Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek John Lennox...

Szerintetek John Lennox tényleg keresztény hívő, aki a vallásunkat védelmezi?


2020. okt. 19. 23:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, John Lennox valodi kereszteny hivo. Egy neoprotestans evangelizalo egyhazba szuletett (a szulei mar tagok voltak) Eszak-Irorszagban. Cambridge-ben tanult, harom diplomaja van: matematikus, tudomanyfilozofus es bioetikus. Ebbol kettonek, a matematikanak es tudomanyfilozofianak professzora is Oxfordban.


Szokott Dawkins-szal nyilvanosan vitazni, anno Christopher Hitchens-szel is (aki mar nem él). A tudomanyfilozofia, a termeszettudomany es a hit / vallas kozos feluletet vizsgalja. Altalaban azt allitja, hogy a tudomany es a hit nem versenytarsak, a tudomany nem "olte meg a vallast", a ketto ket teljesen kulonbozo dolog.


Ebben a videoban is arrol beszel, hogy a keresztenyseg es a hit nem "elmelet", amit elvontan lehetne vagy kellene bizonyitani. A hit, Istennel valo kapcsolat egy atelt elmeny, amely mukodik. Nagyon sok ember eleteben mukodik.


Igazabol nem ertem a kerdest - ez alapjan a video alapjan felmerulne barkiben is, hogy nem igazi kereszteny?

2020. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
ismerősöm szerint, nem cáfolt meg semmit, pl. az öntervező univerzumot. Csak azért csinálja, hogy gazdag legyen belőle, és becsapja a hívőket, mint én.
2020. okt. 20. 22:19
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha az ismerosod azt varja egy hivo tudostol, hogy tudomanyosan megcafolgassa azt, amit nem lehet tudni, akkor pont azt nem erti, amit az elobb irtam - a hit nem tolja felre a tudomanyt es forditva: a tudomany nem tolja felre a hitet.


Lennox valoban allitja tobb helyen, hogy szerinte valoszinutlen, hogy az univerzum magatol jott letre, de bebizonyitani hogyan tudná?


Konyveket biztos azert is ir, mert penzt kap erte, de hogy nem a hivoket akarja "becsapni", az biztos.

2020. okt. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én bízok benne. Különben is, kell a pénz neki :) legalább sokat tanulok tőle. Arra is kell bizonyíték, hogy a világegyetemhez nem kell Isten. Isten a háttérben van. Csak azt nem tudják. Nem igaz?
2020. okt. 21. 11:06
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!