Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A démonok is hiszik, és...

A démonok is hiszik, és rettegnek. Ez csak nekem logikátlan? A démonok Isten teremtményei, és mivel már a szellemdimenzióban vannak, ezért tudják, hogy Isten létezik. Ember nem tudja, de démon tudja. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kivéve ha mind 1 külön szellemi identitás és vallásonként is az Isten is csak 1 nagyobb Identitás :P
2020. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak annyit jelent, hogy nem elég hinni Istenben, Jézusban, mert a hit tettek nélkül halott. Hiába hiszel, ha nem Istennek tetsző módon cselekszel. A démonok is hiszik, ha jobban tetszik, tudják, hogy van Isten, de tetteik miatt mégis elkárhoznak. Nekünk se elég hinni.
2020. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hol tudnék olvasni, hogy miket csináljak meg, hogy a Pokolra ne kerüljek?
2020. okt. 16. 21:22
 4/17 anonim ***** válasza:

A Bibliában.


"Miért mondjátok nekem: Uram, Uram! - ha nem teszitek meg, amit mondok?"

Tehát tedd azt, amit Jézus tanított. Ezekre néhány példa:


"Szeresd felebarátodat, mint saját magadat."

"Nektek, akik hallgattok, ezt mondom: Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót gyűlölőitekkel. Azokra, akik átkoznak benneteket, mondjatok áldást, és imádkozzatok rágalmazóitokért. Ha arcul üt valaki, tartsd neki oda a másik arcodat is. Annak, aki elveszi köntösödet, add oda a ruhádat is. Mindenkinek, aki kér tőled, adj, és aki elviszi, ami a tied, attól ne kérd vissza. Úgy bánjatok az emberekkel, ahogy akarjátok, hogy veletek is bánjanak."

"Szeressétek inkább ellenségeiteket: tegyetek jót, adjatok kölcsön, és semmi viszonzást ne várjatok. Így nagy jutalomban részesültök, a Magasságosnak lesztek a fiai, hisz ő is jó a hálátlanokhoz és a gonoszokhoz. Legyetek hát irgalmasok, amint Atyátok is irgalmas."


"Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek."


Persze még lehetne sokat idézni, de szerintem ezek talán a legfontosabbak.

2020. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak a tíz parancsolat és a keresztelkedés meg a bérmádkozás is kell? Ennyi?
2020. okt. 16. 21:30
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem:) Isten annyira szeret hogy neki az egész életed kell! A figyelmed a szereted! Meg kell nyitnod a szíved előtte hogy be tud Őt fogadni! Isten elé kell állnod lélekben, ahhoz viszont el kell fogadnod Krisztus keresztáldozatát és vérét!
2020. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tehát erkölcsi élet betartása?


[link]


érdekes leírás van itt, de a Pokolra az kerül aki nem megkeresztelkedik. Akkor most mivan? :)


Én úgy gondolom, hogy Isten annyira jófej, hogy azok maradnak éleben akik erkölcsi életet éltek.

2020. okt. 16. 22:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek azt mondanám, hogy mellőzd az ilyen oldalakat. Sok ostobaság és sületlenség van a neten.


A Krisztus által megfogalmazott főparancs, a szeretet parancsa. Ez kétfelé kell irányuljon, Isten és embertársaid felé. Ez magába foglalja a 10 parancsot, sőt annál sokkal több. Tehát ezt kell alkalmazni elsődlegesen.


Ezen felül persze fontos a keresztség, amit Krisztus rendelt el, illetve fontosak az egyéb szentségek is, viszont önmagukban nem elegendők.

2020. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Érdekes. Köszi. Nos, hála Istennek, utálok verekedni és rossz lenni.


Te abban hiszel inkább, hogy halál után aludni fogunk a feltámadásig? De mivan akkor az elragadtatással? És mire gondolt Jézus?: Ne félj, még ma velem leszel a Paradicsomban.

2020. okt. 16. 22:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen elragadtatásra gondolsz?
2020. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!