A valássi vezetők miért nem adják el a templomokból a főlösleges drága dolgokat és fordítják jóra a pénzt?
43.
Miért neki kell megvennie? Nem az egyház vezetésének kéne mutatni a jó példát a visszafogottságra?
..
Zsoltár 4:4-5
Tudjátok meg, hogy az ÚR csodákat tesz hívével! Meghallgat az ÚR, ha hozzá kiáltok. Ha felindultok is, ne vétkezzetek! Gondolkozzatok el fekvőhelyeteken, és csillapodjatok le!
Jakab 1:19-20
Tanuljátok meg tehát, szeretett testvéreim: legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra, mert az ember haragja nem szolgálja Isten igazságát.
51
Itt sokszor több évtizedes, de akár több évszázados tárgyakról van szó. Esetleg idő utazva a múltban fogják vissza magukat.
Az pedig engem is érdekelne, hogy ki venne meg papi liturgikus ruhákat. Mert eddig csak azt hallottuk, hogy ki nem, például a kérdező nem.
43,44
1.Mint vennél meg a Bearteikers boltból?
Nem tudod. Mert nem ismered a boltot.
A te kérdésed is hasonló mert nem tudom mi van ott. Azt mondod hogy ekkora meg akkora gyertya tartó. De az kinézhet rengetegféleképpen. Lehet hogy ha látom megtetszik és megveszem.
Látatlanban azonban nem tudom megmondani hogy mit vennék meg.
(csak hogy nehogy valaki félre értse a fent említett bolt nem létezik csak a hasonlat kedvérét pötyögtem be véletlenszerüen)
2.
Látom megy nagyon a terelés.
De itt most a lényeg hogy nem a vallásuk szerint cselekszenek.
De igen tudom már láttam máskor is hogy ilyenkor a vallásosok vérszemet kapnak amikor valami kérdés merül fel a vallásukkal kapcsolatban, valami kétely, vagy hogy valaki nem csinálja jól a dolgát, stb.
"Majd szólj, ha eladtad az olyan felesleges tárgyakat, mint a drága mobil, hiszen telefonálni lehet egy pár ezer forintos kézivel is. Eladtad a lapos tévét, a drága ruhák helyett majd csak a használt ruhaboltban öltözködsz majd, stb... Van szerintem nálad is miből megfogni pénzt, hogy tudd segíteni a szegényeket."
Hehe.
A mobilom nem túl drága. Amikor vettem az volt a fontos hogy tudjam használni amire kell (munka és ilyenek, fotozás nem volt szempont nem túl gyakran teszem játszani nem szoktam telefonon ez is kiesik és még sorolhatnám).
TV-m nincs. A ruháim nem túl drágák nem szeretek túl sokat rájuk költeni és ha lenne jó turkáló a közelben akkor ott is szívesen vásárolnék.
Én spórolok ahogy tudok. Bár nem csak a spórolás miatt teszem ezeket. A plusz pénzt pedig a hitem szerint kezelem.
Én teljesen a hitemnek megfelelően élek. Ezt elmondhatják a papok is és a pápa is?? Az ő életvitelük teljesen megfelel a hitüknek?
53.
A Vallási Művek Intézete (Vatikán bankja) becslések szerint 8 milliárdos vagyont kezel. A bíborosok kb 1.825.000 ft-ot (5000 eurót) keresnek havonta, a püspöki fizetés kb. 1.095.000 ft-ban (3000 euróban) van maximalizálva.
Ha a szegények megsegítéséről van szó, akkor szerintem is a kérdezőnek kellene megvennie azt a ruhát és nem az egyháznak kéne egy kis önmérsékletet tanúsítania...
51.
Ezt már írták korábban is akkor sem értették meg.
53.
Mert ha eddig nem fogták vissza magukat akkor már nem is lehet áttérni rá?
Ha van egy rossz szokás ne változtassunk rajta mert már régi?
"Az pedig engem is érdekelne, hogy ki venne meg papi liturgikus ruhákat. Mert eddig csak azt hallottuk, hogy ki nem, például a kérdező nem."
Képzeljétek el létezik sok sok ember a világon. Sok ember sokféle különböző dolgot akar.
Van köztük valószínűleg olyan is aki azt akarja majd meg venni.
Mert amúgy mit vársz írjam le így fejből hogy pontosan melyik templomban melyik tárgyért ki mennyit adna? kik akarják meg venni melyik tárgya??
Én személy szerint nem akarom meg venni azokat amiket eddig láttam. De attól még ez nem jelenti azt hogy nem léteznek olyanok akik ilyen ruhákat akarnak.
Ez egy szörnyű érv.
De hagyjuk a fizetéseket.
Becciu bíboros jóváhagyásával fontos volt megvenni a londoni 300 millió dolláros luxusingatlant Raffaele Mincione olasz üzletembertől, aki ebben az időszakban a vatikáni államtitkárság több százmillió eurónyi befektetését kezelte.
Szintén fontos lehetett a bíboros saját testvérének szardíniára egy civil szervezet nevére utalni 100.000 eurót (a vatikáni nyomozók szerint ennyi, mások szerint 400-500.000 euro).
Az pedig különösen fontos volt, hogy Cecilia Marogna 500.000 eurót kapott a vatikántól, amiből igazolhatóan 200.000 eurót költött luxustermékekre.
A többit nem sorolom. Szerintem állati hálás lenne bármelyik szegényekkel foglalkozó misszió vagy pl Böjte Csaba testvér árvái, ha ennek a hatalmas pénznek csak az 1%-át megkapták volna.
De egyébként igazatok van: szerintem is a kérdező vegye meg a ruhát és ezzel támogassa a rászorulókat...
(Adatok forrása: [link]
"Titus:
Értem, amit írsz, egyházi javak, egyházi hagyomány, megrendítően jelentős összeget nem lehet érte kapni.
De fordítsuk meg a történetet: ördögtől való gondolat lenne egy szerényebb, visszafogottabb egyháznak a tagja lenni és úgy szolgálni a jót? (Ha jól használom az egyház szót.)"
Én a szerénységet és visszafogottságot nem ebben mérem. Mármint, szerintem egy szép festményekkel, ablakokkal, szobrokkal díszített épület nem hivalkodás, ha egy magasabb célt szolgál. Azért építik ilyenre, mert szeretjük Istent, és ezt kifejezésre szeretnénk juttatni, ezért értéket rendelünk a szeretetünkhöz. Ez önmagában nem hivalkodás.
Van amúgy a katolikus egyházban büszkeség és hivalkodás is, és az valóban jobb lenne visszafogni. Csak én ezt speciel nem a kulturális örökségében látom. Meglepődnének sokan, mennyi kritikám van ezzel kapcsolatban, csak szerintem nem a jó oldalán próbálják megfogni legtöbben a katolikus egyház kritikáját.
"Miért nem jó neki egy melegitő vagy valami átlagos ruha?"
Lehet mutogatni a papság ruhájára is, de akkor inkább idelőjetek: én most karácsonykor a legjobb kabátomban mentem szentmisére és alatta is ünneplőt vettem fel. Mert nekem ez fontos. Ha színházba kiöltözünk, akkor Istennek nem jár még inkább, hogy ruhánkkal is kifejezzük ezt, hogy Vele találkozunk és ez számunkra ünnep?
Mondhatjuk úgy, hogy az ember életében kétfajta "tér" van: a szent és a profán. Amióta ember van, ez a kettő elvált egymástól: máshogy viselkedünk, máshogy beszélünk és máshogy is öltözünk a szent térben és máshogy a profán térben (pl. otthon). Egy nagy szegénysége a mai kornak, hogy ez a határ már sokaknál teljesen elmosódott. De pl. Krisztus korában elképzelhetetlen lett volna, hogy ugyanabban a ruhában megy valaki a jeruzsálemi templomba, mint amiben előtte fát vágott vagy az állatokat látta el.
Mivel már sokan leírták azt, amit én is szerettem volna, így már csak annyit tennék hozzá, hogy a Katolikus Karitász segítőjeként elég sok élelmiszer-csomagot csomagoltunk és vittünk ki rászorulóknak. Mindig szükség van néhány segítő kézre, szóval szeretettel látunk. :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!