létrejövő magasabb szintű egység képességeire önmagában egyik részegység sem volt képes.
Tudtommal senki nem rakott még össze embert. Sem állatot, sem növényt, sem bolygót, sem csillagot, sem naprendszert vagy galaxist. Mégis, ezek mind összeállnak apró részleteből, amik összeállnak nagyobbá és nagyobbá.
Ha valami nagyon durva és izgalmas dolgot szeretnél látni ilyen témában, tiszta szívből ajánlom, hogy tanulj picit a szerves kémiából, hihetetlen látni azon keresztül, hogyan is épül fel a világunk apró molekulákból. Mikor először olvastam a témában, lenyűgözött minden, mintha miniatűr gépekről tanulna az ember, annyira egyértelmű volt, hogy ezekből törvényszerűen áll össze a szerves világunk.
Vírust már raktak össze, és részben baktériumot is.
A többi - EGYELŐRE - még túl nagy ahhoz, hogy egyben össze tudjuk rakni.
Tudod, nem vagyunk elég gyorsak és pontosak hozzá.
De ha összeraknánk, működne.
Kedves kérdező!
A kérdésedben magad írod meg a választ.
"a hülye tudomány vette el az eszét, hitét"
Ez ellentmondás, az ész a tudást jelenti, a hit pedig bizonyíték nélküli, vagyis nem tudás.
"nagyon okos, több díjat kapott már"
A testvéred okosabb lett, nem hiszékenyebb. Ha te is többet tanultál volna, talán magad is túlléptél volna a hiteden.
"a katolikus egyházról olyan csúnyán beszél, szinte gyűlöli"
Sokan éreznek így, miután több tudást, információt szereznek az egyházak működéséről. Ebből a szempontból valóban veszélyes a tudás, amint megismersz valamit, többé nem látod ugyanolyannak mint előtte.
Jobb megbékélni a dologgal. Ha szereted a testvéred, jobban mint az egyházat, akkor ez nem szabad hogy éket verjen közétek. Tartsd tiszteletben a véleményét és ha nem erőlteted rá a vallásod, biztos vagyok benne, hogy nem fog csúnyán beszélni veled. De ehhez kell hogy találjatok valami másik beszédtémát.
Na, azért nem kell ennyire elszállni. Rossz anyagot szívsz.
Kisebb dolgokat már össze tudunk rakni akár atomokból is, egyesével.
Itt viszont az a baj, hogy nagyon is nagy dolgot kéne összeépíteni, ami a hőmozgás miatt már építés közben szétesik.
A sejtek sem tudnak akármit összerakni: leginkább csak magukat tudják lemásolni, de azt is pontatlanul. És még ehhez is évmilliók kellettek. Egy 3 milliárd évvel ezelőtt élt primitív sejt biztosan nem tudott volna előállítani egy mai, mostani sejtet. Akkor sem, ha lett volna hozzá terve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!